×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Войната на Илон Мъск срещу неолибералния ред. Да разпусне ли кралят парламента на Англия?


Войната на Илон Мъск срещу неолибералния ред. Да разпусне ли кралят парламента на Англия?
Всъщност този скандал е на повече от 10 години, но осъдени са само част от бандите пакистанци
05 Януари 2025, Неделя, 15:40 ч.
Автор: Виктория ГЕОРГИЕВА

Разкритията за десетки хиляди изнасилвания, вече няколко денонощия, тресат Острова

Чутовен скандал за още по-чутовни и ужасяващи случаи от години, които много отдавна трябваше да потресат и разтърсят не само Великобритания и Европа, а целия свят, се разгоря тези дни, заплашвайки най-накрая да разклати устоите на неолибералния тумор, който пък необезпокоявано – от години – разклаща всякакви морални и човешки устои.

За какво става въпрос?

Милиардерът Илън Мъск обвини британския премиер Киър Стармър, поиска и оставката му, разкривайки, че властите във Великобритания с години са прикривали изнасилвания на деца от пакистанци поради страх от расистки скандал. Всъщност точната дума не е разкривайки, а припомняйки, защото за тези случаи се знаеше от години във Великобритания, около 2018 г. отново имаше скандал (колко слаба дума за тези чудовищни престъпления), който обаче тихомълком беше потушен, а медиите и политиците, които все пак се осмелиха да пишат за тези покъртителни случаи, бяха заплашени или директно канселирани.

Сега отново, на 2 януари, британският вестник "Телеграф" написа "Истината за педофилските банди най-сетне излиза наяве", припомняйки, че в продължение на 25 години огромен брой момичета, главно до 11-годишна възраст, са били жертва на сексуално насилие от група педофили, но за да не се разрази расистки скандал, властите неглижират и прикриват това, както и извършителите – основно пакистанци.

По думите на милиардера Илън Мъск: "Стармър беше съучастник в изнасилванията на Великобритания, когато беше ръководител на прокуратурата в продължение на шест години. Стармър трябва да си отиде и да бъде изправен пред обвинения за съучастие в най-голямото масово престъпление в историята на Великобритания"

"Телеграф" публикува няколко материала по темата, в един от които бивш следовател обвинява премиера Стармър за неуспеха да бъде спряна организирана банда за изнасилвания на деца, като не по-малко скандалното е, че на децата жертви е отказана справедливост и правосъдие, за да не се разрази скандал, който би могъл да разклати либералното общество във Великобритания и образа на мултикултурна страна, в която различни националности живеят щастливо и в разбирателство, градена от десетилетия.

Потресаващото е, че местните власти всъщност няма как и не отричат фактите. Те просто излязоха с изявления. Министърът на здравеопазването от Лейбъристката партия Уес Стрийтинг заяви, че правителството „приема много сериозно проблема със сексуалната експлоатация на деца“ и покани милиардера да работи заедно за борбата с него. И на този фон, все пак, обвини Мъск в дезинформация, а пък британският здравен министър Андрю Гуин посочи предишни разследвания на скандали със сексуално насилие. 

И какво от това, понесли ли са виновните адекватни наказания, уволнени ли са хората по всички етажи на властта, допуснали това да се случи, това да бъде прикривано години наред? По някакъв начин овъзмездени ли са децата и семействата им, макар че от такава психологическа травма надали някога някой би могъл да се отърси...

Предисторията

Всъщност този скандал, тази драма, е на повече от 10 години, като през този период излязоха наяве редица потресаващи случаи, вече има и книги по темата, документални и игрални филми. Осъдиха част от бандите пакистанци, а друга част екстрадираха. Но разследването, публикувано през 2022 г., не откри (?!) доказателства за системно прикриване от правителството, макар да посочи огромни недостатъци в усилията за защита на детето, като индиректно – чрез признаване, че това е довело до това някои изнасилвачи да останат на свобода по-дълго, се обвиняват и властите – както местните, така и тези на национално ниво.

Банди, съставени от мъже с пакистански произход, са изнасилвали малки момичета и млади жени, като нерядко са ги отвличали и дори давали на други мъже. Става дума за Телфорд, Брадфорд, Оксфорд, Нюкасъл, Лестър, Ротърхам – навсякъде полицията е била отдавна наясно със случващото се, но не са се намесвали, защото се опасявали в обвинение в расизъм спрямо мюсюлманските извършители и вълна на протести в страната. Това са били подбудите и на политиците – по-тихо, по-ниско, по-кратко, да не доведе всичко случило се до масови оставки и сътресения в това толкова прекрасно мултикултурно общество.

