×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Седмокласниците се явяват на НВО по математика- изтеглен бе вариант 2
  • Никол Кидман празнува рожден ден днес
  • Глобални дипломати обединени срещу ядрените амбиции на Иран на фона на ескалацията с Израел
  • Белгия засилва граничния контрол заради увеличен миграционен натиск
  • Британски кораб премина през Тайванския пролив за пръв път от 2021 г.
  • Финансовият съвет на ЕС обсъжда препоръката на Еврогрупата за влизането на България в еврозоната
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бизнесмен съди НАП за 1 милиард, има бургаска връзка


Бизнесмен съди НАП за 1 милиард, има бургаска връзка
"Налице са 20 акта от страна на Агенцията, които с адвокат оспорихме и отпаднаха! Ще даря сумата, ако спечеля делото за обезщетение", споделя Мартин Стефанов
20 Юни 2025, Петък, 08:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Предприемачът управлявал фирма за международна търговия със седалище в морския град

Близо 4 години бизнесмен от Габрово води дело срещу Националната агенция за приходите с рекорден иск за 1 милиард лева. Мартин Стефанов твърди, че се разболял тежко в следствие на тормоз от проверяващите, след като бизнесът му бил на прицел и постоянни инспекции от Агенцията.

Делото беше върнато от ВАС на Административния съд в Габрово за ново разглеждане и предстои поредно заседание. Ищецът настоява да бъде обезщетен в този шокиращ размер и декларира, че ще дари цялата сума, предаде БНР.

Предприемачът от Габрово, който поиска безпрецедентна сума като обезщетение от Националната агенция за приходите, претендира, че вследствие на стреса от многобройни данъчни проверки здравето му се е влошило до такава степен, че животът му бил в опасност. Затова преди четири години той завежда иск по Закона за отговорността на държавата и общините за вреди.

Предприемачът управлявал фирма за международна търговия със зърно със седалище в Бургас. Бизнесът му се развивал много успешно и за три години, от 2015 до 2017 г., фирмата достигнала оборот в размер на 10 милиона лева, разказва Мартин Стефанов.

"Влязох в полезрението или на конкуренти, или на хора в самата институция НАП. До ден днешен не дължа данъци, не съм дължал никога данъци, някакъв вид данък на държавата. Имало е определени просрочия, което е нормално в бизнеса, и са платени. Имам 20 акта от страна на НАП, които с адвокат в Бургас оспорихме и отпаднаха, останаха само два. Писал съм към абсолютно всички български институции - от тогавашния директор на НАП до омбудсмана, до президента, НС, МФ, Министерството на икономиката - с два конкретни въпроса: какво се случва с мен?“

Стефанов не получил отговор от никоя от посочените институции. Бил демотивиран, отказал се от бизнеса, изпаднал в депресивно състояние. Лекарите му открили сърдечно заболяване - разширяване на сърдечните камери, а след това чул друга тежка диагноза - рядък вид рак в напреднал стадий. Заминал на лечение в Германия, получил помощ и от Българското сдружение "Лимфом". Четири години водил битка за здравето си, преминал през изпитания и усложнения, до степен, че животът му бил в опасност, свидетелства мъжът.

С доказване на причинно-следствената връзка между стреса от преживяванията и заболяванията му се заема адвокат Десислава Колева от Габрово. Тя го представлява от момента, в който дейността на Стефанов е замразена и като физическо лице без доходи той ползва правото си на безплатна правна помощ. Делото пред Габровския административен съд приключва след година и половина, обжалват решението. Върховният административен съд открива редица процесуални нарушения и връща делото за ново разглеждане от Габровския съд, от нов състав, уточнява адвокат Колева. По думите й, ВАС е констатирал, че за първата година фирмите на Мартин Стефанов 9 месеца са били в режим на постоянни проверки. Следващата година месеците били 5-6, а по-следващата - 4.

"За 3 години се събираха около 18 месеца, в които той е бил под непрекъснати проверки".

От НАП твърдят, че анализът на риска е причина за проверките, тъй като търговията със зърно попада в тази хипотеза заради евентуални фиктивни сделки, отбелязва адвокатът в очакване на скорошно решение по делото, по което са направени многобройни експертизи за изясняване на причинно-следствената връзка между стреса и влошеното здраве на Мартин Стефанов. Самият той споделя, че от години е в ремисия, чувства се добре и отново се завръща в бранша със зърнената търговия. Продължава да търси справедливост и настоява, че исканото обезщетение от 1 милиард лева му се полага:

"Това дело ще го спечелим. Целта не са парите - ще ги даря, в България ще останат".




Присадил ли си е коса
Присадил ли си е коса 20/06/2025, Петък 11:21 3
Флагман.БГ Любопитно събитие в Несебър Любопитно събитие в Несебър 20/06/2025, Петък 10:19 0
13
Коментара по темата
13.
Иван
20.06.2025 12:35:06
0
1
Само да ви кажа този ще вземе най много 9 мм в кратуната,те така дават то туй дане е баница с късмети...
12.
Дрон
20.06.2025 12:16:56
0
5
Нормално е да има бургаска връзка. Бургас е най-корумпирания и схемаджийски град в България.
11.
Za мнооогоя леева
20.06.2025 11:33:34
0
4
По темата
ГАБРОВО е столица на ДДС милиционерите и ДДС схеми измами за стотици милиони лева
Вицепремиера Томислав Дончев знае защо и как
10.
КЗН
20.06.2025 11:12:40
1
3
КУР ЗА НАП!
9.
кратък Виц
20.06.2025 11:08:08
0
9
"България е правова държава"
8.
Абориген Балкански
20.06.2025 10:12:34
0
9
При България за да оцелееш не трябва да бъдеш изряден /честен предприемач двойното счетоводство е нормална практика рекета е законна форма ако нямаш отчисления към поставените лица на тези които са в хранителната верига от високите етажи на власта / камората / Камората пасти да яде / Относно иска ще му хвърлят някоя и друга троха която няма да покрие разходите по делото
7.
*********
20.06.2025 10:05:38
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
до 1
20.06.2025 09:46:46
1
9
При цялото ми уважение, познавам две габровки, които винаги дават.
5.
до 2
20.06.2025 09:23:35
2
6
От къде да знае. Сигурно цял живот 5 лв не е изкарал от самоинициатива, а само седи по цял ден и мрънка срещу всеки, който е постигнал малко повече от него. Кух като хралупа.
4.
Боби
20.06.2025 09:22:53
1
8
Един милиард лева ще ги види през крив макарон. В РБ трябва да са ти избили цялата фамилия до девето коляно, за да ти присъдят толкова пари.
3.
Иво
20.06.2025 09:21:45
6
6
В САЩ затова се влиза в затвора. Сигурно си е купил служ.автомобил Ламборгини.
2.
дo 1
20.06.2025 09:13:57
2
34
Явно само ти не знаеш, че в тая държава, ако имаш над милион годишен оборот, директно влизаш в един списък и рекета срещу теб започва, дори да си най-честния бизнесмен.
Целта е или да ти вземат бизнеса или да плащаш такса спокойствие. Ако откажеш, следва това, което се е случило на този човек
1.
Дааааа
20.06.2025 08:53:32
18
11
Габровец как дава мааам.. ?! Тормозили го като му искали данъци. Баси и наглеците.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Той готви, пере, чисти, а жена му... Той готви, пере, чисти, а жена му... Амбициозната Лена, спрягана за сив кардинал на парламентарната група, изглежда, няма особено време за гладене на дрехи, готвене или дори проста закуска у дома Българи изкупиха скъпите къщи в този курорт, плащат по 1 млн.евро Българи изкупиха скъпите къщи в този курорт, плащат по 1 млн.евро Цените на жилищата в този район на Гърция са доста високи, но това не намалява интереса на купувачите от България Исторически прецедент – Стефка Костадинова и Весела Лечева ще управляват заедно! Исторически прецедент – Стефка Костадинова и Весела Лечева ще управляват заедно! „И двете сме спортни легенди, и двете сме уважавани дами! Защо всъщност водим тази война помежду си?”, каза Стефка на Весела Присадил ли си е коса Присадил ли си е коса Лидерът на ПП е минал през процедурата „перманентна имплантация с двойно фоликуларно извличане" в клиника в Турция Кошмар на АМ "Тракия": Най-голямата опашка в историята, хиляди са блокирани в 40-километровата колона Кошмар на АМ "Тракия": Най-голямата опашка в историята, хиляди са блокирани в 40-километровата колона Безпрецедентната ситуация е предизвикана от ремонтни дейности в участъка между 241-вия и 251-вия километър, които парадоксално започнаха в началото на летния сезон Мечтата на Шагунов става реалност, Националната музикална академия открива филиал в Бургас Мечтата на Шагунов става реалност, Националната музикална академия открива филиал в Бургас Кметът Димитър Николов предлага Общинският съвет да даде зелена светлина за разкриване на новия филиал Кървава семейна драма за милиони се крие зад пазеното от полицията ламборгини – бащата на шофьора искал да го убие? Кървава семейна драма за милиони се крие зад пазеното от полицията ламборгини – бащата на шофьора искал да го убие? Полицейска охрана пази млад криптомилионер от собствения му баща Никога повече няма да пиете безалкохолна бира, след като прочетете тази новина Никога повече няма да пиете безалкохолна бира, след като прочетете тази новина Продажбите на тази напитка бележат рекорден ръст, но е вредна Любопитно събитие в Несебър Любопитно събитие в Несебър Този уикенд 13 български производители ще представят продуктите си на фермерски пазар Министър Станков обсъди ключови приоритети в енергетиката с изпълнителния вицепрезидент на ЕК Тереса Рибера Министър Станков обсъди ключови приоритети в енергетиката с изпълнителния вицепрезидент на ЕК Тереса Рибера В срещата участваха също и заместник-министърът на енергетиката Красимир Ненов и изпълнителният директор на АЕЦ "Козлодуй - Нови мощности" Петьо Иванов
Как да разпознаем фалшивите оферти за почивки Как да разпознаем фалшивите оферти за почивки Масово фалшивите сайтове копират истински - с автентични снимки, но без реална услуга или настаняване Трудно може да обясни на майка си, че не е гей Трудно може да обясни на майка си, че не е гей В последните спектакли синът й Сашо Кадиев, който е с централна роля, носи къса червена пола с пайети, което втрещи зрителите Първата дама на САЩ отново бе уникална, изби рибата с тази визия Първата дама на САЩ отново бе уникална, изби рибата с тази визия Тя е известна със своя фин усет към стила, за пореден път доказа, че е олицетворение на елегантността Какви са цените по заведенията на морето Какви са цените по заведенията на морето Поскъпнаха ли 100 000 души за без ток в... 100 000 души за без ток в... Мексико Претърпя шок в Германия Претърпя шок в Германия Синер допусна обрат срещу тенисист извън Топ 40 на ранглистата Кои зодии са най-надути? Кои зодии са най-надути? Те са убедени, че са нещо специално и са над останалите Вълна от арести в Иран! Израел с тежко обвинение към Техеран Вълна от арести в Иран! Израел с тежко обвинение към Техеран От Ислямската република задържаха 16 души Изригна отново Изригна отново Меси с гол, който доближи Интер до 1/8-финалите на Световното клубно по футбол Това са най-тъпите зодии Това са най-тъпите зодии Астрологично обяснение на глупостта
Румен Спецов, изп.директор на НАП Румен Спецов, изп.директор на НАП Искам да знам каква е причината в рамките на две седмици на две конкретни марки минерална вода да поскъпнат с 40% Виц на деня Виц на деня - Много обичам да работя с хора!
- Какво работиш?
- Снайперист съм.
Виц на деня Виц на деня Котките са като нежния пол - могат да запомнят повече от 120 команди... но не искат Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като миенето нa зъбите... Практикувайте го често, за да имате хубава усмивка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори