×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шокиращо беззаконие в „Меден рудник“, водачи газят правилата, за да спестят 20 метра


Шокиращо беззаконие в „Меден рудник“, водачи газят правилата, за да спестят 20 метра
По думите на нашия читател подобни ситуации се случват постоянно, а пешеходците на близкия светофар избягват да пресичат именно заради несигурността.
09 Март 2025, Неделя, 17:45 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, видео: Димитър КИРЯКОВ

Спестяват секунди, застрашават живота на пешеходците

Редовни нарушения на правилата за движение в района на блок 216 в ж.к. „Меден рудник“ създават сериозна опасност за шофьори и пешеходци. За този проблем сигнализира наш читател, който алармира, че ежедневно поне 20 автомобила заобикалят установените правила, застрашавайки живота на останалите участници в движението, защото реално излизат върху пешеходната пътека и зона, изскачайки често в гръб на пешеходците.

Флагман.бг провери случая дори при заснемането на репортажа наш репортер стана свидетел на поредното нарушение.

Водач от кооперацията демонстративно пренебрегна правилата, убеден, че постъпката му не представлява опасност.

По думите на нашия читател подобни ситуации се случват постоянно, а пешеходците на близкия светофар избягват да пресичат именно заради несигурността. Той вече е подал жалба в Община Бургас преди месец, но към момента няма отговор или предприети действия.

Сигналът, който бургазлия е подал до Общината 

Сигналоподателят настоява за поставяне на поне три колчета, които да ограничат неправомерното движение и да предотвратят потенциални фатални инциденти. Въпреки че паркингът пред блока разполага със специално обозначени вход и изход, много шофьори предпочитат да заобикалят правилата, за да „спестят“ няколко секунди, без да се замислят за последствията.

Наш репортер установи, че само малцина от живущите в блока използват правилно обозначения вход, докато мнозинството предпочитат да нарушават правилата.

Повече за тази опасна ситуация – в нашия репортаж:


В категории: Меден Рудник


Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
54
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас 27/06/2026, Събота 19:32 0
54
Коментара по темата
54.
Ужас
11.03.2025 06:51:57
0
11
Този екземпляр, на когото му казват, че нарушава правилата и създава предпоставка за ПТП, а той отговаря с “И? Какъв в проблема?” е тотален получовек. Не ми побира ума как е възможно да си толкова нагъл и да не се засрамиш за секундс дори.
А, Флагман, инвестирайте в обучение на репортерите и журналистите си, защото “пишиходцити” и “гуспудине” не звучи сериозно…
53.
София
10.03.2025 13:01:50
3
9
Това нещо меден рудник не е ли гетото на Бургас ? Ромите не признават нито държава , нито власти. Ромите са скитници. и за това не им пука за нищо , днес са тук , утре ги няма .
52.
Ако има виновни
10.03.2025 10:39:05
3
10
То това са Кметът и Главният архитект на Община Бургас, които разрешават презастрояването в М.рудник ! 100 000 души отиват и се връщат от работа в задръствания, заради тесните пътища към комплекса. И КАТ регулират щото нямат друга работа!
51.
hahaha
10.03.2025 09:46:01
6
12
меден рудник гетото на фекалиите
50.
къде живее отайката на бургас ?
10.03.2025 09:40:43
6
10
В меден курник много ясно, всичко що е боклук е там :)
49.
Сашо
10.03.2025 08:43:53
0
7
Боклуци. С кеф да ги убиеш!
48.
Габърпета
10.03.2025 07:31:33
2
7
Нахвърляй габърчета през нощта на това място.
47.
New World Order
10.03.2025 01:04:48
0
19
Лошото е не само това и че е в меден Рудник а е масово в територията.Такива като водача се възпроизвеждат и съвкупяват с подобни маймуни и резултатите са налице....от идиот нагоре.
46.
Час по трудово
09.03.2025 22:33:19
0
15
Нищо не се прави с мисъл в Бг. Говоря с мисъл за днешния ден, изобщо не става въпрос да се правят нещата с мисъл за бъдещето. За това трябва цялата кочина да се изрине и да се направи наново, но от грамотни хора.
45.
Хахахаха
09.03.2025 22:15:45
3
10
Брутален акцент на това дете! Учете дикция за да не ви се смеят, че сте от Бургас!
44.
Съсед без МПС
09.03.2025 21:43:39
5
10
Зад бл.216 и бл.217 има паркоместа, които се ползват, съответно е нужен подход към тях. Виновни са проектантите на блоковете, които не са предвидили това, Тунела между бл.217 и 218 не може да поеме влизащи и излизащи, а и не е редно. Така, че не се сърдете на хората, те просто нямат избор. Да, нарушават правилата, но няма какво друго да направят. Остана да се надяваме на разум, да бъдат внимателни и да пазят пешеходците .
43.
Бургас
09.03.2025 21:40:24
3
19
Какво му е “Шокиращото” това е Меден Рудник! За там е напълно нормално!
42.
Пф
09.03.2025 20:55:08
2
14
Другите са Еконт ,които се качват на тротоара .
41.
Нео
09.03.2025 20:47:44
2
17
За три колчета които трябва да се забия от общината.
40.
Чавдар
09.03.2025 20:26:15
6
9
Значи като пресича на пешеходна пътека- проблем, като пресича извън пешеходна пътека- пак проблем?! Еми да станем като шведите тогава, да си запалим колите и навсякъде с влак, рейс или пеша. Аман от тази ваша политкоректност!
39.
Qqqqq
09.03.2025 20:00:45
2
15
Същото е и пред блок 118 в Меден рудник. Цялата улица между бл.3 и бл.118 е с паркирали автомобили от двете страни на улицата, въпреки че до ММЦ-то направиха паркинг с голям брой паркоместа. Остава място колкото да мине една кола и когато се излиза от подземния гараж става страшно - кола отгоре, кола отдолу, кола излиза от гаражите и отделно вървят пешеходци където им падне. Въпрос на време е да се случи ПТП. Особено през седмицата сутрин е страшно с учениците. Общината не взима никакви мерки, няма глоби, няма нищо. 4-то РПУ също нехае. Всички чакат да се случи някое нещастие, недай си Боже да ударят някое дете и чак тогава ще се задействат. Флагман заповядайте да снимате утре сутрин какъв ужас е, не можем да пресечем, за да заведем децата си на училище.
38.
Сикията
09.03.2025 19:48:50
0
21
Тежки селяндури
37.
hahaha
09.03.2025 19:33:51
0
35
Тоя 1вия с реното, няма такъв нагъл глупендер, то на лицето му е изписано с големи букви ИДИОТ
36.
Спас
09.03.2025 19:20:02
1
6
Въобразяват се на пешеходци ....
35.
Бойко мафията сик и вис златни кюлчета
09.03.2025 19:18:09
4
12
В държавата винету тиквенов, всичко се държи да е е глупаво и да дават отрепките по телевизията, завладени тв и журналисти, умишлено ниски заплати и народа мълчи и го тъпчат, събуди се народе..
34.
Ццж
09.03.2025 19:17:36
6
15
Сега се върни и снимай паркинга отзад ,после пак се върни и снимай пред Еконт ,после пак се върни и снимай тротоарите до Спиди :) Вход и изход не се прави на пешеходна пътека - инженерна мисъл уникална .. шофьорите нямат избор
33.
Gost
09.03.2025 19:13:43
2
15
Тоз геизде с реното е олигофрен
32.
Хахаха
09.03.2025 19:03:06
0
16
Чудесно! На тия управляващите им трябват точно такива идиоти ..
Гарчо минава напряко да не харчи гориво не за друго . Като един умник ми развива теоти че като пуснеш мигача и колата хатчела повече гориво и за това не ползва мигачи .
31.
Са сетиш
09.03.2025 18:55:56
12
3
Говорите за Митко катаджията щото сте му яли хуя утрепки
30.
Пешо
09.03.2025 18:53:37
15
9
Да бяха снимали отзад тяснотията и да не приказват глупости, всичко там го обърка общината, и входове и изходи и тротоари и трафопоста не трябваше да е там. Хората просто нямат избор.
29.
Справедливост
09.03.2025 18:48:28
4
19
Меден рудник отдавна стана квартал на Ямбол Сливен и Други градове няма вече стари бургазлии само Селяни пардон Селяндури и се мислят че все още живеят на село елате да видите меден рудник на всякъде всеки паркирва колата както си иска трагедия
28.
Таня Михайлова
09.03.2025 18:47:13
2
18
Като го гледам тоя папардак си пада по мъжки ласки и е празнувал вчера повече от жените, ако съм на негово място ще продам реното и ще сменя континента от срам!
27.
Хах
09.03.2025 18:44:25
1
17
Отворкото с рендето не е минал технически преглед.
26.
*********
09.03.2025 18:38:30
2
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
25.
--Ииии ? Ко праим Ся?
09.03.2025 18:33:49
1
28
както се държат пред камерата--така и карат--нахално нагло и са винаги по големите тарикати--докато срещнат някое дърво по пътя и до там--Утре същия тоя ще има внучета и ще маха на такава пешеходна пътека да премине с тях -а другите селски бекъми ще му минават през краката с колите си,,Животът е един кръговрат
24.
Аз
09.03.2025 18:32:18
1
34
Прост и нагъл. Типичния средностатистически ганьо !
23.
Бург
09.03.2025 18:32:00
0
36
Флагман, а за офиса на Еконт малко по надолу нещо да коментирате , техните бусове явно са богопомазани . щом може да товаро-разтоварват по тротоар !
22.
На счупената камера
09.03.2025 18:30:37
8
20
Там закона свършва и започва Меден Рудник ,квартала на факторите там случайно няма!
21.
Признавам
09.03.2025 18:26:48
5
11
Приятно ми е, аз Бойко Стоянов Боев роних крокодилски сълзи пред Кмета.
20.
Петър Маринов
09.03.2025 18:22:47
4
36
Крайно време е там да се поставят колчета, майки с малки деца пресичат, но на нахалниците излизащи от там не им пука! Нагло държание на прости хора… след това държавата не ставала за нищо.
19.
Ахахах
09.03.2025 18:17:24
1
37
Пешеходната пътека се ползва като платно за движение ахахах , думи нямам .
18.
*********
09.03.2025 18:10:34
12
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
17.
*********
09.03.2025 18:05:56
1
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
Дегестан
09.03.2025 18:04:12
2
29
Наглите ганя,ти някакъв контролен орган ли си,прости цървули е тая сган
15.
Na brat pit brat mu
09.03.2025 18:03:08
2
24
Тоя и...и....иии. няма ли кой да му набий един чомбер
14.
До 10
09.03.2025 17:51:41
2
16
Затова децата ти ще тръгнат по твоите стъпки (проституцията) и такива като Киряков ще ви показват
13.
Тео
09.03.2025 17:51:28
4
31
Ще ти кажа кой е контролен орган, като ти надуя кестена в капака на умрялото пежо. Меденруднишки клозет.
12.
Резил
09.03.2025 17:48:01
4
15
Ти полов орган ли си вика, егати и извратения чичо тръгнал със сина си да се сваля.
11.
Кювлия от Костито
09.03.2025 17:44:42
8
23
Даже аз не искам да стъпя там.По-добре в Кости на дворче, отколкото с надрусани получовеци в Гетото.
- МолА, кО, вА, гА Шебеци!
10.
Чудесно!
09.03.2025 17:41:08
23
21
”Предпочитам дъщеря ми да стане проститутка, отколкото синът ми да бъде журналист.”
С. Киркегор
9.
Талибанска история
09.03.2025 17:38:48
4
22
В най-доброя град и комплекс за живеене! Хигиена нулева!
8.
ЦентЪрЪ на БургаЗЪ
09.03.2025 17:38:44
23
26
Всички които плюете по Меден рудникЪ ви виждаме колко сте добре у ЦентЪрЪ. Цялата интелигентност се е събрала у вас, като чета какви думи ползвате, ми ставате ясни отвътре какви сте. Браво! Истината е, че грам не се отличавате даже от един квартал близо до М. РудникЪ. Простотията ходела по хората.
7.
И?
09.03.2025 17:37:13
4
63
Тоя охлюв с Реното да очаква прекрасен старт на седмицата в КАТ. Много е отворен ама ей сега като го привикат и му връчат глобата ще му висне сопола и ще видео кой е контролния орган. Както са се озъбили за пари им е добре дошъл такъв дето минава през пешеходна зона. Ай честито глупако!
6.
уругвайци и чилийци
09.03.2025 17:36:47
5
37
Ние, кукерите от Ямбул, много си го харесваме медин рудник. напомня ни блатото, от което избягахме.
5.
СТАНКО Капута
09.03.2025 17:34:17
3
45
Дивия селски бек:
-"И?"
-"Ти някъ'в контролен орган ли си?"
-"И?"
-"Жена ми я ш*бат едни цигани от махалата. И?"
4.
Браво Киряков,
09.03.2025 17:29:17
3
21
ще стане човек от тебе.
3.
Ямбол-Сливен
09.03.2025 17:28:25
9
45
Меден Курник - мечтата на провинциалистите от Странджа, Кукерсити и Сливен.
2.
АЗ
09.03.2025 17:28:11
8
43
Само Уруд там и нерез.
Целият калтак и блатото на Бургас.
1.
Брус Ли
09.03.2025 17:26:40
3
39
Ебаааааа гоо, и Кевин Костнър живеел в курника!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Собственикът на фирмата-доставчик чистосърдечно обяви, че модерните леки коли са твърде тежки за родните предпазни огради Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно  Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори