Ще гласуват ли или ще събират тен българите в Слънчев бряг?
Ще гласувам и пак ще се върна на морето, споделя възрастна жена от Сливен
Изборите 2 в 1 и приказките, че бъдещето зависи от нашия глас, никак не вълнуват повечето от българите, предпочели да си починат през уикенда в Слънчев бряг.
Най-вероятно в курорта ще гласуват по-малко хора, отколкото дори в секцията в Никити (б.а. Северна Гърция), каза репортерът на Нова телевизия Иван Кънчев. Повечето от хората, с които разговаряхме, са апатични и няма да гласуват, добавя той.
Топлата морска вода и слънчевото време привлякоха стотици туристи към Слънчев бряг.
„Всеки трябва да гласува, за да може после и да критикува”, казва Валентин, но дори и този мотив не е достатъчен за повечето от анкетираните.
„Аз съм от Стара Загора, но нямам възможност да се прибера. На морето ми е много хубаво”, споделя пък Велизар.
„Много е важно да се гласува, за да може да оправим държавата“, добавя той.
„Не ме вълнуват изборите, няма смисъл да гласувам”, казва обаче друг турист.
Славка от Сливен пък е решила да се върне в града на стоте войводи, за да пусне гласа си в урната.
„Ще гласувам и пак ще се върна на морето”, споделя тя.
„Аз не съм като другите. Баба съм“, добавя възрастната жена.
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография

Вдигайте се и отивайте да гласувате!!!
Ходом… маршшш…
Останалото да пикае кръв.
------
Нормално, политиците и без това си нагласят изборите. Медиите манипулират и трият коментари. Демокрацията е само на думи