За Телфорд стана ясно, че полицаите са се страхували, че могат да бъдат и уволнени, защото в града действа пакистанската мафия, която е доста силна и няма да могат да й се противопоставят.

40 години... над 1000 момичета - отвличани, изнасилвани, някои и убити. Първоначално полицията си позволява да класифицира жертвите като проститутки, за да прикрие мащабите и ужаса на стореното. После Родърхам. 15 години, над 1500 изнасилени и склонявани към проституция... Над 1000 момичета са били малтретирани в Телфорд в продължение на 40 години, като някои случаи са спрени поради „нервност относно расата“. В Олдъм е започнало разследване, едва след като целият град съвсем открито коментира хилядите случаи на изнасилване. Би Би Си също съобщи, че огромна част от разследванията касаят групови изнасилвания също в Корнуол, Дарбишър и Бристол.

В този период – 2018, започва съзнателно да се затварят и устите на малцината журналисти и политици, които все пак надигат глас и изричат нещата с истинските им имена. Който спомене етническата принадлежност на изнасилвачите, е веднага уволнен, срещу него започват съдебни искове или е канселиран.

Една от най-мъчителните истории, най-умопомрачителната, публикувана вече в медиите, е тази на 5 (повтарям – пет!!!) годишната по онова време Софи, която през октомври 2006 г. отива в полицията, за да съобщи за сексуално насилие, но полицай я обвинява, че е пияна, пита я дали е „дала съгласието си за сексуалния акт“, гонейки я, въпреки че пред помещението я чакат двама мъже, които по-късно отново изнасилват детето в автомобил отпред, хвърляйки я на улицата, откъде е взета и отново изнасилена в къщата от друг мъж. После историята се повтаря, заведена е в къща, където груповите изнасилвания продължават. Това не е сценарий на хорът филм, това е действителността. Грозната, ужасяващата, европейската...

Илон Мъск

се осмели да повдигне завесата отново, след поредната порция години мълчание на властите. В Туитър/ X той пише за 250 000 (двеста и петдесет хиляди!!!) изнасилени момиченца за период от четвърт век (25 години), а в някои британски медии се споменава дори и 1 000 000 (един милион!!!). Има и убити деца... Да, знам как звучи – немислимо, невъзможно, отвъд човешкия разум, отвъд всичко морално и въобще човешко. Градовете, в които са действали пакистанските банди, също са десетки – Оксфорд, Телфорд, Бирмингам, Норич, Бристол, Лийдс, Ротърхам, Мидълзбро и още, и още.

Мъск си позволи да нарече всичко това и „Най-лошото масово престъпление срещу народа на Великобритания“, като призова веднага за национално разследване и подкрепи идеята британският крал да разпусне парламента, свиквайки общи избори. Какви са му подбудите да направи това, е интересен въпрос, но на фона на разкритията, на допълнените бройки от стари разкрития, на личните истории, това е маловажно. Ако ще да няма чисти подбуди, макар че хора от по-близкото му обкръжение говорят, че той е останал потресен, след като е разбрал за тези престъпления. Но дори да не е това, да не е САМО това, всъщност няма никакво значение какво точно е, защото и най-користните му цели, не могат да си съперничат с това чудовищно престъпление срещу деца, срещу децата на UK, срещу европейците, срещу белите, срещу местните жители на континента, срещу християните...

От действията на милиардера едно е пределно ясно – той открито обявява война на неолибералния глобален ред, на неолибералната доктрина, която в последните десетилетия превзе и потъпка европейската и световна култура. Но той, за разлика от полицаи, политици, общественици или обикновени хора, няма как да бъде спрян, няма как да бъде купен, няма как да бъде заплашен, няма как да му бъде затворена устата. 

А в съчетание със скоро стъпващия в президентство Доналд Тръмп, вероятно – и дано – ще станем свидетели на ново раздаване на картите в световен мащаб. Извратената политкоректност, налаганият силово мултикултурализъм, псевдотолерантността, много отдавна трябваше да бъдат унищожени. Не за друго, а защото те могат да произведат единствено уродливи резултати, като тези във Великобритания, за които сега четем.

Античовешка система, опираща се на страха, на заплахите, на канселирането, на налаганите силово нови „ценности“. Опитите всичко, което не импонира на зловещата неолиберална върхушка да бъде обяснено с „расизъм“ вече все по-слабо оказват влияние – личи си и по недоволството на хората, изразено в изборни резултати – както в САЩ, така и в Европа; личи си и по все по-честите протести срещу управляващите елити, личи си и по все повече надигналите се и осмелили се да говорят.

Тръмп и Мъск озвериха глобалисткия елит още преди да са поели властта

Упоени и изнасилени жени: Защо в Телеграм се хвалят с това

В Лондон е почти забранено да се говори за Коледа (Видео)


В категории: Животът


Виктория ГЕОРГИЕВА Автор
Виктория ГЕОРГИЕВА
10
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 9
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 0
Георги РУСЧЕВ Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски 22/06/2026, Понеделник 21:30 6
Флагман.БГ Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки 22/06/2026, Понеделник 21:00 2
10
Коментара по темата
10.
До 1
06.01.2025 09:05:18
0
1
Много сте прав! това са неинтегрируеми чудовищни животни, без капка интелекти и човешко съзнание! А бесните кучета не могат да се лекува! Те се избоиват! Ако народа се обедини, нито една мафия не е силна, най-малко животинско-пакистанската! Ама няма народи! полицията ще започне да се сражава на страната на животните-пакистанци, мароканци, араби, изроди и чудовища неинтегрируеми! Време е Германия пак да запали пещите!
9.
НРБ
05.01.2025 19:51:08
6
3
Президента Мъск почна да кадрува глобално и наред! гледам дори отсфирва и доскоршния му приятел и нацианалист Фараж.
аз мисля че едва сега започва и никой за моента не се наема да му дръпне ръчната спирачка и това няма да сшъряи добре.
8.
паткан
05.01.2025 18:11:44
0
21
Тези не могат да минат фейс контрол и при най смотания психолог.
Очевидно нещата в UK са по зле отколкото изглеждат.
7.
1303
05.01.2025 17:57:28
0
13
САМО МАНГУСТИ
6.
Малка подробност
05.01.2025 17:15:10
6
8
Една малка подробност. Консерваторите управляваха UK през последните 15 години. Либералите взеха властта едва преди 6 месеца. И Фарадж също е бил част от консерваторите тогава преди да се отдели. Не знам защо Мъск обвинява тези които не са били на власт, а не обвини тези които са управлявали и мълчали.
5.
Щъ
05.01.2025 16:47:31
9
3
Tes sa na ПП интегрираните
Ся още са решили да докарат
Щот получиха еуро милионите
Сигурно има кандидати да работят за флагман от тяхъ
4.
Забранената история“: Защо СССР бомбардира Българи
05.01.2025 16:41:09
15
7
Забранената история“: Защо СССР бомбардира България на 22 юни 1941 г.
Съюзническите бомбардировки по време на Втората световна война са всеизвестен факт, но в учебниците няма и ред за съветското нападение над Царство България.
Това обаче не са единствените бомбардировки в Североизточна България. През нощта на 12 срещу 13 септември 1942 година бомбардировачи атакуват Русе – хвърлени са 4 авиобомби, а над близкото село Червена вода 9 бомби. Нападения има и над Стара Загора, Горна Оряховица и Казанлък, където има жертви и ранени. Бомбардировките принуждават българските власти да въведат режим на затъмнение, който влиза в сила в началото на октомври.

Най-кървавото нападение на Съветския съюз обаче е извършено на 24 февруари 1942 година. Тогава съветска подводница потапя българския кораб Струма край Истанбул. На борда има стотици евреи бежанци, които се опитват да достигнат до Палестина. Загиват 406 мъже, 269 жени и 103 деца. Екипажът е от българи, а капитан е Григорий Горбатенко, който по ирония на съдбата е с руски произход.

Първата бомбардировка е извършена в средата на 1941 година. България независимо, че се присъединява към Тристранния пакт, не обявява война на Съветския съюз. Въпреки това съветски бомбардировач атакува Добрич през нощта в една ключова за Москва дата. Любо Огнянов разказва в епизод от рубриката „Забранената история“.
3.
Нико До 2
05.01.2025 16:19:24
4
24
Явно и ти си черен индивид който го е страх от истината
2.
Много жалко
05.01.2025 16:10:36
22
7
Флегмите няма какво да пишат и препечатват стара статия от 1 седмица от други сайтове от Бг....тъпо но факт
1.
!
05.01.2025 15:55:15
2
48
Погледнете ги!
ИЗР0DИ и ОRКИ!
Нито сега са хора, нито са били, нито някога ще бъдат!
Ако тях броят за хора, то ние сме друг биологичен вид!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Това не е просто фестивал, а непретенциозност с любов, коментират от Община Царево Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Задържаните и жертвата имали общо тъмно минало Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Посрещането на първите слънчеви лъчи в утрото на 1 юли е уникална за България традиция, вдъхновена от вечната рок класика на Uriah Heep Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори