×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шокиращо беззаконие в „Меден рудник“, водачи газят правилата, за да спестят 20 метра


Шокиращо беззаконие в „Меден рудник“, водачи газят правилата, за да спестят 20 метра
По думите на нашия читател подобни ситуации се случват постоянно, а пешеходците на близкия светофар избягват да пресичат именно заради несигурността.
09 Март 2025, Неделя, 17:45 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, видео: Димитър КИРЯКОВ

Спестяват секунди, застрашават живота на пешеходците

Редовни нарушения на правилата за движение в района на блок 216 в ж.к. „Меден рудник“ създават сериозна опасност за шофьори и пешеходци. За този проблем сигнализира наш читател, който алармира, че ежедневно поне 20 автомобила заобикалят установените правила, застрашавайки живота на останалите участници в движението, защото реално излизат върху пешеходната пътека и зона, изскачайки често в гръб на пешеходците.

Флагман.бг провери случая дори при заснемането на репортажа наш репортер стана свидетел на поредното нарушение.

Водач от кооперацията демонстративно пренебрегна правилата, убеден, че постъпката му не представлява опасност.

По думите на нашия читател подобни ситуации се случват постоянно, а пешеходците на близкия светофар избягват да пресичат именно заради несигурността. Той вече е подал жалба в Община Бургас преди месец, но към момента няма отговор или предприети действия.

Сигналът, който бургазлия е подал до Общината 

Сигналоподателят настоява за поставяне на поне три колчета, които да ограничат неправомерното движение и да предотвратят потенциални фатални инциденти. Въпреки че паркингът пред блока разполага със специално обозначени вход и изход, много шофьори предпочитат да заобикалят правилата, за да „спестят“ няколко секунди, без да се замислят за последствията.

Наш репортер установи, че само малцина от живущите в блока използват правилно обозначения вход, докато мнозинството предпочитат да нарушават правилата.

Повече за тази опасна ситуация – в нашия репортаж:


