Защо световноизвестният кларинетист Иво Папазов-Ибряма дойде в Бургас
Довечера ще има голям концерт за Деня на Тракия в Държавната опера
Световноизвестният кларинетист Иво Папазов-Ибряма пристигна преди минути в Бургас. В едно от добрите заведения в центъра на града той бе посрещнат от Георги Манев и групата на КОД и Български възход в ОбС Бургас.
Папазов бе поздравен и от зам.-кмета по туризъм и спорт Манол Тодоров.
Музикалната легенда е в Бургас за тържествения концерт по повод „26-ти март – Деня на Тракия“, който ще се проведе довечера в 18:30 часа в Бургаската опера. На сцената ще излязат още виртуозът на акордеона Петър Ралчев, Ненко Цачев (кавал), Митко Денев (клавир), Сашо Михайлов (ударни инструменти), Васко Денев (клавир), Жечка Сланинкова (солист) и Таня Стоева.
Концертът се реализира с финансовата подкрепа на мецената на културата – големият патриот Георги Манев, който е и генерален спонсор на фестивала Жеравна, а съорганизатори са община Бургас и ТД "Екзарх Антим I".
Входът за събитието довечера е свободен, а организаторите са монтирали видеостена пред Държавната опера, за да излъчват на живо, тъй като залата се оказа тясна за всички желаещи.
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
11/07/2026, Събота 18:30
1
Ад на „Калотина“! Сърбите се спасиха с хитър ход, хиляди българи и чужденци са в капан на границата
11/07/2026, Събота 18:00
1
Ирония на съдбата: Млад шофьор се уплаши от камера за скорост, закова спирачки и обърна колата си по таван!
Тези симптоми издават опасната перфорация на червото, с която се бореше Бони Тайлър
Подводният свят на Черно море: Потънали кораби, рифове и рискове за начинаещите
Изкуството среща вкуса: Билет за постановката „Мръсното копеле“ в Бургас ви води на петзвездна вечеря под звездите
Мързеливи тиквички по турски: Гениалният летен хит, който заменя пицата и баницата
Слави Трифонов: Вместо един Румен Радев, получихме двама – единият за пред България, другият за ЕС
МВР спря гонки с коли, двама са арестувани
Решението за процес срещу обвинения в убийството на Чарли Кърк се отлага за септември
ООН: Май и юни са най-тежките месеци за цивилните в Украйна от началото на войната
Пиян софиянец с 1,59 промила се заби в ТИР край Симитли (СНИМКА)
