×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Поморие с голям успех, спечели финансиране за проекти в образователната инфраструктура


Община Поморие с голям успех, спечели финансиране за проекти в образователната инфраструктура
За кмета Иван Алексиев и екипа му образованието е приоритет
17 Февруари 2024, Събота, 18:00 ч.
Автор: Флагман.бг

МОН отпуска средства за изграждането на нови физкултурни салони и обновяване на спортна площадка за четири поморийски училища

Министерството на образованието и науката /МОН/ одобри проектите за изграждане на физкултурни салони към ОУ “Христо Ботев“  – гр. Поморие, ОУ „Христо Ботев“ – гр. Ахелой и ОУ “Св. Паисий Хилендарски“ – гр. Каблешково.

Отпуснатите средства са в максималния размер по условията на финансиращата „Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища за периода 2024 – 2027 г.“. По същата програма е спечелено и финансиране за основен ремонт на съществуващата спортна площадка в ОУ „Христо Ботев“ – с. Бата.

„Чрез училищата Община Поморие успя да защити и спечели финансиране за изграждането на три нови физкултурни салона за учениците. Тепърва предстои стартиране на дейностите, обявяване на процедури за избор на изпълнители и същинското изпълнение на проектите, за които Общината ще продължи да оказва пълно съдействие и подкрепа, защото политиката ни за развитие и подобряване на образователната инфраструктура е целенасочена и постоянна“, каза кметът Иван Алексиев.

Градоначалникът напомни, че именно в продължение на политиката за обновяване на сградния фонд на училищата и детските градини в общината, поредните сгради, които вече са в процес на обновяване, са училището в с. Гълъбец и двете сгради на Детска градина „Детски свят”, с филиали в с. Порой и с. Горица, които ще бъдат санирани със средства от Държавен фонд „Земеделие“. В процес на изпълнение е и проектът за модернизация на ОУ „Христо Ботев“ – гр. Ахелой, със средства от Националния план за възстановяване и устойчивост.


В категории: Поморие


12
Коментара
Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
12
Коментара по темата
12.
Георги
19.02.2024 14:41:36
0
0
А пътя от Порой до Гълъбец и Горица, кога? Или ще мине с кръпки? А прекалено тесния път с. Гълъбец-с. Горица?
11.
*********
19.02.2024 10:25:46
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
КОЛКО ВИ ПЛАТИХА
18.02.2024 15:39:43
1
7
Флагман ,цензурата която налагате и триете коментари казва ,че сте купени .
9.
гражданин
18.02.2024 11:41:12
6
2
В този случай се загърбват всякакви пристрастия и се казва само една дума:ПОЗДРАВЛЕНИЯ.
8.
До 1 Неа
18.02.2024 11:36:43
5
1
?????. Направо съм втрещен от такова мислене.Какво значи в случая "с чужда пита майчин помин"? Тя питата я дават на всички,но от нея си чупят само някои,които знаят как.Става с можене и екип.От дивана,от масата в кръчмата и с хейтене не се получава.Ето това не можете да преглътнете вие-вашата некадърност.
7.
До 5.
18.02.2024 09:59:35
5
4
Добре е да погледнете снимки от преди 10 години и да сравните с това което е сега. Може да използвате "Гугъл улици" като си избирате желаната година за преглед. Какви боклуци, какви мръсни строежи. Градинки ли ? Какви градинки? Някой хора просто сте с широко затворени очи и не виждате това което е пред Вас. На Вас всички други са ви виновни , но Вие не сте. Хвърляте си боклуците от балкона и после друг Ви е виновен , че е мръсно пред Вас. Тъжни сте.
6.
Помориец
18.02.2024 09:51:40
8
6
Ако на това не можете да се зарадвате и да поздравите общината и Алексиев за положените усилия незнам на какво друго. Вие какво сте направили за Поморие като толкова много хейтите? Аз по принцип не бях за Алексиев , но когато се прави нещо добро, особено за нашите деца то трябва да се поощрява. Браво на всички работели по проекта!
5.
*********
18.02.2024 08:30:32
1
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Ванко
17.02.2024 21:57:25
0
12
Толкова успешни са в образованието че още от първи клас децата заминават за Бургас.
3.
хи хи
17.02.2024 21:49:34
1
14
а за болницата ЩО не каже нещо . я изтрийте и това , нали Ванко ви плаща
2.
*********
17.02.2024 21:14:55
2
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Неа
17.02.2024 18:56:40
3
21
Глупости!
С чужда пита помен.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори