Нови платформи пазят щъркеловите гнезда в Южна България
Обезопасени за птици са и 413 електрически стълба и са монтирани 540 светлоотразителни маркери по въздушните проводници
Електроразпределение Юг монтира 324 нови платформи за щъркелови гнезда по стълбове от електроразпределителната мрежа в Южна България. От 2009-та година досега дружеството е поставило 3760 платформи за предпазване на щъркелите.
Обезопасени за птици са и 413 електрически стълба и са монтирани 540 светлоотразителни маркери по въздушните проводници. Чрез поставянето на предпазните платформи гнездата се повдигат на разстояние около 1 метър от проводниците. По този начин не само се предпазва животът на птиците, но и се намалява потенциалната опасност от подпалване на гнездата, тъй като металните платформи не позволяват те да пропадат между проводниците на електрическата мрежа.
Обезопасяването се извършва преди пролетната миграция на птиците и в одобрения срок от Министерството на околната среда и водите – до 1 март. Инициативата на Електроразпределение Юг за монтиране на платформите е съгласувана със съответните регионални инспекции по околна среда и води (РИОСВ).
"Фродо" празнува: Илайджа Ууд посреща рожден ден с чудесно семейство
Почина голямо име в българското изкуство
Криптонит ли закусва: Мони Николов със статистика от друга планета
Зрелище в Мелбърн - отписаха Джокович за първи път в историята
Супер сладък и без мляко: рецепта за кекс, която всеки трябва да опита
Експерт разкри ключов фактор за поскъпване на имотите в страната
Кола превиши допустимата скорост с 4 километра, шофьорът е заплашен от близо 3 000 евро глоба
Камаро от 1969 г. струва цяло състояние - вижте за колко го купиха
Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват
Драма с голяма пума, която реши да се разхожда сред хора - съдбата й е различна от тази на шуменската пантера
3 зодии ще се радват на щастие и хармония през февруари - ето кои са те
Разкриха колко милиона рубли получи Русия за новата звезда на българската борба Шамил Мамедов