В категории: Меден Рудник


Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
54
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 0
54
Коментара по темата
54.
Ужас
11.03.2025 06:51:57
0
11
Този екземпляр, на когото му казват, че нарушава правилата и създава предпоставка за ПТП, а той отговаря с “И? Какъв в проблема?” е тотален получовек. Не ми побира ума как е възможно да си толкова нагъл и да не се засрамиш за секундс дори.
А, Флагман, инвестирайте в обучение на репортерите и журналистите си, защото “пишиходцити” и “гуспудине” не звучи сериозно…
53.
София
10.03.2025 13:01:50
3
9
Това нещо меден рудник не е ли гетото на Бургас ? Ромите не признават нито държава , нито власти. Ромите са скитници. и за това не им пука за нищо , днес са тук , утре ги няма .
52.
Ако има виновни
10.03.2025 10:39:05
3
10
То това са Кметът и Главният архитект на Община Бургас, които разрешават презастрояването в М.рудник ! 100 000 души отиват и се връщат от работа в задръствания, заради тесните пътища към комплекса. И КАТ регулират щото нямат друга работа!
51.
hahaha
10.03.2025 09:46:01
6
12
меден рудник гетото на фекалиите
50.
къде живее отайката на бургас ?
10.03.2025 09:40:43
6
10
В меден курник много ясно, всичко що е боклук е там :)
49.
Сашо
10.03.2025 08:43:53
0
7
Боклуци. С кеф да ги убиеш!
48.
Габърпета
10.03.2025 07:31:33
2
7
Нахвърляй габърчета през нощта на това място.
47.
New World Order
10.03.2025 01:04:48
0
19
Лошото е не само това и че е в меден Рудник а е масово в територията.Такива като водача се възпроизвеждат и съвкупяват с подобни маймуни и резултатите са налице....от идиот нагоре.
46.
Час по трудово
09.03.2025 22:33:19
0
15
Нищо не се прави с мисъл в Бг. Говоря с мисъл за днешния ден, изобщо не става въпрос да се правят нещата с мисъл за бъдещето. За това трябва цялата кочина да се изрине и да се направи наново, но от грамотни хора.
45.
Хахахаха
09.03.2025 22:15:45
3
10
Брутален акцент на това дете! Учете дикция за да не ви се смеят, че сте от Бургас!
44.
Съсед без МПС
09.03.2025 21:43:39
5
10
Зад бл.216 и бл.217 има паркоместа, които се ползват, съответно е нужен подход към тях. Виновни са проектантите на блоковете, които не са предвидили това, Тунела между бл.217 и 218 не може да поеме влизащи и излизащи, а и не е редно. Така, че не се сърдете на хората, те просто нямат избор. Да, нарушават правилата, но няма какво друго да направят. Остана да се надяваме на разум, да бъдат внимателни и да пазят пешеходците .
43.
Бургас
09.03.2025 21:40:24
3
19
Какво му е “Шокиращото” това е Меден Рудник! За там е напълно нормално!
42.
Пф
09.03.2025 20:55:08
2
14
Другите са Еконт ,които се качват на тротоара .
41.
Нео
09.03.2025 20:47:44
2
17
За три колчета които трябва да се забия от общината.
40.
Чавдар
09.03.2025 20:26:15
6
9
Значи като пресича на пешеходна пътека- проблем, като пресича извън пешеходна пътека- пак проблем?! Еми да станем като шведите тогава, да си запалим колите и навсякъде с влак, рейс или пеша. Аман от тази ваша политкоректност!
39.
Qqqqq
09.03.2025 20:00:45
2
15
Същото е и пред блок 118 в Меден рудник. Цялата улица между бл.3 и бл.118 е с паркирали автомобили от двете страни на улицата, въпреки че до ММЦ-то направиха паркинг с голям брой паркоместа. Остава място колкото да мине една кола и когато се излиза от подземния гараж става страшно - кола отгоре, кола отдолу, кола излиза от гаражите и отделно вървят пешеходци където им падне. Въпрос на време е да се случи ПТП. Особено през седмицата сутрин е страшно с учениците. Общината не взима никакви мерки, няма глоби, няма нищо. 4-то РПУ също нехае. Всички чакат да се случи някое нещастие, недай си Боже да ударят някое дете и чак тогава ще се задействат. Флагман заповядайте да снимате утре сутрин какъв ужас е, не можем да пресечем, за да заведем децата си на училище.
38.
Сикията
09.03.2025 19:48:50
0
21
Тежки селяндури
37.
hahaha
09.03.2025 19:33:51
0
35
Тоя 1вия с реното, няма такъв нагъл глупендер, то на лицето му е изписано с големи букви ИДИОТ
36.
Спас
09.03.2025 19:20:02
1
6
Въобразяват се на пешеходци ....
35.
Бойко мафията сик и вис златни кюлчета
09.03.2025 19:18:09
4
12
В държавата винету тиквенов, всичко се държи да е е глупаво и да дават отрепките по телевизията, завладени тв и журналисти, умишлено ниски заплати и народа мълчи и го тъпчат, събуди се народе..
34.
Ццж
09.03.2025 19:17:36
6
15
Сега се върни и снимай паркинга отзад ,после пак се върни и снимай пред Еконт ,после пак се върни и снимай тротоарите до Спиди :) Вход и изход не се прави на пешеходна пътека - инженерна мисъл уникална .. шофьорите нямат избор
33.
Gost
09.03.2025 19:13:43
2
15
Тоз геизде с реното е олигофрен
32.
Хахаха
09.03.2025 19:03:06
0
16
Чудесно! На тия управляващите им трябват точно такива идиоти ..
Гарчо минава напряко да не харчи гориво не за друго . Като един умник ми развива теоти че като пуснеш мигача и колата хатчела повече гориво и за това не ползва мигачи .
31.
Са сетиш
09.03.2025 18:55:56
12
3
Говорите за Митко катаджията щото сте му яли хуя утрепки
30.
Пешо
09.03.2025 18:53:37
15
9
Да бяха снимали отзад тяснотията и да не приказват глупости, всичко там го обърка общината, и входове и изходи и тротоари и трафопоста не трябваше да е там. Хората просто нямат избор.
29.
Справедливост
09.03.2025 18:48:28
4
19
Меден рудник отдавна стана квартал на Ямбол Сливен и Други градове няма вече стари бургазлии само Селяни пардон Селяндури и се мислят че все още живеят на село елате да видите меден рудник на всякъде всеки паркирва колата както си иска трагедия
28.
Таня Михайлова
09.03.2025 18:47:13
2
18
Като го гледам тоя папардак си пада по мъжки ласки и е празнувал вчера повече от жените, ако съм на негово място ще продам реното и ще сменя континента от срам!
27.
Хах
09.03.2025 18:44:25
1
17
Отворкото с рендето не е минал технически преглед.
26.
*********
09.03.2025 18:38:30
2
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
25.
--Ииии ? Ко праим Ся?
09.03.2025 18:33:49
1
28
както се държат пред камерата--така и карат--нахално нагло и са винаги по големите тарикати--докато срещнат някое дърво по пътя и до там--Утре същия тоя ще има внучета и ще маха на такава пешеходна пътека да премине с тях -а другите селски бекъми ще му минават през краката с колите си,,Животът е един кръговрат
24.
Аз
09.03.2025 18:32:18
1
34
Прост и нагъл. Типичния средностатистически ганьо !
23.
Бург
09.03.2025 18:32:00
0
36
Флагман, а за офиса на Еконт малко по надолу нещо да коментирате , техните бусове явно са богопомазани . щом може да товаро-разтоварват по тротоар !
22.
На счупената камера
09.03.2025 18:30:37
8
20
Там закона свършва и започва Меден Рудник ,квартала на факторите там случайно няма!
21.
Признавам
09.03.2025 18:26:48
5
11
Приятно ми е, аз Бойко Стоянов Боев роних крокодилски сълзи пред Кмета.
20.
Петър Маринов
09.03.2025 18:22:47
4
36
Крайно време е там да се поставят колчета, майки с малки деца пресичат, но на нахалниците излизащи от там не им пука! Нагло държание на прости хора… след това държавата не ставала за нищо.
19.
Ахахах
09.03.2025 18:17:24
1
37
Пешеходната пътека се ползва като платно за движение ахахах , думи нямам .
18.
*********
09.03.2025 18:10:34
12
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
17.
*********
09.03.2025 18:05:56
1
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
Дегестан
09.03.2025 18:04:12
2
29
Наглите ганя,ти някакъв контролен орган ли си,прости цървули е тая сган
15.
Na brat pit brat mu
09.03.2025 18:03:08
2
24
Тоя и...и....иии. няма ли кой да му набий един чомбер
14.
До 10
09.03.2025 17:51:41
2
16
Затова децата ти ще тръгнат по твоите стъпки (проституцията) и такива като Киряков ще ви показват
13.
Тео
09.03.2025 17:51:28
4
31
Ще ти кажа кой е контролен орган, като ти надуя кестена в капака на умрялото пежо. Меденруднишки клозет.
12.
Резил
09.03.2025 17:48:01
4
15
Ти полов орган ли си вика, егати и извратения чичо тръгнал със сина си да се сваля.
11.
Кювлия от Костито
09.03.2025 17:44:42
8
23
Даже аз не искам да стъпя там.По-добре в Кости на дворче, отколкото с надрусани получовеци в Гетото.
- МолА, кО, вА, гА Шебеци!
10.
Чудесно!
09.03.2025 17:41:08
23
21
”Предпочитам дъщеря ми да стане проститутка, отколкото синът ми да бъде журналист.”
С. Киркегор
9.
Талибанска история
09.03.2025 17:38:48
4
22
В най-доброя град и комплекс за живеене! Хигиена нулева!
8.
ЦентЪрЪ на БургаЗЪ
09.03.2025 17:38:44
23
26
Всички които плюете по Меден рудникЪ ви виждаме колко сте добре у ЦентЪрЪ. Цялата интелигентност се е събрала у вас, като чета какви думи ползвате, ми ставате ясни отвътре какви сте. Браво! Истината е, че грам не се отличавате даже от един квартал близо до М. РудникЪ. Простотията ходела по хората.
7.
И?
09.03.2025 17:37:13
4
63
Тоя охлюв с Реното да очаква прекрасен старт на седмицата в КАТ. Много е отворен ама ей сега като го привикат и му връчат глобата ще му висне сопола и ще видео кой е контролния орган. Както са се озъбили за пари им е добре дошъл такъв дето минава през пешеходна зона. Ай честито глупако!
6.
уругвайци и чилийци
09.03.2025 17:36:47
5
37
Ние, кукерите от Ямбул, много си го харесваме медин рудник. напомня ни блатото, от което избягахме.
5.
СТАНКО Капута
09.03.2025 17:34:17
3
45
Дивия селски бек:
-"И?"
-"Ти някъ'в контролен орган ли си?"
-"И?"
-"Жена ми я ш*бат едни цигани от махалата. И?"
4.
Браво Киряков,
09.03.2025 17:29:17
3
21
ще стане човек от тебе.
3.
Ямбол-Сливен
09.03.2025 17:28:25
9
45
Меден Курник - мечтата на провинциалистите от Странджа, Кукерсити и Сливен.
2.
АЗ
09.03.2025 17:28:11
8
43
Само Уруд там и нерез.
Целият калтак и блатото на Бургас.
1.
Брус Ли
09.03.2025 17:26:40
3
39
Ебаааааа гоо, и Кевин Костнър живеел в курника!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Откритият урок „С Несебър в сърцето“ превърна Стария град в интерактивна класна стая за възпитаниците на ПГТ „Иван Вазов“ Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“
Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори