Анархисти простреляха италиански ядрен бос
Роберто Адинолфи излизал от дома си с 20-годишния си син, когато двама мъже с мотоциклет открили огън срещу него
Изпълнителният директор на италианската компания за ядрена енергетика "Ансалдо Нуклеаре" Роберто Адинолфи е бил прострелян от двама неизвестни мъже с мотоциклет пред дома му в град Геноа, съобщи АФП, цитирана от БТА.
59-годишният инженер-специалист по ядрена енергетика е директор на компанията, която произвежда ядрени реактори трето поколение.
Той е излизал от дома си с 20-годишния си син, когато двама мъже с мотоциклет стрелят три пъти срещу него. Адинолфи е ранен в крака и е с фрактура на коляното. Той е транспортиран в болницата "Сан Мартино".
Една от версиите, по които се работи, е че нападението е било извършено от анархисти. Стрелбата в крака напомня за стила на Червените бригади, крайнолявата терористична партизанска организация, която извърши редица убийства и отвличания през 70-те и 80-те години на миналия век с цел да дестабилизира Италия.
Политици от целия политически спектър разкритикуваха нападението срещу Адинолфи. Някои от тях изтъкнаха засилването на "атмосферата на омраза" в засегнатата от рецесия страна. "Надяваме се, че следователите ще открият възможно най-бързо извършителите на това деяние, което ни връща обратно към много тъжна глава от италианската история", заяви Лоренцо Чеза от центристката партия "Съюз на демократите от центъра"
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си
Грешка за 44 млрд. долара: борса заля пазара с биткойни и срина цената
Цените пак тръгнаха нагоре: зеленчуци, плодове и основни храни поскъпват ударно
Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“
Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник
След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени
Четирима арестувани в София с дрога и пари
Пекинската опера за първи път в България, омагьоса публиката
Мелник отново се превърна в столица на виното с фестивала „Златен грозд“
Юношите ни си прибраха златото от Европейското по спортна стрелба
Днес Боян Петров трябваше да навърши 53 години
