×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пържена цаца гурме бие рекордите - 15 лева порцията по морето


Пържена цаца гурме бие рекордите - 15 лева порцията по морето
На юг най-евтино е в Сарафово, Бургас и Крайморие
31 Май 2024, Петък, 14:15 ч.
Автор: Флагман.БГ

Минимума за 150 грама е 4 лв. в кръчмите край плажа

 

Официално летният сезон по морето ще бъде открит на 1 юни, но много от крайбрежните заведения вече работят и тестват цените. И това лято най-поръчвани ще бъдат порция цаца, шопска салата, бира и пържени картофи.

Пържената цаца бие рекордите, тази година ще се яде по-скъпа с между един и три лева порцията. На юг най-евтино е в Сарафово, Бургас и Крайморие.

"Най-търсеното при нас са цаца, картофи, шопска салата, рибена чорба и шкембе. И цените са доста добри, супите са скочили съвсем малко, нямаме друго повишение. Порция цаца е 4 лева", казва Ани Валекова - управител на крайбрежно заведение.

Летовникът Северин живее в Австрия и прави сравнение между цените на ястията, които обича. Споделя, че има строги предпочитания. "Супата варира между 5 и 10 евро, а стекът - между 40 и 60 евро, не можем да сравним България с Австрия. Със сигурност има значение тука къде отсядате, разликата може да е между 5 и 10 лева на ястие. Така че трябва доста добре да сте ориентирани къде са скъпите места и къде евтините", смята той.

В друго заведение порция цаца е 9 лева и същия грамаж, а пържената дребна рибка достига до 15 лева на някои места в Лозенец или Свети Влас. Шопската салата може да бъде намерена на цени от 8,50 до 16 лева.

След цацата най-продавана е наливната бира. Средно едно крайбрежно заведение за месец продава близо 14 хиляди литра, като цената на 500 мл от пивото варира по Черноморието между 3,20 и 7 лева. Без промяна остават цените на палачинките, въпреки поскъпването на яйцата, млякото и останалите консумативи, пише nova.bg.

"Ние няма да вдигнем цените, защото се притесняваме да не загубим клиентите си", споделя Нели Стоянова - търговец на палачинки. Търговецът Галин Янев уточнява, че за последната година цените са се повишили навсякъде с 15-20%. "За между 7 и 12 лева може човек да си вземе палачинка или гофрета. Не мисля, че ще има някакво допълнително завишаване независимо, че тока ще се вдига цената", посочи той.

Новият хит това лято край морето е балончестият чай (bubble tea), който е най-консумиран от децата. Цената му варира между 8 и 11 лева по Черноморието, като той е една от разхладителните напитки, които търговците готвят заради очакваното горещо лято.

 


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
35
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 9
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 0
Георги РУСЧЕВ Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски 22/06/2026, Понеделник 21:30 6
Флагман.БГ Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки 22/06/2026, Понеделник 21:00 2
35
Коментара по темата
35.
До номер 3 - Da
03.06.2024 12:24:52
0
0
Брачед, малко ти куца математиката. Големият кег бира е 50 литра. 14000 литра бира делено на 50 = 280 кега.
34.
Дидо
02.06.2024 13:07:39
0
5
И 20 лв. да е, но да е хубаво хапването.Само минете от зад на тези плацни кръчмета, да видите отворените врати на кухните, да видите стоакат по пясъка, в щайги и чували, да видите до тях задъ;жително кофи с гниещ боклук, да видите мухите и да усетите миазмите, да видите как подритват и събират продуктите с миризливи, мръсни боси крака и/или гъбясали джапанки, да видите не 'готвачите', а забърквачите как си бършат задниците и чешат мишниците и после ви слагат храната с тези ръце...Само минете през 3-4 заведения на произволен плаж и ви гарантирам, че повече НЯМА да хапнете нищо там и ще пиете само БУТИЛИРАНА вода и бира!!
33.
WTF?
01.06.2024 15:06:59
0
5
Цаца гурме? Хахаха
32.
dai mu
01.06.2024 10:27:52
0
8
Взимам си пастърва, скумрийка, лаврак, миди, калмари или квото ми се яде от рибния магазин, правя си ги вкъщи, викам приятелите и си гледаме Европейското на гоуемия телевизор, на климатик на хладно. Мани ги тия морски кръчми, да се потиш там и да те ядат комарите и да оставиш 50 лв за 3 бири, порция калмари и миди. 20 лв порция Сафрид, 25 лв 150 гр калмари луда работа
31.
АналноОпърдяната
01.06.2024 07:27:27
1
1
Пърдя
30.
Какъв е проблема?
31.05.2024 23:12:18
0
8
И 20 лв. ще стане...като има кой да купува!
29.
Брус ли от Меден Рудник
31.05.2024 22:09:35
2
2
Имаме сирене на тояга престояло узряло ромско ескимо без пари
28.
Abc
31.05.2024 21:44:58
1
7
Само с един ейърфрайер готвя по-добре и по-здравословно от тези капани , за зеленчуци и сирена и др. няма да коментирам работил съм в бързо хранене продуктите са най-евтините и заместители така че човек може сам да си направи много по,-добра храна вместо да пълни гушите на тарикатите . Междудругото в Крайморие Нептун преди да бутнат бирарията от картофите и цацата им цяла вечер ме болеше корема маслото за колата го сменям по-често от олиото им
27.
Гурме простотии на килограм
31.05.2024 20:09:27
0
5
Цацата била гурме? Вие знаете ли изобщо какво е гурме?
26.
Зафа
31.05.2024 19:46:58
0
5
14 хил.литра бира на месец ???
25.
Фекрет Стораро
31.05.2024 18:56:38
0
16
отвратителна замръзена цаца която е сурова около корема с олио което се сменя 1-2 пъти за сезона ... не благодаря
24.
Алчни селяни
31.05.2024 18:51:55
0
16
Никой няма да ви стъпи в умрелите заведения.
23.
до 11
31.05.2024 18:44:17
0
6
Да, за цените си горе-долу прав/а, но същото се отнася в повечето случаи и за качеството, а и за обслужването...
22.
Кой не скача е червен
31.05.2024 18:38:15
0
2
Който има крадени пари яде цаца
21.
Кой не скача е червен
31.05.2024 18:38:13
0
3
Който има крадени пари яде цаца
20.
Зорница Тъпата опълченката от Шипка 4 -полк
31.05.2024 18:25:38
3
3
Елате на Поморие освен цаца ще получите и пу.ка без ДДС.22.50ст.
Терена е на ул.Шипка 4 след 9.00ч. до 11.00ч след това съм на плаж,на централния ...
19.
Доживяхме "гурме" цаца!
31.05.2024 18:01:08
0
10
Смях в залата! Колко искат да ни скубят безобразниците ни е ясно. По-полезно би било някой да каже (в коментарите, разбира се, ако не ги изтрият; не го очаквам от рекламите) дали някъде има цаца и картофи които горе-долу да стават за ядене. Аз не обичам да вмирисвам вкъщи с цаца, а и не ми се чисти (не че кръчмите я чистят), но я харесвам. Обикновено гледам да я хапна в началото на сезона, с надеждата че олиото все пак не е от миналата година... В най-добрия случай не ми става гадно на стомаха, но никъде не е хрупкава и вкусна.

Миналото лято ядох много хубави попчета в едно ресторантче някъде около Лозенец, но не му помня името. Терасата му беше сенчеста и точно над водата. Приятно местенце, а и обслужването биваше. Но пък картофите бяха отвратителни. Трудно е да се каже дали и другата риба ще е хубава... Освен това, персонал, а и собственици, непрекъснато се сменят, така че не може да се разчита дори на опит и информация от предната година.
18.
миндил градски
31.05.2024 17:40:32
2
19
То в Бургас читави кръчми няма, изключая една-две! А цените, те са все едно имат поне една звезда Мишлен, нищо, че великите ресторантьори пазарят най- долнопробните боклуци от Метро!
17.
Професорът
31.05.2024 17:21:15
1
6
"Балончестият чай е най-новият хит". Те хората 10 години го продават,но флагман сега го откриха.
16.
Цаца 3лв./кг
31.05.2024 17:19:38
0
6
Чиниите мийте ли ги

Не нали много клиенти малко чинии и ии
15.
Боцмана
31.05.2024 17:10:33
14
5
Пускайте такива статийки от време навреме, че скъсаните каиши да имат къде да се надъхват едни други!!
А иначе кръчмите се пукат по шевовете и за по-добрите отиваш само с резервация!
14.
!!!!!!!!!!!!
31.05.2024 17:03:10
1
19
Не ходя по кръчми, капани и ресторанти въобще. Милионери тези боклуци няма да правя. Една стотинка няма да дам на тези наглеци. Много ми е добре така, храня се по качествено
13.
T
31.05.2024 16:32:17
1
16
"На юг най-евтино е в Сарафово, Бургас и Крайморие."
Тоест в Бургас? Питам , щото и аз съм от Тополовградски род, ама татко ми е казвал, че са Сарафово и Крайморие са бургаски квартали.
12.
4p
31.05.2024 15:59:50
0
30
Цаца гурме, що за словосъчетание? Абе вие виждате ли се какво пишете?
11.
!
31.05.2024 15:53:24
1
23
Еми то дали си на проскубан капан с кухня 2 на 3 или на на някои що годе спретнат ресторант цените са едни и същи. Затова по-добре на някое ресторанче отколкото на мизерно и занемарено капанче с изпочупени столове и маси .
10.
Подкрепям Бай Цоло
31.05.2024 15:42:09
3
16
По-добре само безпаричен, отколлото и безпаричен и утрепан от бачкане, после инфаркти, инсулти и финито ла комедия. По-добре главоболие от евтин алкохол отколкото главоболие от умора и робски труд!
9.
Сервитьрчето
31.05.2024 15:35:40
2
38
1.Купуват цацата на едро за по около 5лв за килограм, а я продават за 15лв за 200грама.
2.Намалиха грамажите на рибите, на салатите, на почти всичката храна, а увеличиха цените.
3.Почти не сменят олиото не само на рибата ,но и на картофките и на всичко пържено.
4.Следете си какво пише на сметките ви, защото понякога пишат неща които не сте консумирали.
ТАКА Е ЗАЩОТО ГИ НЯМА ДЪРЖАВНИТЕ КОНТРОЛНИ ОРГАНИ.
ТРЯБВА КОНТРОЛ И САНКЦИИ.
8.
Глупаци
31.05.2024 15:23:12
34
10
Цацата е скъпа защото тази година нямаше улов и ще ми ядете к у р а защото сте мишки гладни
7.
Читател
31.05.2024 15:17:11
1
32
То не стига, че скъпо продават цацата, олиото не сменят, а на всичко отгоре и в грамажа лъжат. Миналата седмица в едно заведение в Несебър ми донесоха 100 гр. цаца за 8 лева, а в менюто пишеше 200 гр. Естествено като направих проблем дойде управителката и започна да се извинява и да предлага бонуси, то човек като си мълчи и го работят както си искат. Като ти е неудобно да кажеш и точат брадвата, удрят в грамажа....все за сметка на клиента. Вече почти не сядам на заведение. Като ми се яде и пържа цаца в къщи, хем прясна и с прясно олио, хем ям до насита и не ме боли корем...по 5 лева килото е!
6.
до Бай Цоло
31.05.2024 14:44:28
5
41
Ти си там за роб, не да ядеш!
Ама това лято като гледам ще им се разкаже играта от нямане на персонал!
Сега ще пробват друга схема, с по големи заплати, ама бачкаш тройно и то пак става робство! Не се хващайте так, който се хване само на 8 часа работен ден с два почивни дни, с изрична оговорка да не бачка извънредно! Да се спасяват като няма хора, не може един да опъва за трима, ако ще и за каквито и пари да е, един живот се живее! Чорбаджиите, ако искат и тройно да работят с техните деца!
5.
АНАЛизатор
31.05.2024 14:39:57
7
40
Абе каква цаца, то туй риба ли е? Трябва със закон да я забранят! И с една бутилка олио пържат цяло лято! Като намалее, доливат, нищо не се хвърля! Ако хапне от тая цаца човек може да умре! Като минеш покрай някой такъв капан отзад, където е кухнята такава гадна воня се носи на старо олио, че само от миризмата хвашам разстройство! Честно да ви кажа тая цаца и без пари не бих я ял, която я пържат по капаните!
4.
Бай Цоло
31.05.2024 14:36:54
3
69
Цаца 15 лв, шопска салата 12-15, бира 5, а персонала на 900 лв бруто. Да ви работят индийците и Казахстанци, скоро и клиенти от там ще чакате
3.
Da
31.05.2024 14:35:53
3
27
Преписали сте статията пак.Ама без грам да вникнете в нещата.Заведение да продава 14000 литра бира.Бааааааа.Това са над 15 кега на ден на кръчма.Вие нормални ли сте бре драскачи???
2.
Хах
31.05.2024 14:34:21
2
36
Чакай работа после. 100 лв я направете цацата
1.
Баа
31.05.2024 14:21:22
2
21
То без пари!?Купувам!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Задържаните и жертвата имали общо тъмно минало Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Посрещането на първите слънчеви лъчи в утрото на 1 юли е уникална за България традиция, вдъхновена от вечната рок класика на Uriah Heep Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори