×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургас награди заслужили дейци на културата


Бургас награди заслужили дейци на културата
Талантливият актьор Георг Киряков (вляво) бе отличен заради проекта "Жив", а режисьорът Христо Симеонов (вдясно) обра овациите заради постановката "Домът на Бернардо Алба"
23 Май 2024, Четвъртък, 06:25 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Бургаският дух се е запазил, благодарение на нашите писатели, музиканти, певци, актьори, художници, подчерта кметът Димитър Николов

Изявените творци от Бургас бяха наградени в навечерието на 24 май на тържествена церемония, провела се в Експоцентър "Флора".

Отличени бяха заслужили дейци на културата, а както е известно бургаската интелигенция винаги е била свободолюбива, вдъхновяща, креативна и отдаваща особено внимание към родния си град.

"Бургаският дух се е запазил, благодарение на нашите писатели, музиканти, певци, актьори, художници, библиотечни дейци, журналисти, краеведи, музейни и читалищни работници, свещеници и всички други дейци на културата. Уважавам Ви и Ви благодаря! Нека през идните години имаме много поводи да празнуваме Вашите бъдещи творчески успехи", гласеше приветствието на кмета Димитър Николов.

Наградите бяха връчени от председателя на Общинския съвет в Бургас Михаил Хаджиянев и зам.-кметът по култура Диана Саватева.

Ето и имената на отличените:

ЙОРДАНКА СИВЕНОВА

Библиотекар

РБ „ПЕЙО К. ЯВОРОВ“

ТЕОДОР ЦАКОВ

Солист на балетната трупа на

ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС

ПРОФ. ГЕОРГИ ДЮЛГЕРОВ

Режисьор

ПЕПА НИКОЛОВА

Актриса

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“

КЕРАНА АНГЕЛОВА

Поет и писател

БУРГАСКА ПИСАТЕЛСКА ОБЩНОСТ

АТАНАС СТОЯНОВ

Художник

ДРУЖЕСТВО НА ХУДОЖНИЦИТЕ – БУРГАС

МИЛЕН ДОБРЕВ

Фотограф

БУРГАСКА ФОТОГРАФСКА ОБЩНОСТ

РЕНЕТА ЯНЕВА

Балетен артист

ПФА „СТРАНДЖА”

ГЕОРГИ МИРОНСКИ

РЪКОВОДИТЕЛ НА ГАЙДАРСКА ШКОЛА „ЯСЕН МЕСЕЦ“ КЪМ НЧ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928“ БУРГАС

ОРКЕСТЪР „ЖАРАВА“ КЪМ НЧ „ПРЕОБРАЖЕНИЕ – 2017“ БУРГАС СЪС СОЛИСТИ ИРЕНА СТАНКОВА И ЛАЗАР НАЛБАНТОВ

ЯНА ИВАНОВА

УРЕДНИК ИСТОРИЧЕСКА ЕКСПОЗИЦИЯ

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – БУРГАС

ТИНА ГОСПОДИНОВА

ДЪРЖАВЕН АРХИВ – БУРГАС

ЕКИПА НА ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР-БУРГАС по повод 70 години ДКТ-Бургас и 10 години Международен фестивал „Дни на куклите“

ЛЮБОМИР КАЛУДОВ

Писател

РУМЕН ВЕЛЕВ

Режисьор

НЕНЧО РУСЕВ

Скулптор

ГЕОРГИ БОСТАНДЖИЕВ

Художник

ЕКИПА НА ПРОЕКТА „ЖИВ“- Гьорг Киряков

За оригиналния подход към творчеството на Христо Фотев

 

ХРИСТО СИМЕОНОВ

Режисьор

НЧ „ИЗГРЕВ 1909“ – БУРГАС

ПЕТЯ СТОЙКОВА

Хореограф

ДИМИТРИНА ТЕНЕВА

Актриса

СТАНИМИР КАРАГЬЗОВ - “Талантино”

 




В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи 15/03/2026, Неделя 12:20 0
Светлозария КИДЕРОВА Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе 15/03/2026, Неделя 09:40 0
18
Коментара по темата
18.
Три
23.05.2024 16:02:44
0
3
Коментарът на номер 13 си беше точно по темата, ама на Флегмани не им харесва истината. Да живее "свободното" слово!
17.
До номер 8
23.05.2024 15:58:35
0
3
Достойна позиция. Някой имаше смелостта да го каже. Учуден съм как модераторите още не са го изтрили.
16.
Съветник
23.05.2024 15:23:42
0
5
Самоубийте се геройски, ако искате да покажете малко култура през живота си. Останалото е изакване и почти всеки в този град го може. Също така:
Къпете се ежедневно!
15.
Brother eeeww
23.05.2024 15:21:49
0
3
What's THAT? Brother eeeeww! What's that brother?! Brother eeeeeeewwww
14.
Яна
23.05.2024 14:23:17
0
1
Питанке, номер 8 не ти е мила колежка. Тя е човек с позиция и не е от наличния ти състав.
13.
*********
23.05.2024 13:39:33
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
По-големи католици и от папата
23.05.2024 12:26:30
0
2
Може ли някой да стане по-голям католик от папата? Да – не само може, но и праведници у нас – дал Господ. Случаят стана печално известен като антипример за това, как се вихри безумие у нас, а арена на цирка стана четенето на Библията.
Международно състезание за млади теолози – скоро и у нас.
11.
Бургазлията
23.05.2024 11:35:50
0
7
Фирма ГЕРБ ДПС раздава кеша предизборно!
10.
Питанка до №8
23.05.2024 10:10:48
2
3
И коя, мила колежка, си?
9.
АБПФК
23.05.2024 09:00:20
7
8
Тук трябва да се отбележи, че всички предани копои на промяната се оказаха бездарни, посредствени, пошли и нескопосани картонени чучела . Едните любеха и тачеха Кики Умното и се отрекоха от него, други сега му ближат подметките. Всяка власт си е имала любими творци, дали по креватни възможности или нестандартни сексуални умения, все с привилегии от времето на зрелия социализъм.
8.
Срам
23.05.2024 08:33:04
2
12
Йорданка Сивенова никога не е била библиотекар. Водеща се нещо като личен състав или домакин, но официално като бройка библиотекар. Нито има образование, нито някакви познания в библиотечното дело. Това е подигравка с останалите наистина заслужили библиотекари.Срам.
7.
Чичо Мунчо
23.05.2024 07:50:15
1
12
Миналата година имаше ли награди и банкет, не помня, сега гледам и кебапчета има, нящо ми намирисва на ......
6.
Ааааааа
23.05.2024 07:43:24
1
19
А Бургас ги награди, те сами се награждават. Бургас не ги познава тези
5.
Passerby
23.05.2024 07:38:55
2
5
Sound like some gay shit to me. Brother eeeeww ... What's that brother? Keep it away from me I say... Brother eeeeeewww
4.
Мазниците
23.05.2024 07:30:28
2
10
И преди и сега любимото на нашТа интелигенция,е да се отърква във властта и тя в нея.
Затова е и толкова тъжен ден, денят на народният будител.
Затова на 09.06 ще гласуват 40% а останалите 60% ще дремат и блеят.
Затова и едни тъпа нар, като Борисов, такъв глу пак като Кирчо и такъв нагъл тип, като Пеевски ще определят съдбините на народонаселението ни.

При такава интелигенция, толкоз !
3.
х
23.05.2024 07:10:43
1
6
Тоя певеьа се облякъл като мома
2.
Дааааа
23.05.2024 06:53:46
4
18
"Интелигенцията " не спря да цоца държавни парички. Живот си живеят ей. Социализъм за тях. Но ако ги попитате, сигурно го мразят. А народа се блъска в частния сектор като роби на капитализма.
1.
!!!!!!!!!!!!
23.05.2024 06:49:07
3
20
Ама то една култура в тоя Бургас ма, най културния град. " Заслужили дейци " пффффф.. кой им плаща на тези дейци ? Да не би държавата, или общината ?! Не е бизнеса със сигурност
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Бившата Мисис България се чуди как да обясни на приятелите си в Америка, че у нас чалга звездите пеят и по маси, и в дискотеки, и в големи зали Обмислят нов модел за саниране, ще бъдат обхванати повече сгради Обмислят нов модел за саниране, ще бъдат обхванати повече сгради Нова карта показва къде домакинствата плащат най-трудно сметките си за ток и отопление Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи Жена плаща 50 000 лева капаро за жилище в нова сграда, но две години по-късно разбира, че друг вече има нотариален акт България и Турция готвят нов граничен пункт до Капитан Андреево България и Турция готвят нов граничен пункт до Капитан Андреево Планира се изграждането на дублиращ терминал за товарния трафик край най-натоварената сухоземна граница в Европа Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Чак сега разбрах, че малкият син капак в пералнята крие функция, която спестява препарат и пари Чак сега разбрах, че малкият син капак в пералнята крие функция, която спестява препарат и пари Част от дозатора остава незабелязана, но помага за точното дозиране и по-ефективното пране 3 зодии с шанс за рязък финансов скок след края на ретроградния Меркурий 3 зодии с шанс за рязък финансов скок след края на ретроградния Меркурий Близнаци, Водолей и Риби могат да усетят нови възможности за доходи в седмицата от 16 до 22 март Изкупиха билетите за концерта на Емануела в Арената за 6 часа Изкупиха билетите за концерта на Емануела в Арената за 6 часа Вчера имаше пуснати ограничени бройки допълнително за правостоящи по 80 евро Доматите с 10% нагоре, мандарините с 5% - нов скок на плодовете и зеленчуците на борсите Доматите с 10% нагоре, мандарините с 5% - нов скок на плодовете и зеленчуците на борсите Краставиците и ябълките поевтиняват Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе Специалисти съветват да изчакаме около 90 минути след събуждане, преди да изпием първата чаша кафе
Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Днес ислямистите атакуваха отново Бахрейн и Израел  Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Остават часове до Оскарите - кои са фаворитите     Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Лондон въвежда финансови стимули за доброволно връщане след отказ за бежански статут Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Досегашните му изследвания били обнадеждаващи Иран е готов за примирие, но за Вашингтон условията “не били достатъчно добри“ Иран е готов за примирие, но за Вашингтон условията “не били достатъчно добри“ Президентът не уточни какви конкретни параметри би трябвало да има евентуалното споразумение. Той подчерта единствено, че пълният отказ на Иран от ядрени амбиции ще бъде част от всяка възможна договореност Формула 1 отменя стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия Формула 1 отменя стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия Ескалацията на конфликта в Близкия изток извади две състезания от календара за април Страхът от войната спира българските туристи - десетки екскурзии вече са отменени Страхът от войната спира българските туристи - десетки екскурзии вече са отменени Несигурността в Близкия изток и Азия променя плановете за пътуване, а туристите са готови да платят неустойки само за да не летят Тръмп: Иран е напълно победен и иска сделка Тръмп: Иран е напълно победен и иска сделка Според Тръмп медиите разпространяват невярна информация и не съобщават за постиженията на американските сили, но Иран е напълно победен Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Не можем да говорим за признаци на охлаждане, докато банките продължават агресивно да финансират имотните сделки, казват брокери 
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори