×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кои са 13-те депутати от „Величие“ – бивш премиерски съветник, философ, архитект и наемен войник


Кои са 13-те депутати от „Величие“ – бивш премиерски съветник, философ, архитект и наемен войник
Народните избраници от „Величие“ с малки изключения са с добри визитки – образовани, с успешен бизнес зад гърба си
14 Юни 2024, Петък, 20:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Общото между тях е, че са инвеститори в „Историческия парк“, прави впечатление и че любимият на Американското посолство НБУ също е дал кадри за формацията

Сензацията от последните парламентарни избори – ПП „Величие“ спечели 13 мандата в 50-ото Народно събрание.

На широката общественост са известни само няколко от тях – т.нар. полковник Николай Марков, естрадната звезда Етиен Леви и бившият организационен секретар на ИТН Виктория Василева.

Любопитна подробност е, че идеологът на „Величие“ – бизнесменът Ивелин Михайлов, основател на Историческия парк в с. Неофит Рилски, например, не е депутат. Той изобщо не е бил в листите, независимо че изнесе цялата кампания на гърба си – и финансово, и организационно.

Непознатото "Величие" - кои са лицата на партията извън Марков и Михайлов

13-те депутати от „Величие“, с малки изключения, са с добри визитки – образовани, с успешен бизнес зад гърба си. Общото между тях е, че са инвеститори в „Исторически парк“ в с. Неофит Рилски.

Има и друга тенденция – че част от бъдещите народни избраници на формацията, са обвързани по някакъв начин с Нов български университет (НБУ), който е любим български ВУЗ на всеки един от американските посланици в България през последните 15-ина години.

Ето и кои ще са депутатите от „Величие“ в 50-ото НС:

Радостин Колев е общински съветник от коалиция ЗНС в Поморие. По информация на Флагман.бг той има малък строителен бизнес, завършил е средно специално, женен с две деца. Бургаският депутат е единственият без сериозен беграунд зад гърба си.

Доц. д-р Юлиана Матеева, която е народен избраник от Варна, например е преподавател по право във ВСУ „Черноризец Храбър“. Тя е бивш съветник на някогашния служебен министър-председател проф. Георги Близнашки (назначен от президента Росен Плевнелиев).

Социологическата слепота и новите "бели рицари" в политиката ни

Депутатът от Велико Търново Павлин Петров е дългогодишен банкер, а понастоящем директор в компания за промишлено строителство, базирана в Павликени.

Росина Калинова влиза в 50-ото НС от Кюстендил. От биографията й става ясно, че е завършила юридическия факултет на русенския университет „Ангел Кънчев“, а след това и философската школа към Атинския университет с интензивно изучаване на новогръцки.

Ирена Негинова ще е депутатът на новата формация от Ловеч. От визитката й става ясно, че е завършила „Аграрна икономика“ в Стопанската академия „Димитър Ценов“ в Свищов. От 10-ина години е в бизнеса с производство на здравословни храни и напитки.

Ирина Негинова ще е депутат от Ловеч

Арх. Христо Борисов ще представлява Плевен. Той е завършил УАСГ, работил е дълги години в едно от най-големите проектантски бюра в България и участвал в изграждането на Медицинския университет в Плевен.

Николай Марков, експерт по национална сигурност, бивш шеф на Националната служба охрана, уволнен по времето на президента Георги Първанов, след като обяви, че гардовете са събирали информация за охраняваните от тях лица по заповед на тогавашния държавен глава. В последните години е преподавател и в Нов български университет, заради което получи критики, че е свързан с Американското посолство.

Дарин Георгиев е пловдивският депутат на „Величие“. Той е колоритна фигура, а според сайта Трафикнюз той е бивш наемен войник, а преди това се е кандидатирал за депутат от БНО. В последните години бил нещо като лидер на „частната гвардия от руски тип“ на президента на футболния „Ботев“ (Пловдив) Антон Зингаревич.

На снимката горе са Ивелин Михайлов и Дарин Георгиев, професионален войник, който според пловдивски сайтове, се е опитал да създаде "частна армия" в агитката на "Ботев", която да брани президента Зингаревич (долу вляво)

Депутатът на „Величие“ от Смолян също е интересна фигура. Става въпрос за Кристиан Карабельов, собственик на Ebikes.bg – компания за електрически велосипеди, бивш управител на СПА хотели. Интересен факт е, че той взе мандата на Тодор Батков-син, който бе кандидат от ГЕРБ-СДС.

Георги Куков става народен избраник от 23 МИР София. Той е на 61 години, фармацевт, бил е управител на аптека, а впоследствие създал собствена фирма за търговия с лекарства. Семеен, баща на четири деца. Справка на Флагман.бг в Търговския регистър показа, че основната му фирма „Прохелт“ ЕООД е с годишен оборот от 2,5 млн.лева и 10 наети служители.

Една от легендите в българската естрада Етиен Леви също ще положи клетва в Народното събрани следващата седмица. На по-младите зрители е познат от формата „Като две капки вода“, а по-възрастните го помнят като солист на група „Трик“, участник в многобройни забавни програми като „Супершоу Невада“, „Такси“, „Как ще ги стигнем…с Тодор Колев“ и други. Магистър е от Националната музикална академия, същата научна степен му е присъдена от Министерството на образованието и културата на Израел, а през 2023 година получава званието „Почетен професор“ от Нов български университет.

Естрадната звезда, познат на по-младото поколение от участието си в "Като две капки вода", ще стане депутат от "Величие"

Красимира Катничарова е друг от депутатите на „Величие“. От различни публикации разбираме, че тя е сред най-сериозните противници на ветропарковете, застъпник е на тезата, че „ветрогенераторите, които се намират близо до хората, вредят“. Председател е на екосдружение „Човек – природа – живот“.

Николай Марков е избран от две листи, ако влезе от София, ще отвори място за Ивайло Симеонов, но по-вероятно е да избере Пловдив-град, за да осигури достъп до 50-ото Народно събрание на Виктория Василева, бивш активист на СДС и отговорен секретар на ИТН. Още в изборната нощ политически анализатори обявиха, че „където отиде тази жена, носи 50 хил. гласа със себе си“.

Бургаският депутат от „Величие“ - строител от Поморие, който бягал от публичността, но знаел как да подобри живота ни

Списък на депутатите от "Величие" в 50-ото НС:

Радостин Колев Колев – Бургас

Юлиана Младенова Матеева – Варна

Павлин Стефанов Петров – Велико Търново

Росица Симеонова Калинова – Кюстендил

Ирена Николаева Негинова – Ловеч

Христо Симеонов Борисов – Плевен

Николай Марков – Пловдив-град

Дарин Димитров Георгиев – Пловдив-област

Кристиян Малинов Карабельов – Смолян

Георги Панчев Куков – 23 МИР София

Етиен Херцел Леви – 24 МИР София

Николай Георгиев Марков – 25 МИР София

Красимира Петкова Нинова-Катинчарова – Стара Загора

Резерви:

Ивайло Симеонов – Пловдив-град

Виктория Василева – 25 МИР

Виктория Василева е бивш отговорен секретар на ИТН. Според запознати - човекът, който е изградил структурите на партията на Слави в цялата страна
Николай Марков е любител на конспирациите, понякога разказва чудати истории, които не са за вярване. Той също така е хонорован преподавател от НБУ, а университетът се явява добра банка с кадри за "Величие"

 




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
20
Коментара
20
Коментара по темата
20.
Биляна
14.06.2024 16:01:00
8
11
Не че нещо ама защо когато пиша в подкрепа на ПП Величие коментарът не се публикува .Защо не искате да дадете шанс, на хората които са се доказали и знаят какво правят , за 35 години ни оправиха достатъчно,ако можеха щяха да го направят.На нас ни трябват хора които милеят за България, стига вече душмани,да видим какво ще направят и тогава да коментираме.
19.
Биляна
14.06.2024 15:52:46
10
11
Е и сега завиждате ли, всеки от тези хора се е доказал в живота,вие като не сте това е ваш проблем.Защо трябва да следваме като овце хората, които за 35 години само ни крадяха и нищо добро не видяхме от тях,нека дадем шанс на родолюбците и тези които милеят за България,ако и те ни предадат милост няма.Какво губим бе хора, ако тези можеха да направят нещо за страната досега щяха да са го направили, явно не стават.И между другото много хора искат да се върнат в България,но не и са бели роби, хайде стига сте плюли, да се хванем и да изградим България на ново и да я върнем на хората.
18.
Поморийския
14.06.2024 11:23:46
11
17
Този Радостин Колев е зет на о.з.ген. от Русия. Движи се с джип с руски рег.номера и парата идва директно от Русия. Тази партийна е новата "Атака" със "златния пръст"....
17.
оффф...
14.06.2024 09:29:54
18
27
Всички са инвеститори в Историческия парк, което значи, че всички са си ПЛАТИЛИ да са депутати
16.
13
14.06.2024 07:38:26
3
8
Поздравления! Запознал си се с админа на страницата. Открил си топлата вода, гле'й да я патентоваш по-скоро!
15.
Бухаххахахах
14.06.2024 07:08:13
6
11
Првмвнил се илия огледал се пак в тия
14.
Мяяяяуууууу
14.06.2024 05:31:11
29
27
Поредните руски кавали
13.
Копейкин
14.06.2024 00:12:44
15
24
Гражданското движение БОЕЦ сезира НАП „за шпионска дейност в полза на Русия“, извършена от Николай Георгиев Марков роден в Нова Загора от ПП „Величие“.
В сигнала на БОЕЦ се казва:
“(…) На 16.06.2023 г. в публична страница в социалната мрежа “МЕТА” (Фейсбук) с име “Николай Марков” е публикувана публикация със следния текст:
“Според тях, аз не правя нищо! А според мен, те.
Всеки ден получавам по разузнавателни канали десетки клипове за износ на всякакви оръжия за Украйна. Не ги пускам в мрежата по много причини. Изпращам ги по засекретен канал директно в Москва, за сведение и разпореждане. Моята работа си я върша както виждате, нищо не ме спира. Но си мисля друго! Защо структурите на Възраждане мълчат като риби по темата? Те не виждат ли какво се случва в техните общини или нямат видео камери? Защо не показват тези неща от парламентарната трибуна? А по други начини? Някаква съпротива да виждате?
Приказки много, но дела никакви! Патриотична нула.“
Страницата е легитимирана със снимка на Николай Георгиев Марков, по публична информация е негова и се администрира и списва лично от Николай Марков.
Според БОЕЦ, в текста на публикацията се съдържат данни, че лицето Николай Георгиев Марков събира и получава от неизвестни лица и източници разузнавателна информация, свързана с военната помощ, която България изпраща за Украйна, или поне така твърди той. Същият заявява, че това му е работата и че изпраща тази информация по засекретен канал директно в Москва, явно на руските разузнавателни служби. Същият твърди, че целта му е да предостави тази информация за сведение и разпореждане в Москва. От думите му разбираме, че той получава разпореждания от Москва във връзка с тази разузнавателна дейност, свързана с военната помощ за Украйна.
Руската федерация обяви България за вражеска държава и води повече от две години война срещу Украйна. България подкрепя официално Украйна и с решение на българския парламент предоставя военна помощ на Украйна. Информацията за конкретната предоставена военна помощ е класифицирана. Считаме, че в твърденията на Николай Марков се съдържат признания, че той извършва шпионаж в полза на Русия срещу интересите на България, като така застрашава националната сигурност на страната и предоставя класифицирана информация на вражеска държава…
П.П. яростен русофил, агент на чужда вражеска държава , канен като участник в интервюта за много руски .медии.
12.
Жълтопаветен Еврогейпарадчик
13.06.2024 23:15:39
21
20
поредното ГМО на посолството..... Марков е явен от около година
11.
Даа
13.06.2024 22:53:07
7
42
Инвеститори в "Историческия парк" отишли на тим билдинг в Народното събрание.Тепърва ще разберем ,кой е инвестирал в тях.
10.
T
13.06.2024 22:22:14
10
26
Дано да не се продадат !
9.
А ония
13.06.2024 21:27:43
12
40
Плондери , Мирчев, Ананиев или пък Дървото, по-ли стават!?
8.
очаквам
13.06.2024 21:24:41
17
14
скоро и яслите и детските градини да се обявят срещу него аджеба полковник или подполковник ли е?
7.
под прикритие
13.06.2024 21:12:47
7
18
Точно такива са, те не го крият. Всичките до един са отвратени от кой.
6.
мх
13.06.2024 20:57:41
27
48
Голям страх голямо нещо от тази партия. Толкова ли ви развалят схемите?
5.
Ами
13.06.2024 20:31:22
35
34
То тива са поредните мошенници.Я да кажат откъде им са парите и колко хора са завлекли.Тива е сгема на Бойко пак.Няма кой да повярва на такива хора Егати корупцията
4.
под прикритие
13.06.2024 20:25:11
26
47
Подполоковник човек на службите НСО(УБО)
Етиен Леви агент VIДС доносник на службите
Виктория бивша секретарка на ДПС депутата Христо Бисеров(държала Бисеров под ухо()() и око оiо и докладвала на служби)
После Виктория член на ИТН(подслушвала ДългияЧалгар) покле става човек на Радостин от М.Е.Ч(човек на ДАНС) за да мигрира в поредния ДСпроект Д(В)уличие
Ивелин Михайлов човек на ВКР В.Търново с пари на руски евреи с Израелски паспорти строи жилища и кооперациза палестински и сириски мигранти във варненски села маскирани като инвестетари с "пагриотични цели"
3.
Наивници
13.06.2024 20:19:57
33
38
Американското ГМО, Величие, просто излъга глосоподавателите си !
Още в ноща на изборите, запя съвсем друга плочо.
Ама службите, ама НАТО ама ЕС няма никокъв проблем.
2.
prez ivelin mihailov VELICHIE
13.06.2024 20:12:13
15
17
ima nai elitnite IT specialisti v darzavata.Mnogo skoro puskat iskustvenia intelekt v deistvie i poveche niama da ima nikakva vazmoznost da se krade.
1.
Мхм...
13.06.2024 20:10:40
13
29
Тва с цайсите става.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Единственият гол падна в 58-ата минута, бургазлии имаха възможности да си тръгнат с точка Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Нивото се повишава при Русе, Никопол и Свищов, докато при Лом е отчетен нов спад След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София Към всички, които продължават ежедневно да обясняват защо морският град е грешният избор, имам само една молба: не спирайте!  Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Идеята е всички домакинства да имат базово количество електроенергия на по-ниска тарифа, но конкретната граница още не е определена Шаманът Асен предизвика най-комичното атомно делене на електорат в политическата ни история Шаманът Асен предизвика най-комичното атомно делене на електорат в политическата ни история Огромните 4 процента биологичен актив ще бъдат хвърлени в братоубийствена гладиаторска битка Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември Намаленията ще зависят от конкретния хотел, местоположението и търсенето, а туристическият бранш определя сезона като сложен, но не и слаб Семейства от Англия се връщат у нас заради новото училище в „Крайморие“, вижте го от птичи поглед (ВИДЕО) Семейства от Англия се връщат у нас заради новото училище в „Крайморие“, вижте го от птичи поглед (ВИДЕО) Новата база на ОУ „Александър Георгиев - Коджакафалията“ е напълно готова, кандидат-ученици пристигат от цялата страна и различни точки на света Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Българските грации приключиха Световното във Франкфурт с шест отличия Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Партиите са постигнали съгласие за правилата за избор, а сега започва подборът на хора за новия състав Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Президентът участва в закриването на форума в Бачковския манастир и подари на манастирската библиотека два сборника от Международния форум за кирилицата
Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Два шлюза са спрени, за да се ограничи разпространението, властите обмислят третиране на водата с водороден пероксид Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Михайло Федоров призова страната да се подготви за нов вот Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Мистериозният мъж твърди, че специална организация следи времевата линия и не му позволява да разкрие конкретни събития Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Над 100 000 души вече са заявили интерес към проекта, първите роботизирани автомобили се очакват до края на следващата година АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда Третият енергоблок вече работи, а покачването на Дунав и инженерни дейности край централата помогнаха да се избегне пълното ѝ спиране Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Въоръжени мъже атакували първо две села, полицията започна спасителна операция и изпрати допълнителни сили Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Един от пострадалите е с множество фрактури, полицията издирва шофьора Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Оглушително мълчание от Йотова за „Безмер“. Какво ли ще се случи, ако има истинска атака? Виц на деня Виц на деня -Ало, Сийка?
-Имате грешка. Аз съм Тодор.
-Тоше, оти в GSM-а на моята жена си писан като Сийка?
-К'во да направя, като жена ти е неграмотна!?
Виц на деня Виц на деня Английският ми е на такова ниво, че малко остава да го признаят за... отделен език! Статус във фейсбук Статус във фейсбук У някои хора двете полукълба са защитени с череп, а при други – с гащи...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори