×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Първият човек на Гешев в Бургас се представи като президент на чужда фирма, собственикът в шок


Първият човек на Гешев в Бургас се представи като президент на чужда фирма, собственикът в шок
Тихомир Атанасов (вдясно) уточни пред Флагман, че не обърнал внимание какви визитки раздава на журналистите по време на пресконференцията онзи ден
29 Март 2024, Петък, 15:30 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Не е ли това фалстарт за политическия проект на бившия главен прокурор, с който ще атакува парламента 

Бившият главен прокурор Иван Гешев обяви от Бургас старт на политическия си проект, с който смята да атакува парламента на идните избори, но почти веднага след това рейтингът му тук висна на косъм след публикациите в медиите.

В понеделник той застана пред журналистите с най-доверения си човек от региона  – Тихомир Атанасов, който се представи като авторитетен бизнесмен, ръководител на крупна компания със завидна история.

Всъщност за познавачите на политическите процеси в региона не е тайна, че точно Тихомир Атанасов ще стане лидер на новата партия в Бургаско, тъй като ексглавният прокурор му гостува лично през декември м.г.за спортна гала вечер в Културния дом на нефтохимика.

В понеделник двамата официализираха политическото си партньорството, като по време на брифинга в залата на БТА Тихомир Атанасов раздаде лични визитки на журналистите. Въпросните визитки обаче отприщиха цял скандал, защото той черно на бяло се е вписал като президент на една от най-старите фирми в България - 120-годишната „Хемусмарк“, посочен на луксозното картонче е личният му мобилен телефон, както и седалището на дружеството на ул.“Янко Комитов“ в Бургас.

Иван Гешев обяви, че ще участва в изборите

Ето какво заяви обаче собственикът на „Хемусмарк Про“ АД Владимир Стоянов:

"В качеството ми на мажоритарен акционер и представляващ „Хемусмарк Про“ АД (бивше наименование „Кох-и-ноор Хемусмарк“АД – наследник на завод „Хемус“, 

чийто изпълнителен директор бях от 2001 год. ), ви информирам, че г-н Тихомир Атанасов, взел участие в проведена в понеделник (25.03.2024 г. ) и организирана от Платформа Граждански блок и бившия Главен прокурор Иван Гешев в пресклуба на БТА-Бургас, ул. „Митрополит Симеон“ 14 , среща с граждани и местни инициативи в Бургас,  не е ангажиран по никакъв начин и няма връзка с горепосоченото дружество, още по-малко заема длъжността „Изпълнителен директор“ или „Президент“ , както е записано на раздавани от него по време на срещата визитни картички. 

На визитките неправомерно са посочени сайт, е-мейл за контакт, адреса на управление на дружеството (гр.Бургас, ул.“Янко Комитов № 30) , от които би могло да се направи връзка , каквато не съществува.

Използвам възможността да се разгранича и от бъдещи действия на г-н Атанасов, не желая името ми или името на представляваното от мен дружество да бъдат свързвани по какъвто и да било начин с политическите или граждански инициативи и действия на г-н Тихомир Атанасов, като предупреждавам , че ще търся съдебна отговорност, ако с думите или делата си накърни доброто име и имиджа на представляваното от мен и добре познато, както в България, така и в чужбина търговско дружество". 

Иван Гешев: ПП-ДБ са толкова малоумни, че не разбраха как ГЕРБ и ДПС ги използваха за промените в Конституцията

„Това са стари визитки. Такива са останали в мен, честно казано дори не съм забелязал. Доколкото си спомням дадох две визитки на журналисти след края на пресконференцията, защото поискаха мои координати. С Владимир Стоянов съм бивш съдружник, доскоро имах 33 % от тази фирми. Не знам защо се търси проблем, аз не съм споменавал „Хемус“. Опитвам се да се свържа с него, но не ми вдига, за да изясня това недоразумение“, каза Тихомир Атанасов пред Флагман.бг.

Той е познат на местната общественост като бивш активист на ПП„България без цензура“ на ексжурналиста Николай Бареков. През 2014 година бе зам.-председател на общинската структура на Бареков, а впоследствие стана и съветник към парламентарната комисия по Европейски въпроси в 43-ото Народно събрание от квотата на ББЦ. През 2015 година Тихомир Атанасов бе кандидат за общински съветник от ГД СИЛА.

Справка в Търговския регистър показва, че е едноличен управител и собственик на четири дружества – „Сила груп холдинг“ ЕООД, „Екометал холдинг“ ЕООД, „Екочистота Бургас“ ЕООД и „Принсхорн“ ЕООД.

 


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
14
Коментара
Флагман.БГ Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър 07/02/2026, Събота 18:40 0
14
Коментара по темата
14.
СП
29.03.2024 20:15:45
0
15
Измамник и терорист.Съдят го за домашно насилие на жена.
13.
Запознат
29.03.2024 19:06:24
1
7
То и Хемус Марк в един момент се представяше, че съществува от 1927 година! Така че точно собствениците и управителите на Хемус Марк да не бъдат толкова шокирани!
12.
Хахаха
29.03.2024 18:01:16
2
20
ТОЯ ИНДИВИД ЦЯЛ БУРГАС Е ЗАПАЛИЛ С ПАРИ
11.
Е на тва е!
29.03.2024 17:26:59
0
21
Като гледам колко партии е обиколил определено се проявява като политическа фурнаджийска лопата.
10.
Smith
29.03.2024 17:09:41
0
22
Е той Хемус нито го е взел, нито го е създал, а му е подарен от партийните и ДС другарите, които разпарчетосаха и оглозгаха останките от бившата соц икономика.
9.
Хахахахахаха
29.03.2024 17:04:03
1
21
Каква изненада! Ей този Гешев "опраскваше" бизнесите на хората в полза на ББ. Нищо чудно, че продължава с лъжите! Трябва да си си разбил главата в цимент за да гласуваш за този изпадняк!
8.
*********
29.03.2024 17:01:06
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
До 7
29.03.2024 16:43:19
0
0
Илия, да ти го н@бия!
6.
С любов от кв.Долно Езерово
29.03.2024 16:28:07
0
36
Тихомир Атанасов- измамника от кв. Долно Езерово. Гонен от всеки политически проект. И все се опитва да стане нещо ама от него нищо не става.Едно време му викаха“Видео протестиращия“. През 2013г. протестираше с хората само за да го покажат по телевизията и после бягаше и се криеше. Има безброй заведени дела срещу него за неплатени сметки. Работеше за Николай митничаря ама и там май е оплескал всичко. Беше гладен като въшка и сух като клечка. Гледам сега се е охранил. Мазен и гаден тип, противен до повръщане. Има поговорка в България: Господ забавя но не забравя. Неговото време скоро ще дойде, оня от горе гледа.
5.
Дайте ни подкрепа!
29.03.2024 16:18:42
0
6
https://www.vbox7.com/play:df0a689754
4.
гого
29.03.2024 16:06:34
0
41
Дъното! Тоя мангал измамник,протеже на Исаев другия от оркестъра на софи маринова. Закривай Гешев,изложи се
3.
Хаха
29.03.2024 16:02:15
2
28
Извикайте и Исаев и Гешев с мангали измамници
2.
Ми
29.03.2024 15:52:12
0
42
Да не раздава стари визитки друг път. Може ли да се готвиш за пресконференция и най-малкото да не се погрижиш за контактите, които ще раздаваш? И уж се пишеш собственик на голяма фирма?
Аматьорщина отвсякъде, но е нормално за Гешев и Бареков.
1.
ДС
29.03.2024 15:37:14
0
45
Държавна Сигурност АД.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката Данните на Евростат показват най-нисък доход в ЕС, а сравненията с държави извън съюза, включително Иран, поставят въпроса за реалната покупателна способност Крум Зарков е новият национален лидер на БСП. И напълно заслужено (ОБНОВЕНА) Крум Зарков е новият национален лидер на БСП. И напълно заслужено (ОБНОВЕНА) Мощна вълна в подкрепа на младия и модерен политик се усещаше сред 800-те делегати в залата, Флагман.БГ проследи преброяването на гласовете в непосредствена близост до комисията Сигнал до Флагман.БГ: „За Бога, братя, не купувайте от AliExpress“ Сигнал до Флагман.БГ: „За Бога, братя, не купувайте от AliExpress“ В китайската платформа има ментета, а при спор алгоритъмът често води до връщане за сметка на купувача – независимо от доказателствата Кирил Домусчиев: БФС допуска псевдофутбол на кални терени Кирил Домусчиев: БФС допуска псевдофутбол на кални терени Собственикът на Лудогорец поиска оставки и проверка на Лицензионната комисия Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България Туларемията се предава от мишки и плъхове и води до висока температура и тежки възпаления на лимфните възли Криминален психолог: Ивайло Калушев не е човек, който би сложил край на живота си Криминален психолог: Ивайло Калушев не е човек, който би сложил край на живота си Доц. Неделчо Стойчев вижда опит за инсцениране и предупреждава за прикрити мотиви зад образа на духовен водач Никой не те юрка, а заплатата тече – сега е DOLCE VITA за държавната администрация Никой не те юрка, а заплатата тече – сега е DOLCE VITA за държавната администрация Предстоят избори, управлява правителство в оставка и всички са се разбрали без думи: резки движения не се правят, шум не се вдига, папките и проектите могат да почакат Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев Иван Кристов призова институциите да разкрият истината за зловещото тройно убийство Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“ Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“ Хората настояват за публичност около пожара и за пълна проверка на всички версии Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник Температурите падат до минусови стойности, валежите се разширяват, идват мъгли и хлъзгави пътища
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Техеран и Вашингтон продължават ядрените преговори, но „червените линии“ на Иран остават непроменени Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Инцидентът става при влошено време, въпреки официално обявена ниска лавинна опасност Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Случаят във Вашингтон повдига отново въпроса за границите и злоупотребата с доверие в училищата Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Федерално жури повдигна обвинения срещу 33-годишен мъж от Охайо след сигнал за директна заплаха Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си След години без дом жената спи месеци наред върху гроба на мъжа, когото е загубила внезапно 40 тона марихуана разкрити в Северна Македония, следите водят към Балкански канал 40 тона марихуана разкрити в Северна Македония, следите водят към Балкански канал Наркотикът не е за медицински цели, а за уличен пазар и контрабанда, разследването стига до лицензирани фирми След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени Москва твърди, че покушението срещу ключов разузнавателен генерал има външна следа Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини България с двама знаменосци и 20 състезатели, големите надежди са Зографски, Попов и Янков Бебетата на Бъзби, които не пораснаха Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Да пием за приятелите, които не са сред нас...
- Давай по-бързо, че идват!
Виц на деня Виц на деня Прибирам се снощи от кръчмата и гледам мъж в леглото. Хващам го... бой, бой... Подхващам и жената... гледам не е мойта...
- Абе, комшу, заключвайте ги тия врати бе!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Шефът толкова дълго и яростно се караше на свой служител, че той по инерция изтърси:
- Да скъпа.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори