Стилиян Петров и футболни звезди с благородна мисия: Над 21 000 лв. дарени на Онкологичния център в Бургас
Легендарният капитан на националния отбор по футбол и символ на борбата с рака, отново вдъхнови с действията си
Един футболен мач може да промени резултата на таблото. Но когато на терена излязат легенди със сърце, променя се не просто играта – променя се животът. Това доказаха Стилиян Петров и неговите съмишленици, които в рамките на благотворителен футболен турнир в Бургас събраха сумата от 21 377 лв. в подкрепа на Комплексния онкологичен център – Бургас.
Събитието бе организирано от Фондация „Стилиян Петров“, в партньорство с Асоциация „Единство чрез спорт и култура“ и със съдействието на Община Бургас. Средствата ще бъдат използвани за закупуване на специализирана медицинска апаратура, предназначена за лечение на онкологични пациенти.
„Това дарение не е просто финансова помощ – то е символ на надежда. Благодарим на всички, които стоят зад тази инициатива,“ каза проф. Христо Бозов, управител на КОЦ – Бургас, изразявайки признателността на целия екип и пациентите.
Част от събраната сума – 3 000 лв. – е лично дарение от Стилиян Петров, чийто живот и кариерен път превърнаха борбата с рака в кауза, надхвърляща футболните рамки.
„Разговаряхме със Стилиян и решихме – следващият турнир ще бъде още по-мащабен. Очакваме участие и от други звезди – Мартин Петров, Бербатов и още много известни лица,“ сподели Димитър Пейчев от Фондация „Стилиян Петров“.
Йордан Йорданов, председател на асоциацията, също подчерта, че кампанията е само началото:
„Надявахме се на още по-голяма сума, но за първа инициатива сме доволни. Това ще се превърне в ежегодна традиция с различни каузи всяка година.“
Благодарение на съвместните усилия на спорт, култура и медицинска грижа, тази инициатива превръща добротата в реална подкрепа. В Бургас се роди нещо повече от турнир – роди се съюз за живот.
Жълта стрелка на светофара улеснява шофирането
Тежка катастрофа на АМ Тракия, мъгла поглъща шофьорите
24/12/2025, Сряда 16:15
0
Над 2,4 милиарда деца в 195 държави: Дядо Коледа скоро ще донесе първите подаръци
Как да намалим симптомите на астма: Тези два природни продукта помагат
Статистика: Европа най-сетне се възстановява от пандемията COVID-19
НИМХ публикува прогнозата за 25 декември
Голям експерт каза как да разпознаем фалшивите евро дни преди въвеждането му
Защо напълняваме, докато тренираме и спазваме режим
Иво Димчев разкри скандална подробност за Евровизия и защо няма да участва
Билките, които помагат за поддържане здравето на кръвоносната система
2026 ще бъде годината на тези 3 зодии
Мис България трогна с палто от зайчета: Не убивайте от суета
