Ротацията ще има и в СЕМ, Габриела Наплатанова пое регулатора
След това, за период от шест месеца – до 28 април 2025 г., същата позиция ще заема Симона Велева
Габриела Наплатанова ще е временно изпълняващ длъжността председател на Съвета за електронни медии (СЕМ) от 28 април до 27 октомври. След това, за период от шест месеца – до 28 април 2025 г., същата позиция ще заема Симона Велева. Такова решение бе взето на извънредно заседание на регулатора днес.
До избора на Габриела Наплатанова и Симона Велева за изпълняващи длъжността председател на СЕМ се стигна след четири неуспешни гласувания на четири поредни заседания на членовете на регулатора.
Предложението двете да изпълняват длъжността в два последователни периода от по шест месеца бе направено от Пролет Велкова - член на регулатора. То бе подкрепено от Пролет Велкова, настоящия председател на СЕМ Соня Момчилова, Габриела Наплатанова и Симона Велева. Галина Георгиева гласува с "въздържал се".
Според процедурата за избор на председател на СЕМ решението се взима с квалифицирано мнозинство. Ако такова не бъде постигнато в три поредни гласувания, то нов председател се избира с обикновено мнозинство. При липса на решение и на четвъртото гласуване се избира изпълняващ длъжността председател на регулатора.
В рамките на обсъжданията номинирани за председател на СЕМ бяха членовете Габриела Наплатанова и Симона Велева. Нито една от двете кандидатури не събра необходимия брой гласове на проведените четири заседания.
Досегашният председател на СЕМ Соня Момчилова бе начело на регулатора в два последователни мандата, като настоящият ѝ изтича в неделя, на 28 април.
Ако си мислите, че до морето се пътува много заради ремонтите, вижте този хаос за Гърция
Знаете ли защо дънките все още имат малки метални нитове на джобовете си
Защо задължително трябва да слагате бутилки с вода стоят до прозорците
Ще е грехота, ако в сезона на черешите не опитате този сочен шоколадов кекс
Лятото носи пари и късмет на 2 зодии
3 дни главоболия заради силна магнитна буря
Череши от Монреал излизат по-евтини от тези в Кюстендил
С 3 основни съставки ще си направите най-вкусния домашен сладолед
Населени места настръхнаха заради вода и 70-годишна техника
Защо проблемите на Сърбия няма да си тръгнат с Вучич
"Образование за бъдеще - приемственост и перспективи" събра водещи експерти и педагози в Бургас
Тялото на мъж изплува в язовир "Дяково"
