Здравното министерство предизвиква пушачите
От здравното министерство призовават хората, които решат да приемат това предизвикателство, да споделят за него в социалните мрежи със снимка или видео
По повод Международния ден без тютюнопушене Министерството на здравеопазването (МЗ) отправя предизвикателство към всички пушачи.
Правилата са изключително прости: „Спирате използването на тютюневи изделия за избран от вас период, най-малко за един ден, но колкото по-дълго, толкова по-добре. Спестените пари използвате за каквото ви душа иска, стига да не е опасно за здравето и да прави живота ви по-ведър, усмихнат и бездимен. А ако може с тях да подпомогнете някой нуждаещ се, още по-добре“.
От здравното министерство призовават хората, които решат да приемат това предизвикателство, да споделят за него в социалните мрежи със снимка или видео, а също и да разкажат как и за какво е употребена спечелената сума, с таг #beznikotin2023 или на мейл: [email protected]
Допустими и препоръчителни са всякакви хватки и уловки, като например да включите приятели, семейство, колеги, фирма, организация или ведомство, както и да откажете пушенето за повече от един ден, допълват от МЗ.
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност

Спрете за един ден наркотиците и си купете нещо, каквото и да е. Пушачите, пиячите и собствениците на автомобили правят 80-90 от бюджетните приходи, така че не ни занимавайте с глупости.