×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протестно бдение пред болницата в Добрич след смъртта на 4-годишно дете
  • Тръмп разпореди нови мита върху лекарства
  • Изтича срокът за заявяване на гласуване по настоящ адрес
  • Шефът на Пентагона поиска оттеглянето на най-висшия офицер на Сухопътните сили
  • Астронавтите от „Артемис 2“ вече пътуват към Луната
  • София празнува 147 години от обявяването си за столица на България
  • Тръмп призова феновете си да бойкотират концертите на Брус Спрингсгийн
  • Откриха останките от датски военен кораб, потопен през 1801 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Над 60 са вече жертвите на пожара в македонската дискотека, протестна вълна залива страната


Над 60 са вече жертвите на пожара в македонската дискотека, протестна вълна залива страната
Стигна се и до ескалация на напрежение пред друго заведение в Кочани, което е на собственика на изгорялата дискотека. Протестиращите разбиха прозорците на сградата
Тема в развитие
19-годишен герой с разтърсващ разказ за огнения ад в Кочани След трагедията в Кочани: 34 души и три фирми са с повдигнати обвинения 31 арестувани след трагедията в Кочани, протестна вълна залива и Скопие Кой ще разследва трагедията, при която 59 деца изгоряха като факли? Петър Колев зове за справедливост Това, което се случи в Кочани, е масово убийство, призна Християн Мицкоски Ден на национален траур: България скърби заедно със Северна Македония Благоевград скърби за Стефания от Кочани Над 60 са вече жертвите на пожара в македонската дискотека, протестна вълна залива страната Почина шофьор на линейка в Кочани, превозвал ранени цяла нощ България обявява ден на траур след трагичния инцидент в Кочани Свидетелка за ужаса в Кочани: Виждах ги как падат един върху друг Проф. Николай Габровски: Тежко е състоянието на пострадалите от Кочани, правим всичко възможно Известен футболист е жертва на пожара в македонската дискотека Българският "Спартан" излетя спешно за РСМ И полицай загуби живота си при ужаса в РСМ България изпраща лекари на помощ при съседите Има ли пострадали българи при трагедията в Кочани? Ужасът в Кочани е пълен: Загинали са и деца Разтърсваща нова информация за ужаса в Кочани България със спешна реакция след трагедията в РСМ Радев: България е готова да окаже медицинска помощ Бойко Борисов реагира след ужаса в РСМ От Скопие с първа официална информация относно зловещия концерт Нови подробности за огнения ад: Членовете на DNA, беквокалисти и музиканти са ранени Ужас при съседите: Роднина на пострадало момиче с разтърсващи думи за болницата в Кочани Жестока трагедия в РСМ: Има десетки загинали
виж още
скрий
17 Март 2025, Понеделник, 19:00 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Хората, които излязоха на улицата след трагедията, казват, че държавата убива децата им и се обявиха срещу корупцията

Над 60 души, които са предимно на възраст между 14 и 25 години, са загинали при пожара в дискотеката в македонския град Кочани. Десетки са тежко ранени. На 14 души вече са наложени мерки за неотклонение. Това каза преди минути кореспондентът на бТВ в Северна Македония Габриела Керемедчийска.

„Голяма част от жертвите са непълнолетни. Има деца на възраст 14 години“, каза тя репортаж, излъчен пряко в „Лице в лице“ по бТВ. 

Тази сутрин стана известно, че е починал и шофьорът на линейката, който цяла вечер е транспортирал хора до местната болница. След като се прибрал от дежурство, е заспал и не се е събудил. Най-вероятно причината е стрес, уточни Керемедчийска. 

 

„Хората, които излязоха на протест, казват, че са против корупцията. Те настояват за спешни мерки и обвиниха държавата, че убива децата им. Стигна се и до ескалация на напрежение пред друго заведение, което е на собственика на изгорялата дискотека. Недоволните разбиха прозорците на сградата“, добави тя. 

Дискотека "Пулс", в която в събота през нощта избухна пожар, не е имала лиценз и от години е работила на базата на подкупи. Това каза премиерът Християн Мицкоски, цитиран от БНТ. Властите в Скопие обещават всички замесени да бъдат наказани, независимо на каква длъжност са. 

48 часа напрежението в Кочани не стихва. Хората настояват за взимането на спешни мерки. Снимка: БТА/БНТ

 Бдение и протести имаше и в Скопие, и в Щип.

Към 16 часа българско време кметът на Кочани Люпчо Папазов си подаде оставка.

Граждани опитаха да нахлуят и в дома му, съобщава БЛИЦ. Те бяха спрени от полицията, но към къщата полетяха камъни и яйца.

Междувременно беше разбит и автомобил на „Карго Експрес“, чийто представител за Кочани е именно собственикът на „Пулс“ Деко. Неговата къща също беше обстрелвана с камъни и яйца. Пред къщата му се събра голяма тълпа, а тежковъоръжени полицаи с щитове бяха разположени наоколо. 

 

Задържани са собственикът на дискотеката, продавачи на билети, двама охранители, трима инспектори, един от инспекцията по труда, както и един полицай. 

 


В категории: Животът


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
19
Коментара
Мария АРНАУДОВА Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  03/04/2026, Петък 14:00 0
19
Коментара по темата
19.
Типично
18.03.2025 08:51:30
0
5
За посткомунистическите балкански държави. Подобно на Вучич и в РСМ се натискат и не си подават оставките. За тях е нормално да не изпитват угризения, както каза един бг политик вина поемат само с мезета
18.
Marinero
18.03.2025 06:48:15
2
3
Какви тайни служби бе момче.....
Все Запада ви виновен,американците...Сорос ..и сульо и пульо....???
На хората им е писнало,от корупция,далавери и нищоправене от страна на управляващите......
Яко протести,ама у нас,само бла...бла...бла в нета и нищо......
Трагедията в Индиго.....национален траур....??? национален позор е това....глави трябваше да хвърчат и оставки до откат.....ама нали сме мишки...карай да върви.....докато умните се наумуват,лудите се налудуваха...!!!
17.
до 15
18.03.2025 06:35:38
1
4
Точно така....щото макетата са с топки и куражлии а и не само те...,у нас...лъвове...ама с миши сърца...шубета.....
16.
Marinero
17.03.2025 22:50:13
5
5
На балканите в момента действат активно тайни служби. Сърбия майдан, Македония пожар, България садизъм. Случайност? Тече активно мероприятие.
15.
БТВнощно излъчване в 22 часа
17.03.2025 22:09:38
0
3
КУРВИ СТЕ курви сте курви сте.
Така днес хиледи гневни младежи и млади хора скандираха пред кметството в гп.Кочани който кмет е подал оставка
14.
До Ком 8
17.03.2025 21:45:29
3
6
Абе промит мозък неинформиран , такива като теб вкарват децата в такива места , като говорят само за демокрация и свобода ! Това са най долните лъжи и манипулации на този свят !
13.
Мицкоски
17.03.2025 21:09:35
1
9
Първи в Затвора!
Ухилената му физиономия да се вижда през решетките!
Корумпирано мекере!
12.
Амии
17.03.2025 20:20:44
4
20
Какво търсят 14 годишни в три през нощта в дискотека. Били на концерт, а. В три. А родителите им що за безотговорни малоумници са.
11.
AI Chat GPT
17.03.2025 20:20:30
5
19
Преди 10 год 2015 във БУКУРЕЩ Румъния отново от фойверки в нощен клуб изгарят/загиват 59 души което довежда до ПАДАНЕ на Румънското правителство.
Как е във България точно ОБРАТНО тачно в нощта преди ПЪРВИЯ вот на НЕДОВЕРИЕ с-у красливото ГЕРБправителство се ОБРЪЩА БУС на"Ентургранс" с 15 загинали пътници
по линия Бургас+София.
Вместо ВОТ на Недоверие с-у мафията ГЕРБ УДОБНО имаме ДЕН на Национален граур.
Муграта от ГЕРБоцелява ,кукловодите дoволни КРАЖБИте стартират и набират скорост с 200.
Ентуртранс се ползваще с протекци на ГЕРБ Булгас и държеше най-хубавите ласаве и линии
Турския шафьор Енис Ченгел УДОБНО е пуснат от Полиция зя да избяга в Турция от там се укрива
Северен Кипър която НЯМА договар за екстрадиране по линия Interpol
10.
Трол
17.03.2025 20:18:34
2
20
То докато не се надигане целия регион и не ги измерем няма нищо да се промени! Политическата "класа" и в България и в Сърбия и Македония е една и съща - престъпници в костюми, изцяло корумпиран държавен апарат и липса на какъвто и да е морал!
Дискотека работела 25 години без документи и без да спазват никакви норми за безопасност. Защо? Безгранична алчност ... Безгранична.. Тук какво е по-различно ? Държавата пази ъндърграунда му помага да печели все повече мръсни пари ... Обаче ние си мълчим...
9.
до 4. да бе да!
17.03.2025 20:13:41
7
6
Още ли си бършеш задника с Работническо дело? Много си крал от будката, за да имаш резерв.
Помияр.
8.
Изгорели деца
17.03.2025 20:09:41
12
15
Във всички държави контролирани от Москва корупцията е основополагаща. Чрез нея се контролира масата. Е, корупцията убива, понякога и деца. Но това няма да спре империята на Злото да си налага дневния ред и да прави богати шепа олигарси около императора.
7.
Иван
17.03.2025 19:57:35
0
13
А дискотеката в Айтос,Джой,където е на 2рия етаж,мислите че има Авариен изход??
e9667
6.
Капитана
17.03.2025 19:42:18
0
17
Охооо, ние този мач сме го играли още с ''Индиго'', резултат - ЙОК.На тези географски ширини не запее ли солист-тенорът АК-47, оправия няма!
5.
До 2
17.03.2025 19:37:11
3
17
Като си тръгнал, стигни и до края: да се забранят пиратки и фойерверки! Защото и там видяхме какво се случи! А да не говорим за десетките осакатени всяка година!
4.
Хахахахах
17.03.2025 19:29:39
9
20
"страната"... каква страна, каква държава бе? :D
Макетата са същите лайна като укрите между другото.
3.
???
17.03.2025 19:19:35
0
21
Макетата развяват националистическата карта за да отклонят вниманието на хората от това, че са затънали в корупция. Но последната рано или късно излиза на светло и тогава става страшно.
2.
Корупцията убива
17.03.2025 19:11:24
1
27
Така става когато бизнеса в една държава се крепи на подкупи. То и в Бургас се разминахме на косъм като пламна дискотеката в Дома на Нефтохимика. Пак добре, че не се запалиха Ла Страда и до пожарната дискотеките, че като помня какъв хъпанак беше, щеше да стане абсолютно същата работа.
В т.нар. модерен театър сега може да се случи абсолютно същото.
Да се забранят бомбичките, факлите и пироефектите на мачовете преди да се стигнало до смъртен случай.
1.
Хахо
17.03.2025 19:02:58
2
19
Корупцията не убива, убиват хората които са корумпирани с действие или бездействие. Да се обвинява корупцията е все едно да се обвинява земята за земетресенията или огъня за пожарите или реките и дъждовете за наводненията.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Експерт предупреди да не купуваме агнешко на кука и препоръча домашни козунаци Експерт предупреди да не купуваме агнешко на кука и препоръча домашни козунаци Повишаването на температурите и активното празнично пазаруване засилват риска при месото, яйцата и пресните салати, а домашният козунак остава по-сигурен избор според специалисти Малена Замфирова се върна в България и започна рехабилитация с амбиция за старт през декември Малена Замфирова се върна в България и започна рехабилитация с амбиция за старт през декември След тежкия инцидент в Чехия и няколко операции в Грац 16-годишната сноубордистка вече прави първи самостоятелни крачки, а екипът ѝ планира възстановяване до есента Стоянка Мутафова се завърна в "Сълза и смях" в естествен ръст Стоянка Мутафова се завърна в "Сълза и смях" в естествен ръст Скулпторът Борис Борисов създаде фигура на великата актриса по поръчка на продуцента Кирил Кирилов Протестиращи в Царево: Софийски полицаи ни третираха като племе от Африка, повече няма да гласуваме! Протестиращи в Царево: Софийски полицаи ни третираха като племе от Африка, повече няма да гласуваме! "Ние сме интелигентни хора, работим на 2-3 места и не продаваме гласа си, избираме по съвест!", казаха недоволните пред Районното управление Несебър посреща Лазаровден и Цветница с благотворителна кауза и празнична програма  Несебър посреща Лазаровден и Цветница с благотворителна кауза и празнична програма  Малки лазарки от Обединената общинска школа по изкуствата ще оживят Стария и Новия Несебър с обичая „кумичене“  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Кадри, разпространени в социалните мрежи, показват как мощната водна струя, падаща от около 20–30 метра, залива част от заведението. Kaufland подарява 5 двойни билета за спектакъла „Летище“ в Бургас Kaufland подарява 5 двойни билета за спектакъла „Летище“ в Бургас На 18 април националното турне на дипломантите от НАТФИЗ гостува в Бургас Лазарки нарекоха за здраве администрацията на Община Бургас  Лазарки нарекоха за здраве администрацията на Община Бургас  Деца от ДГ „Моряче“ и ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ пресъздадоха един от най-красивите народни обичаи в навечерието на Лазаровден "Галъп" с ново проучване:  При избори днес - Радев с 27.7%, ГЕРБ-СДС с 22.8% "Галъп" с ново проучване: При избори днес - Радев с 27.7%, ГЕРБ-СДС с 22.8% Проучването обаче е проведено с едва 820 интервюта и е далеч от представителна извадка Съдът отхвърли 10 от 13 иска на Блейк Лайвли срещу Джъстин Балдони Съдът отхвърли 10 от 13 иска на Блейк Лайвли срещу Джъстин Балдони Но процесът в Ню Йорк продължава да се разглежда като остават претенции за нарушаване на договор и ответни действия
Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Конфликтът в Близкия изток, по-дългите полетни маршрути и зависимостта на Европа от внос на керосин засилват тревогата за доставки, цени и летен график В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена Върховният съд в страната постанови, че това наказние ще е активно, ако жеста се случи без нейното съгласие   Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Тур де Фландерс отново насочва вниманието към един от най-богатите на история, изкуство и кулинарни традиции региони в Европа След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я Явно здравеопазването ни вече не работи за болните, а предимство имат търговските, клинични калкулации, каза Илка Александрова, нейна приятелка Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Не се оплаквам, добре съм. Излизам навън на въздух, макар че не мога да ходя сама, споделя Мария Янакиева Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Актрисата Сашка Братанова моли за финансова помощ във фейсбук Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Новият обект на интереса ѝ е не кой да е, а риалити звездата от „Игри на волята“ Теодор Венков-Чикагото, който също е част от звездния отбор в „Кухнята на ада“ Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Италия търси по-мек сценарий с по-ниски акцизи и енергийна подкрепа Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Сред откритите артефакти са златният шлем от Коцофенещ (V–IV век пр. н. е.) и две от трите златни дакийски гривни. Шлемът е леко повреден Година по-късно: Четири начина, по които тарифите на Тръмп промениха световната икономика Година по-късно: Четири начина, по които тарифите на Тръмп промениха световната икономика Миналият април американският президент предизвика глобален шок, когато обяви минимална тарифа от 10% за много чуждестранни стоки от страни като Китай
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори