Ексклузивно видео: Пуснаха движението по Сарафово-Бургас, Флагман сред първите преминали по ремонтирания път
Общината работи денонощно, за да може строителните дейности по отсечката да приключат две седмици преди крайния срок
Две седмици преди предвидения срок приключи ремонтът на отсечката между кв. Сарафово и областния град Бургас. Тази сутрин точно в 07:00 ч. трасето е пуснато за движение, видя репортер на Флагман.бг, който бе сред първите, преминали по него.
Пътят е част от републиканската пътна мрежа и Общината от години настояваше АПИ да го ремонтира. Заради трусовете в държавното управление обаче отпускането на средства се забави и проектът бе одобрен едва сега. Ремонтът предизвика сериозни задръствания и недоволство сред шофьорите, но Общината рискуваше да загуби средствата, ако не бяха стартирали дейностите. От администрацията на кмета на Димитър Николов възложиха на фирмата изпълнител да работи денонощно, за да може реконструкцията да приключи по-рано от предвидения срок. По план това трябваше да се случи на 12 юни.
Традиционно по Черноморието сезонът стартира в края на юни, началото на юли, когато българите излизат в отпуск и идват на Черноморието. Точно преди пърия най-натоварен уикенд пътят е пуснат в експлоатация и ще може да се използва от хиляди шофьори, избрали курорите край Бургас. Очаква се днес и в следващите дни трафикът по Южното Черноморие да е интензивен.
Вижте видеото, което засне наш репортер в първите минути, след като движението бе пуснато по новоремонтирания път:
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
