Кметът на Средец Иван Кичев остана сам, загуби и подкрепата на ПП-ДБ
Оттук нататък е ясно, че за управника на Странджанската община предстоят тежки дни, а след Нова година е много вероятно т.нар. ново мнозинство да започне леко по-леко да орязва правомощията му
Кметът на Средец Иван Кичев вече напълно е загубил политическата подкрепа и от монолитното мнозинство, което го подкрепяше допреди няколко месеца, в момента може да разчита на не повече от 4-ма съветници (Румен Чанков, Даниел Чолаков, Атанас Пъчков и Васил Иванов), което е на път да го направи безучастен наблюдател на собствения си мандат. Това стана ясно на последното заседание на ОбС.
На сесията бе бламирано предложението на Кичев за увеличаването на местните данъци, а публично още една от формациите, която го подкрепи за кмет, се дистанцира от него – ПП-ДБ. Всъщност интересна подробност е, че от мястото си до кмета отсъстваше неговият заместник – Живко Гърков, който е сред знаковите лица на ПП-ДБ в странджанската община. Официално бе съобщено, че е в отпуск, но неофициално се спекулира, че има известно напрежение и в тази посока и той ще е следващият напуснал.
Припомняме, че през септември Иван Кичев буквално обезглави администрацията си, след като освободи дългогодишния и най-компетентен служител от екипа си – тогавашния зам.-кмет Николина Дамбулова, която вчера обаче бе избрана за градски омбудсман и оттук нататък ще има известно влияние върху работата на администрацията.
Избраха Николина Дамбулова за обществен посредник на Средец, ще контролира кмета и администрацията
Новото мнозинство се противопостави на идеята на Иван Кичев за увеличаването на данък сгради и такса смет, която трябваше да скочи от 5 на 7 промила за физическите лица и 13 промила за бизнеса.
От администрацията обясниха, че повишението е необходимо поради увеличаването на минималната работна заплата от 2025 година, инфлацията и нарасналите разходи. План-сметката за депо и чистота, финансирани от такса битови отпадъци, показва приходи от 800 000 лева. За 2025 година, обаче, поради увеличените разходи ще са необходими 2,4 млн лева.
Общинският съветник от ЗС „Ал. Стамболийски“ Георги Станилов категорично се противопостави на предложението. „Колеги, не е разумно да го правим. Става дума за значително увеличение на данъците, което в тези трудни времена е абсолютно неприемливо“, подчерта Станилов.
Станислав Бъчваров от ПП също изрази несъгласие с предложението и припомни, че при подкрепата за кмета "не сме се разбирали за вдигане на данъците".
Оттук нататък е ясно, че за кмета Иван Кичев предстоят тежки дни, а след Нова година е много вероятно т.нар. ново мнозинство да започне леко по-леко да орязва правомощията му, да измества центъра на политики към Общинския съвет и да остави кмета да разписва само официални разходни документи за ниски суми.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Вола като рие, пръстта пада на гърба му.
и т. н.