Евгений Дайнов избухна: Българите винаги са искали да живеят като животни
Не знам дали българският народ е малък, но е много прост, категоричен е професорът
Не знам дали българският народ е малък, но е много прост. Тази присъда българските граждани получиха от политолога проф. Евгений Дайнов, който направи този коментар във фейсбук по повод резултатите от изборите вчера.
Ето какво каза той в социалната мрежа:
Не знам дали българският народ е малък, но е много прост.
Знам, обаче, нещо по-важно.
В нито една секунда от 1879 година насам мнозинството от българите не са искали да живеят като европейци. Искали са да живеят като животни: силният да решава какъв да е животът на слабия.
Винаги българите, искащи да са европейци, са били малцинство.
От време на време са ставали голямо малцинство, та дори са получавали електорална подкрепа. Но после винаги - винаги - е сработвал прословутият втори акъл на българина.
И той е изритвал от властта своите проевропейски представители, за да върне властта в ръцете на онези, които се отнасят с него като с животно.
Днес/бел.ред. вчера/ видяхме поредния епизод. Нищо ново не сме видели. Спомнете си как мъдрият български народ беше единственият в Европа, който през 1990-та, сдобил се с възможността да гласува свободно, гласува за БКП под лозунга "Тази ваш'та свобода с какво се яде БЕ?".
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!

ВСИЧКИ евроатлантици са като тоя.
Винаги отгоре и изотзад Ахмед Соколето
Заслужават си избраните господари.
Още повече умни млади българи ще отидат да учат и живеят другаде.
Ай. Сик.Тиииир. Мърльо.