Звезда от хитов сериал ще лежи в затвора
През 2022 година 79-годишния тогава мъж стана първият южнокореец, спечелил „Златен глобус“ за най-добра поддържаща мъжка роля
Южнокорейският актьор и звезда от "Игра на калмари" О Йонг-су е признат за виновен в сексуално насилие, след като беше обвинен в нападение над жена. През 2022 година 79-годишния тогава мъж стана първият южнокореец, спечелил „Златен глобус“ за най-добра поддържаща мъжка роля за образа на уязвим старец в гореспоменатия хитов сериал. Сега той е осъден на 8 месеца затвор, с две години изпитателен срок и трябва да присъства на 40 лекции за сексуално насилие.
„Разказите на жертвата за нападението и нейните твърдения са последователни и изглеждат изявления, които не могат да бъдат направени, без действително да ги е преживяла“, каза съдията по делото. На излизане от съда актьорът заяви, че смята да обжалва решението и има 7 дни да го направи. O беше обвинен през 2022 г. в сексуално насилие над жена два пъти.
Инцидентите стават, когато той е в селски район за театрално представление през 2017 г. Поради полемиката около обвиненията, Йонг-су беше отстранен от актьорския състав на предстоящото продължение на „Игра на калмари“.





















