×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ преговарят с Дания за изграждането на нови военни бази в Гренландия
  • Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева
  • Депутатите ще гласуват промените в Закона за конкуренцията
  • Прокурорската колегия ще разгледа дисциплинарните наказания за Сарафов и Русинова
  • Деветима нови народни представители от „Прогресивна България“ положиха клетва в началото на пленарното заседание
  • Силно земетресение разтърси Северен Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-дебелата българка излиза от ада, в който живееше


18 Декември 2023, Понеделник, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Тя вече не е затворник в дома си

Най-тежката българка отново излиза навън, пише България Днес. Десислава от Ловеч вече прави кратки разходки на въздух след пет години, прекарани само у дома. Заради многото килограми 35-годишната жена бе затворник между четири стени, тъй като липсата на подходящи условия в блока й не й позволяваха да си покаже носа извън апартамента.

След като от благотворителната фондация „Подай ръка - заедно за по-добро бъдеще“ се заемат със случая й, се намират благодетели, които слагат парапет във входа й. Този малък елемент преобръща живота на Деси и тя прави голяма крачка напред в своето възстановяване.

„Малко по малко се движи. Вече има изграден парапет в блока, в който живее, за да може да слиза по него. И тя го прави! За пръв път от много дълго време насам Деси сама слиза и се качва, в градинката пред блока вече може да стои и напредъкът й е огромен“, коментира пред „България Днес“ Поли от „Подай ръка - заедно за по-добро бъдеще“.

35-годишната жена е затворник не просто на дома си, а на собственото си тяло. Тежи над 200 кг. Чудовищното всекидневие я превръща буквално в развалина. Десислава получава паникатаки. Вдига високо кръвно. Папиломи изникват непрестанно по тялото й. Зъбите падат - не може да се храни и изпитва нечовешки болки всяка вечер. Не може да спи по гръб - задушава се. Всички тези неща трудно запазват психиката здрава, но Деси стиска зъби, опитва се да изплува на повърхността. Лъчът светлина се появява, когато младата жена решава да разкаже за проблема си и към днешна дата успява да открие решение. Разходките навън са първата стъпка подобряването й. Животът на Деси се преобръща наопаки преди 5 години. Тогава майка й претърпява тежка трудова злополука, след това прекарва и инсулт. Сърце не дава на борбеното момиче да остави най-близкия си човек в този труден момент и застава неотлъчно до нея.

Улисана в грижите за родителя, Десислава намалява излизанията си. Стига до момент, в който тотално ограничава движението си и увеличава храната. Килограмите започват да се трупат неусетно, докато стига до момент, в който не може да излезе от дома си. „Пожелаваме на Деси със същия хъс и желание да не спира да се бори за своите мечти и да иска промяната в живота си. Ние продължаваме активно да се грижим за нея , допълва Поли.

След като се затваря у дома, Деси започва да губи връзка с външния свят. Приятелите й я оставят един по един и допреди няколко месеца, младата жена няма нито един контакт в телефона си, на когото може да звънне и да сподели болката си. След като събира смелост да сподели историята си, вълна от съпричастност залива Десислава. Към днешна дата тя се чувства по-спокойна и щастлива и гледа с оптимизъм към бъдещето си. 

 


В категории: Животът


1
Коментара
Флагман.БГ 40% от жилищата в България празни 40% от жилищата в България празни 13/05/2026, Сряда 12:40 2
Флагман.БГ Пребиха войници на НАТО в Нидерландия Пребиха войници на НАТО в Нидерландия 13/05/2026, Сряда 11:40 2
1
Коментара по темата
1.
Увеличила храната
18.12.2023 17:51:12
2
4
А ако я намали , това тяло няма да има с какво да се храни и ще започне да се топи !
Няма случай на дебел човек, който да е оцелял в Освиенцим или Бухенвалд !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Варненец забъркан в схема със здравни книжки, издавал фалшиви медицински документи за работа с храни Варненец забъркан в схема със здравни книжки, издавал фалшиви медицински документи за работа с храни Установено е, че става дума за неистински книжа, удостоверяващи здравословното състояние на граждани ГЕРБ за охраната на Борисов: Няма да политизираме темата ГЕРБ за охраната на Борисов: Няма да политизираме темата Дончев: Сигурността на министър-председателя е първостепенен въпрос 40% от жилищата в България празни 40% от жилищата в България празни Бум на строежи, все повече хора живеят сами Радев назначава брюнетка от времето на Фандъкова за шефски пост в София Снимка Радев назначава брюнетка от времето на Фандъкова за шефски пост в София Снимка Кабинетът подготвя назначението на Йовелина Тихова за областен управител на София, сочат неофициални информации. Панджерова след оставката: Станах обект на безпрецедентна и несправедлива кампания Панджерова след оставката: Станах обект на безпрецедентна и несправедлива кампания Тя посочва, че е била обвинена в конфликт на интереси и злоупотреби Специализираната комисия към НСО свали охраната на Пеевски Специализираната комисия към НСО свали охраната на Пеевски Лидерът на ДПС съобщи, че е бил информиран за взетото решение Силен старт за КСТ Ритмо Бургас на международната сцена в „Купа Поморие 2026“ Силен старт за КСТ Ритмо Бургас на международната сцена в „Купа Поморие 2026“ Нашият стремеж е децата да се развиват пълноценно както като състезатели, така и като личности, казват от клуба Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева Нови депутати от „Прогресивна България“ положиха клетва Нови депутати от „Прогресивна България“ положиха клетва Те заемат местата на избраните съответно за министър-председател и министри в новото редовно правителство на България Кухните на бъдещето: невидими котлони, роботи-готвачи и системи за пресни билки Кухните на бъдещето: невидими котлони, роботи-готвачи и системи за пресни билки Топ-дизайнерът Ружа Стойкова разкри най-смелите тенденции от EuroCucina 2026, където кухнята вече се превръща в „жива екосистема“ за устойчив живот
Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне" Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне" Бившият руски министър Михаил Касянов даде пример със смъртта на Сталин Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Букмейкърите не му дават никакъв шанс за челната четворка Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не се срамувам, гордея се! Детето от Б11 показа как се учи отговорност, написа кметът Димитър Николов Тръмп върви по стъпките на император Нерон Тръмп върви по стъпките на император Нерон Римският император също имал вкус към златото, монументалността и собственото си отражение - разликата с Тръмп е единствено технологична. Нерон е разполагал със скулптори и роби, а Тръмп разполага с криптоинвеститори и изкуствен интелект Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) По данни на полицията сблъсъкът започнал от обида между две деца, но за минути прераснал в семейна война с подръчни оръжия Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Към момента на публикуване на интервюто Министерството на енергетиката на България и кабинетът "Радев" не са реагирали официално на думите на Лихачев България смая света покрай Джиро дИталия България смая света покрай Джиро дИталия Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Джошуа Пак е бил намерен от домашния персонал в заключена спалня на последния етаж на имота в квартал Сейнт Джонс Ууд, с примка около врата 100 хил. бачкат като луди на две места 100 хил. бачкат като луди на две места Цифрата обаче варира, защото това са заети, които имат трудов и граждански договор в рамките на тази година Жена роди близнаци от двама различни мъже Жена роди близнаци от двама различни мъже Две различни яйцеклетки на жената са били оплодени от сперматозоиди на двама различни мъже в рамките на един и същи овулационен период
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Не мисля за финансовото положение на американците Виц на деня Виц на деня - Какви са бъдещите ти планове?
- На първо време мисля да обядвам.
- Питам за по-дългосрочните ти планове.
- Ми, сигурно и ще вечерям...
Виц на деня Виц на деня - Каква е приликата между политиците и памперсите?
- Трябва да се сменят често... поради една и съща причина.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Грозната жена е като стар Golf. Хем върши работа, хем не ти го пипат.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори