Служебната министърка смени шефа на АПИ на първия ден
За временно изпълняващ е назначен Йордан Вълчев, който е член на Управителния съвет на АПИ
Със своя заповед министърът на регионалното развитие и благоустройството Виолета Коритарова освободи председателя на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ Ясен Йорданов след установени с вътрешен одит незаконосъобразни действия.
За временно изпълняващ е назначен Йордан Вълчев, който е член на Управителния съвет на АПИ, съобщиха от МРРБ: Министър Коритарова взе решението си за освобождаване на инж. Йорданов след като се запозна с доклада от проверката, която е установила незаконосъобразно подписване на анекси за увеличаване на стойността на договори с до 50%, както и незаконосъобразно възлагане на дейности по поддържане на републиканската пътна мрежа на територията на областите Варна и Добрич.
Одитът е извършен от екип от служители на дирекция „Вътрешен одит“ и инспектората на МРРБ през месец март 2024 г. в изпълнение на заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството в кабинета „Денков“ Андрей Цеков.
Проверени са възлаганията на дейности по поддържане на републиканските пътища. Установено е, че след сключване на нови договори на 22 декември 2023 г., договорите за текущ ремонт и поддържане от 28 октомври 2022 г. са автоматично прекратени. Това прави незаконосъобразно извършеното възлагане по тях на територията на двете областни пътни управления в Североизточен район след 22.12.2023 г.
В одита се установява и незаконосъобразно увеличение с анекси на стойностите по договорите от 2022-ра година с до 50 на сто. На 1 април одитният доклад е изпратен на председателя на УС на АПИ и на Агенцията за държавна финансова инспекция.
Жена измами германски гражданин с 60 000 евро за фиктивен имот край морето
Домейните на най-големите български торент тракери са конфискувани при международна операция
Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти
„Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“
Френският парламент премахва секса като "брачно задължение"
България приема Белгия за Купа Дейвис на първия вътрешен клей корт у нас
Консултациите при президента навлизат в решаваща фаза
Илияна Йотова: Над век и половина българските читалища пазят паметта за миналото и отварят хоризонти за бъдещето
Русия преминава към нов модел на висше образование
Везенков наказа бившия си отбор
Църквата отбелязва много важен празник
