Шокиращо беззаконие в „Меден рудник“, водачи газят правилата, за да спестят 20 метра
Спестяват секунди, застрашават живота на пешеходците
Редовни нарушения на правилата за движение в района на блок 216 в ж.к. „Меден рудник“ създават сериозна опасност за шофьори и пешеходци. За този проблем сигнализира наш читател, който алармира, че ежедневно поне 20 автомобила заобикалят установените правила, застрашавайки живота на останалите участници в движението, защото реално излизат върху пешеходната пътека и зона, изскачайки често в гръб на пешеходците.
Флагман.бг провери случая дори при заснемането на репортажа наш репортер стана свидетел на поредното нарушение.
Водач от кооперацията демонстративно пренебрегна правилата, убеден, че постъпката му не представлява опасност.
По думите на нашия читател подобни ситуации се случват постоянно, а пешеходците на близкия светофар избягват да пресичат именно заради несигурността. Той вече е подал жалба в Община Бургас преди месец, но към момента няма отговор или предприети действия.
Сигналоподателят настоява за поставяне на поне три колчета, които да ограничат неправомерното движение и да предотвратят потенциални фатални инциденти. Въпреки че паркингът пред блока разполага със специално обозначени вход и изход, много шофьори предпочитат да заобикалят правилата, за да „спестят“ няколко секунди, без да се замислят за последствията.
Наш репортер установи, че само малцина от живущите в блока използват правилно обозначения вход, докато мнозинството предпочитат да нарушават правилата.
Повече за тази опасна ситуация – в нашия репортаж:
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш

А, Флагман, инвестирайте в обучение на репортерите и журналистите си, защото “пишиходцити” и “гуспудине” не звучи сериозно…
Гарчо минава напряко да не харчи гориво не за друго . Като един умник ми развива теоти че като пуснеш мигача и колата хатчела повече гориво и за това не ползва мигачи .
- МолА, кО, вА, гА Шебеци!
С. Киркегор
-"И?"
-"Ти някъ'в контролен орган ли си?"
-"И?"
-"Жена ми я ш*бат едни цигани от махалата. И?"
Целият калтак и блатото на Бургас.