×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Осъден на 18 години затвор за убийството на бургаски бизнесмен изчезна преди да влезе в затвора


Осъден на 18 години затвор за убийството на бургаски бизнесмен изчезна преди да влезе в затвора
Стоян Колев (в овала) постоя зад решетките по време на разследването и до приключване на делото на първа инстанция, след това излезе на свобода, а преди влизане в сила на присъдата изчезна
Тема в развитие
Съдебната гротеска „Гранити” приключи, четат присъдите в понеделник Майката на убития бос на "Гранити" Стоян Стоянов: Да разпуснат съда, ние да се саморазправяме Бащата на екзекутирания бизнесмен Стоян Стоянов не доживя да види убийците на сина си зад решетките Изчезнаха ключови свидетели по делото за убийството на бургаския бизнесмен Стоян Стоянов И съдружник на убития Стоян Стоянов заподозрян - часове след отвличането Ангел Христев бил на тайна среща край бензиностанция в Пазарджик Любовницата на килъра Индианеца натопи в съда топченгета, подправили й показанията Магистрат от Върховния съд последно видял жив отвлечения шеф на „Гранити” Ухо в Бургаския затвор за убийството на шефа на „Гранити”? Любовницата на убития бизнесмен Стоянов оттегли иска си за 600 хил. лв. Съдия Захариев гони журналисти от буксуващото дело за убийството на бизнесмена Стоянов Тръгна мегапроцесът за убийството на бизнесмена Стоян Стоянов Любовницата на убития Стоянов иска 500 000 лв. кръвнина, делото пак зацикли Галин Костов дава милион и 600 хиляди, съдът го пуска под домашен арест Заради пробойни на прокурор, за 4-ти път връщат делото „Гранити” Четвърти обвиняем по делото "Гранити" прибран зад решетките Прокурорът по делото „Гранити“ е луд?
виж още
скрий
14 Ноември 2023, Вторник, 12:45 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Стоян Колев е в неизвестност от юли т.г., обявен е за общодържавно и международно издирване

Стоян Колев, който бе осъден на 18 години затвор за убийството на бургаския бизнесмен Стоян Стоянов, собственик на една от най-големите строителни фирми в региона преди 15-ина години – „Гранити“, е в неизвестност от няколко месеца, научи Флагман.бг.

Дни преди Върховният касационен съд да се произнесе и потвърди окончателната присъда по делото за екзекуцията на Стоянов, Стоян Колев е изчезнал безследно.

Поне по документи не е напускал страната, но го няма на нито един от известните му адреси.

От собствени източници Флагман.бг узна, че е обявен за общодържавно и международно издирване.

Според непотвърдена информация под наблюдение е била поставена съпругата и децата му, които са във Варна, но нямало данни да ги е посещавал, нито да се е свързвал с тях.

Вероятно Колев никога няма да се появи и да понесе отговорност за убийството на боса на „Гранити“. Ще останат само трите години, прекарани зад решетките, докато течеше разследването и гледането на делото на първа инстанция – Бургаския окръжен съд.

Абсурдът по делото, придобило гражданственост като „Гранити“, е още по-голям, защото от петимата обвиняеми бяха осъдени трима – Станислав Михайлов (поръчител), Стоян Колев (организатор) и Стоян Петров (съучастник). През юли т.г. те получиха между 18 и 20 години затвор.

Станислав Михайлов обаче също е в неизвестност – още от 2009 година. Той е бивш директор на Агенцията по държавни вземания и според разследващите в основата на конфликта му със Стоян Стоянов е парцел от 2,5 дка край ж.к.“Меден рудник“.  

Предполага се, че часове преди арестите на заподозрените през 2009 година Михайлов е бил предупреден и е напуснал страната. Личната му карта е изтекла през 2010 година. Съмненията са, че живее под чужда самоличност в Испания.

Но това не е всичко, защото скоро и друг от виновниците, може да се окаже на свобода.

Става въпрос за Стоян Петров, който е организирал отвличането и убийството на бургаския строителен предприемач.

Проверка на Флагман.бг показа, че Петров в момента изтърпява 20-годишна присъда за друго убийство, която е постановена през 2010 година от Варненския окръжен съд.

20-те години за ликвидирането на Стоян Стоянов още не са приведени. Но както се оказва може и да не се случи, защото през на 20-ти септември т.г. той е поискал кумулация на присъдите си.

На първа инстанция съдът му е дал за двете убийства общо 20 години(!), което означава, че съвсем скоро той може да излезе на свобода или най-малкото да поиска условно предсрочно наказание.

Прокуратурата е обжалвала определението. Жалбата ще се гледа на втора инстанция на 20-ти ноември от Апелативния съд в Бургас. Държавното обвинение иска да му се прибавят поне 10 години за убийството на Стоян Стоянов. Дали това ще се случи – ще проследим след седмица.

Eдна от последните снимки на Стоян Стоянов - от 2007 година. Малко известен факт е, че месеци преди да го отвлекат и убият той си беше наел сицилиански охранители, тъй като разви невиждан по мащаби бизнес, получаваше заплахи и нямаше никакво доверие на българските гардове, че могат да го пазят от мафията. Впоследствие обаче се успокои и освободи охраната си, което се оказа фатално за него

Припомняме, че Стоян Стоянов, съсобственик на строителната фирма „Гранити“, бе отвлечен и убит на 6-ти срещу 7-ми март 2008 година.

През 2009 година трупът бе открит край несебърското село Паницово.

Разследването установи, че физическите убийци на Стоянов са Манол Хаджиев-Индианеца и Златко Калайджиев. Те са били наети от Стоян Петров. Впоследствие Петров е дал нова мокра поръчка – този път на серийния килър Недялко Димитров-Момата, който е ликвидирал Индианеца и Калайджиев. Разследването бе безпрецедентно за бургаската полиция тогава и стигна до върха на пирамидата, установявайки всички замесени.

Делото обаче вървеше много тежко в съдебна фаза и продължи над 15 години, преминавайки през три съдебни района – Бургас, Варна и Велико Търново.

Флагман.бг разговаря с майката на строителния предприемач Стоян Стоянов – Милка, която живее в родния си Сливен. Тя отгледа сина на бизнесмена от първия му брак – Герман.

Очаквайте по-късно днес във Флагман.бг интервюто на Милка Господинова!

Серийният килър Недялко Димитров-Момата също бе замесен в този случай. Той е бил нает от Стоян Петров, за да ликвидира физическите убийци на Стоян Стоянов - Манол Хаджиев-Индианеца и Златко Калайджиев
Стоян Стоянов бе едва на 35 години. Хора, които са работили с него го описват като "невероятно умен човек"
Стоянов с последната си приятелката Мария, която е бивша жена на небезизвестния в ъндърграунда Тодор Стамов-Малкотърновския. В един момент на разследването и Стамов бе сред заподозрените, но се установи, че няма нищо общо. Мария има дете от Стоянов - момиче, което вече е на 15 години и живее с нея във Великобритания 

 


В категории: Разследване


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Стоян Колев
15.11.2023 02:18:29
0
1
Хектоооооор…?!
14.
ххахахах
14.11.2023 18:16:00
6
6
И колкото да си умен тоз праз освен мадо на марийчето друго не даде.
Марийчето избега в Испания ,друг като Стоянчо не може намери.
Сега продава сливата си за една вечеря + десерт 1 път на ден
13.
Зорница Тъпата
14.11.2023 16:55:49
5
9
Таз Мария колко е грозна горката.
Може съм плоска в гърдите ,но с уста съм ненадмината.
Поморийки ми завиждат,ама какво се прави,дърта съм ама не са давам .
Отдолу за по малко от 30лв.ме миришат.,,,не давам инак
12.
баси филма
14.11.2023 14:52:39
0
25
стоян стоянов, стоян петров, стоян колев, иван колев... вече ги обърках кой кой е...
11.
В съдебната ни система
14.11.2023 14:29:59
1
29
Си има доста народ за опандизване
Къовеши да идва и да ги почва,иначе няма оправия.
10.
*********
14.11.2023 14:17:45
1
17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Даааам
14.11.2023 13:39:40
2
23
Разбира се че бившия окръжен съдия Галин Костов бе оправдан! Бивши няма, връзките и зависимостите остават.
8.
До1
14.11.2023 13:37:04
0
7
А от първия какво отскубна ха-ха
7.
ГРАЖДАНИН
14.11.2023 13:35:36
1
38
защо не сме като във САЩ... да се натрупват присъдите,а не да се излежава само най голямата......
6.
*********
14.11.2023 13:34:15
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
Правосъдие по български!
14.11.2023 13:33:44
1
42
Много често става така,че докато чакат големи присъди се разхождат на свобода,а после изведнъж потъват в дън земя.
4.
Крушо
14.11.2023 13:31:06
0
36
Като много други бягащи от правосъдието преминават незаконно границата със Сърбия и от там в Албания. Някои остават в Албания други с кораб до Иатлия или Испания. Полицията много добре знае за този канал.
3.
Фекрет Стораро
14.11.2023 13:23:23
0
72
15 години немогат да вкарат един в пандела хаха, После протестират за по-големи заплати ти да видиш
2.
Който иска да вярва
14.11.2023 13:08:16
5
32
Разследването бе безпрецедентно за бургаската полиция тогава и стигна до върха на пирамидата, установявайки всички замесени.
-----
Смея да твърдя, че при подобни престъпления никога не се стига до върха на пирамидата, камо ли пък да се установят всички замесени. Това може да стане при битови скандали и любителски престъпления. При профи екзекуциите всичко е изпипано и са взети всички мерки дори да се подкупят хора от системата, за да може ако се намери някаква следа тя никога да не види бял свят
1.
Дааааа
14.11.2023 13:04:57
6
39
Тая Мария от един боклук, че на друг за пари и накрая на улицата пак за продан. Отскубнала е нещо от втория
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати Любослав Костов предупреждава, че дългият работен ден, ниските доходи и високото доплащане за здраве задълбочават неравенството Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Новият управител представи пред Общинския съвет стратегия за скрининг, дигитално проследяване, геномика, изкуствен интелект и привличане на млади специалисти За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас Димитър Николов обяви, че ремонтите вече струват повече от закупуването на нов макет, но Общината няма да се откаже от съоръженията Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Предприятието в Асеновград планира да произвежда и продава водород и кислород, като обмисля зарядна станция за камиони и автобуси Иво Баев: 60-те хил. евро за филма за Стоичков са капка в морето спрямо ползите, които ще получи Бургас Иво Баев: 60-те хил. евро за филма за Стоичков са капка в морето спрямо ползите, които ще получи Бургас Филмовият екип пристига за снимки край морето през следващите седмици, а очакваните приходи за местния бизнес ще надхвърлят инвестицията стократно Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката „Сърце и Мозък“ събра водещи хирурзи на обучение по миниинвазивна хирургия (ВИДЕО) „Сърце и Мозък“ събра водещи хирурзи на обучение по миниинвазивна хирургия (ВИДЕО) Двудневното обучение включи 9 операции при пациенти с коло-ректален рак, сред които сложна лапароскопска интервенция при пациент с метастази в черния дроб Плодовете и зеленчуците поевтиняват: Кайсии, праскови и череши са под миналогодишните цени Плодовете и зеленчуците поевтиняват: Кайсии, праскови и череши са под миналогодишните цени ДКСБТ отчита добра реколта при основните зеленчуци, но намалението на борсите невинаги стига веднага до магазините Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек Попфолк звездата събра хиляди реакции със стилни летни визии от един от най-луксозните курорти край Анталия Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса НИМХ прогнозира слънчево и сухо време на 29 юли, а по Черноморието ще остане по-прохладно с до 29 градуса
Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори