×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честваме паметта на свети Амфилохий Иконийски и на свети Александър Невски
  • ОИК-Варна отложи решението за мандата на Благомир Коцев за друг ден
  • Циклонът „Фина“ остави хиляди австралийци без ток
  • Сняг заваля на Витоша
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Протест и контрапротест пред Народния театър тази вечер


Протест и контрапротест пред Народния театър тази вечер
Полицейското присъствие е засилено, като беше направен кордон между двата лагера
Тема в развитие
Протест и контрапротест пред Народния театър тази вечер Проф. Иван Гаврилов каза защо пиесата „Оръжията и човекът“ е гавра с паметта на историята Евгени Минчев за "Оръжията и човекът": Такава пиеса няма място в Народния театър Няма да обсъждам репертоара на театъра с безпросветното леке, нападнало Владо Пенев, обяви Захари Бахаров "Предложи" да я набият довечера Вчерашната постановка показа безпомощна актьорска игра и абсолютно неадекватна режисура Ето цитатите от „Оръжията и човекът“ на Бърнард Шоу, които обиждат българите Моята единствена България си вкара автогол Тия с Левски и Ботев по краката не са патриоти Вижте как протестиращите пред Народния театър бяха готови да линчуват големия актьор Владо Пенев До напрежение пред театъра се стигна заради неуместната постъпка на директора, твърди вътрешният министър Гаври ли се Бърнард Шоу с България? Защо в Израел не поставят „Моята борба“ на Адолф Хитлер? Изгледах "Оръжията и човекът" онлайн - за това ли читалищно ниво се вдигна целият този шум Аниматорът Теодор Ушев пребит от маскирани протестиращи, иска оставката на министър Джон Малкович в шок след щурма на Народния театър Тълпа неонацисти ни гонеше, удряха ни кой с каквото може, твърди режисьорът Тео Ушев Ще линчуват ли директора на Народния театър Васил Василев заради срамната пиеса "Оръжията и човекът"(ВИДЕО)) Споровете около „Оръжията и човекът“ - национални комплекси или браним националното достойнство В Народния театър репетират пиеса, представяща българите като некъпани варвари Кой позволи на Джон Малкович да се гаври с българите в Народен театър „Иван Вазов“ Устата срещу Джон Малкович: Подиграва се с българите!
виж още
скрий
08 Ноември 2024, Петък, 18:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Ситуацията обаче е спокойна и до този момент напрежението не е ескалирало 

Постановката "Оръжията и човекът" с режисьор Джон Малкович ще се играе и тази вечер от 19 часа в Народния театър. След позорните събития снощи, пред театъра тази вечер са организирани протест и контрапротест. От едната страна са недоволните от поставянето на пиесата, защото според тях тя обижда българите, а от другата са хората, които вярват в свободата на словото и искат да защитят културата, съобщава БНТ.

Полицейското присъствие е засилено, като беше направен кордон между двата лагера. На място са и полицаи от отдел "Антиконфликт".

Тази вечер хората, дошли да защитят постановката и културата, се събират пред служебния вход на Народния театър. Засега обстановката е спокойна. Хората заявяват, че се противопоставят на цензурата в изкуството. В днешния ден бяха отправени множество призиви за подкрепа на актьорите и пиесата, както и коментари, според които шоуто вчера всъщност е било пред Народния театър, а не вътре в него. В театъра вече са режисьорът Джон Малкович и актьорите.

Хората, обидени от пиесата, се събират пред централния вход на театъра. И там обстановката към момента е спокойна. За разлика от вчера, към този час няма хора с транспаранти и лозунги.

Вчера актьори, режисьори и зрители станаха обект на агресия от страна на протестиращите. Въпреки това няма задържани след опита за щурм, съобщи вътрешният министър Атанас Илков за БНТ и допълни, че директорът на театъра Васил Василев не е трябвало да разговаря с протестиращите, защото така ги е провокирал. Прокуратурата се самосезира за случилото се снощи. Поводът са множество публикации и репортажи в медиите, на които се виждат сблъсъци между граждани и хулигански действия.

Темата предизвика и стотици коментари в социалните мрежи, които отново показват тоталното разделение на нацията дори и при тълкуването на причините, довели до тази срамна за цялото ни общество ситуация.


В категории: Политика , София


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
20
Коментара
Флагман.БГ Роклята – същата, а мъжът  друг Роклята – същата, а мъжът  друг 23/11/2025, Неделя 20:40 0
Флагман.БГ Димо Алексиев потъна в дългове Димо Алексиев потъна в дългове 23/11/2025, Неделя 19:10 2
20
Коментара по темата
20.
медии
09.11.2024 10:25:03
3
6
Американските, българоезични телевизии у нас бТВ и Нова са се хвърлили яко да защитават, умните и красиви майкопродавците от "народният" театър.
Не канят никой от протестиращите. Или ако ги канят им отпускат по няколко изречения.
Пропагандатори !
19.
Хахаха
09.11.2024 09:51:35
0
3
Отклоняване на вниманието на стадото .
18.
До всички маймуни
09.11.2024 09:29:30
8
2
Които "защитават" Българските войни, загинали за Отечеството.
Онзи ден беше мъжка, Архангелова задушница.
Бях на ритуала по полагане на венци и помен за загиналите.
Нямаше ви там!
Освен официалните лица и военните имаше 10 възрастни хора!
Срам и Позор за вас!
Глупци!
17.
!
09.11.2024 06:37:42
3
10
Много специален поздрав за всички н€благодарници и Б€Зродници!
Ако не беше героизмът и саможертвата на предците ни, сега нямаше да могат да плюят по нас- БЪЛГАРИТЕ, защото и ние, и тях нямаше да ни има!
https://www.nationalgeographic.bg/a/svedete-znamenata-preminava-pobeditelyat-pri-doiran
Вечна памет, слава и поклон до земята пред подвига на дедите ни, българи!
16.
до 15
08.11.2024 23:05:03
2
17
Майкопродавец !
Надупен !
Прост, като евро-атлантически комсомолец, не разбрал, че времето ви изтече в канала на историята !
15.
до номер 11
08.11.2024 22:32:14
16
4
Ама БЕЗ никакво извинение...ти си бахти просъия галфон бахти тъпата копейка орк малоумен
14.
Повторение
08.11.2024 21:53:00
8
20
През 1924г., бъргарските студенти с протестна акция в берлинският театър, прекратяват предстанянето, на същага тази пиеса, защото я считат за обидна !!!
Никой не ги е наричал, копейки и диваци !
Били са просто БЪЛГАРИ !
Но през 2024г. сред българските артисти, няма българи !
13.
Лукчо
08.11.2024 21:28:19
18
10
Варварите, които вчера бяха обидени, че са варвари, днес каталясаха и изчезнаха. А можеха да опънат шатри с кебапчета, пасирана лютеница и бира в пластмасови бутилки по 2 литра и да съберат още толкова дегенерати около спонтанно сформираната кочина.
12.
До 5
08.11.2024 20:43:34
4
10
Дааа...
5 Оскара, 6 ИкарУСА, 2 Марса, 15 Ордена и 1 криво, вълшебно огледало!
И комисиите им по номинации, и номинираните им са от едно люпило.
Showman's / Кло¥ни!
11.
Ама БЕЗ никакво извинение
08.11.2024 20:19:59
10
20
Това вече доказва , че тази анти Българска пиеса е 100 % платено мероприятие ! Иначе кому е нужно да бъде повтаряна 2 пъти , при положение , че още вчера се видя , че публика всъщност НЯМАШЕ ? Имаше 2 файтона платени журнаГлисти , които имаха задължение да ПИШАТ и да разпостраняват това мразено от нас и всъщност напълно посредствено изпълнение . Само за сравнение , Бърнард Шоу НИКОГА не е бил в България и няма как да опише нещо което никога не е виждал ! ( А тогава телевизия и интернет НЕ Е имало ) . А що се отнася до вече никому ненужния Малкович - в неговата разкошна Хамерика , вече ПОВЕЧЕ от половината граждани са цветнокожи . И като такива МИРИШАТ десетки пъти повече от нас . Така , че щом бившата Холивудска звезда се вълнува толкова от миризмите , да вземе и да направи една такава пиеса за негърските гета в САЩ , и после да отиде ЛИЧНО там да я промотира ! Тогава вече ще го призная за голям храбрец и фен на свободата на словото !
10.
Мичиту Бакалова
08.11.2024 20:19:46
5
14
Искам да знам мнението на оная патица "номинирана за Оскар" след като с разчекна и пръскаше кървав лигнин, как се чувстваха всички бг жени след тая гавра.
Е същото е с българските войници, които са защитавали България и сега се гаврят с паметта им.
9.
До 8
08.11.2024 20:17:57
15
10
Много знаеш за какво става въпрос , след като не си чел пиесата, а още по-малко си гледал постановката. Как може да си изграждате мнение ,като слушате дъртата изкуфяла комунистка Нешка???
8.
7 е за 5
08.11.2024 19:59:07
8
17
Явно си от кохортата на еднокнижника, който е чел книжка за Винету и то до половината.
Става въпрос за историческа памет и защита на войнската чест на българите защитили държавата България, когато не е била населена с крадци, мафиоти, джендъри, еничери и предатели.
7.
До 6
08.11.2024 19:57:36
9
15
Явно си от кохортата на еднокнижника, който е чел книжка за Винету и то до половината.
Става въпрос за историческа памет и защита на войнската чест на българите защитили държавата Булгария, когато не е била населена с крадци, мафиоти, джендъри, еничери и предатели.
6.
До5
08.11.2024 19:49:44
11
10
Точно така .Много патрЕоти ,много нещо
5.
Заключение
08.11.2024 19:48:01
19
15
Я да видим дали съм разбрал правилно:

Джон Малкович, носител на два Оскара, три Златни глобуса, две награди на Актьорската гилдия и награда БАФТА, поради някаква причина идва в България, за да режисира пиеса, която уж ни представя като „варвари“, а ние, за да докажем, че не сме варвари, блокираме Народен театър „Иван Вазов“, налитаме на бой на Vlado Penev / Владо Пенев и настояваме, че свободата на словото не е по-важна от гордостта ни.
4.
_nib_
08.11.2024 19:30:57
9
14
Гледам едни либерастки утайки пишат тука за забрана на единствената българска партия.
Трябваше да се забрани на майките им да ги раждат.
Ако не- границите са отворени.
Да вървят на майните си.
3.
Забрана
08.11.2024 19:17:39
24
12
На антибългарската партия " Възраждане "
ЗАБРАНА
2.
Позор
08.11.2024 19:06:14
12
29
Многобройните т.нар. "артисти", на щат към многобройните театри са се вдигнали СРЕЩУ НАРОДА СИ, да бранят паричките си !

Схемите в Смолян и Разград, прокуратурата на Шиши отказва да рови.
Нека си крадът т.нар. културтрегери.
Ненужни и мразени от собственият си НАРОД !
1.
За забрана на антибългарската партия въZраждане
08.11.2024 18:58:40
29
15
!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ето защо Папи Ханс подари последната си песен на Деси Слава Ето защо Папи Ханс подари последната си песен на Деси Слава "Махнах гласа си от нея, за да бъде изпята от някого, който познава една от формите на домашното насилие от първа ръка" коментира българският изпълнител Опасен е занаятът на българския карикатурист Опасен е занаятът на българския карикатурист Авторите на сатирични рисунки са гонени, бити и съдени Премахнете тези предмета от дома си за да не блокират спокойствието Премахнете тези предмета от дома си за да не блокират спокойствието Поддържайте дома си визуално чист – безпорядъкът създава дисбаланс и стрес Боби Михайлов похарчи 100 бона за рождения ден на Мария Петрова Боби Михайлов похарчи 100 бона за рождения ден на Мария Петрова Златното момиче на българската художествена гимнастика Мария Петрова преди дни отпразнува своя 50-годишен юбилей Топ 8 грешките, които родителите правят при наказанията Топ 8 грешките, които родителите правят при наказанията Къде грешим, когато се опитваме да дисциплинираме децата си, и защо подходът „по-строго е по-добре“ често води до обратен ефект Изненада с малката потребителска кошница през октомври Изненада с малката потребителска кошница през октомври Наблюдението обхваща 21 основни стоки, сред които 20 хранителни продукти и бензин, като проучването е проведено в над 600 търговски обекта в 81 общини 8 супер ползи от райската ябълка 8 супер ползи от райската ябълка Райската ябълка е богата на витамини, антиоксиданти и фибри. Защо е добре да присъства в дневното меню? Димо Алексиев потъна в дългове Димо Алексиев потъна в дългове Бившият водещ на "Игри на волята" едва свързва двата края в последните месеци, след като всички се отрекоха от него заради шофирането в нетрезво състояние Бургазлии: Хората от тези професии скоро може да останат без работа Бургазлии: Хората от тези професии скоро може да останат без работа Програмисти, обущари и дори учители са сред най-честите посочени отговори в анкетата на Флагман.бг Волейболистка е новата Мис България Волейболистка е новата Мис България Тя е и студентка
Роклята – същата, а мъжът  друг Роклята – същата, а мъжът  друг Анистън с копие на роклята, която е носила с Брад Пит, на първата си поява с Джим Къртис Истината е някъде там — и покойният президент Джордж Буш явно я е знаел Истината е някъде там — и покойният президент Джордж Буш явно я е знаел Имало е три космически кораба, които са се приближили до базата и че от един от корабите е излязло междузвездно същество Граждански организации: Не купувайте AI играчки за децата си тази Коледа Граждански организации: Не купувайте AI играчки за децата си тази Коледа Граждански организации в САЩ призовават родителите да не купуват на децата си играчки, захранвани от изкуствен интелект по време на празничния сезон Русия съобщи, че напредва на фронта Русия съобщи, че напредва на фронта Сочи се, че е превзела няколко населени места Любима актриса на косъм от смъртта, претърпя тежка катастрофа с децата си Любима актриса на косъм от смъртта, претърпя тежка катастрофа с децата си Турската звезда тръгнала за работа с личния си автомобил, управляван от шофьора й, били блъснати от друга кола Доналд Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир Доналд Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир Американски и украински политици са в Женева за преговори Спортна двойка чака бебе Спортна двойка чака бебе Щастие за баскетболист и волейболистка Зеленски зове за още помощ Зеленски зове за още помощ Президентът на Украйна иска засилване на противовъздушната отбрана От дете-звезда до една от най-успешните изпълнителки празнува днес От дете-звезда до една от най-успешните изпълнителки празнува днес Най-младата легенда на Дисни става на 33 години Почина любимият моден дизайнер на принцеса Даяна Почина любимият моден дизайнер на принцеса Даяна Пол Костел  изживя забележителен живот като водеща фигура в ирландската, британската и международната мода и бизнес в продължение на десетилетия
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Забранявам ви да говорите против Георги Иванов Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, виж какъв прекрасен ден е!
- Е, и?
- Ами нали каза, че един прекрасен ден ще ме зарежеш...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Малко мъже знаят как да впечатлят жена, която не се впечатлява от пари.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори