×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Новата агенция на ЕС срещу прането на пари може да заработи през 2028 г.
  • Разговорите в Абу Даби за край на войната в Украйна продължават
  • Венецуелското правителство освободи още затворници
  • Скандал в НС: Покушение ли е сънародниците ни зад граница да финансират предсрочните избори?
  • Продължава издирването на собственика на хижа "Петрохан" и още две лица
  • Инцидент край остров Хиос: Най-малко 15 мигранти са загинали
  • Буря нанесе щети на гръцкия остров Корфу
  • Българските заводи вдигат най-много цените
  • Благородните метали и петролът с понижение, медта също поевтинява
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Бургас почва строеж на Логистичен и индустриален парк


Кметът на Бургас почва строеж на Логистичен и индустриален парк
Ако решението на Общинския съвет бе взето в края на миналия мандат, когато Николов бързаше, но на два пъти го препънаха дори и в собствената му партия, днес той щеше да е по-щастлив
29 Ноември 2011, Вторник, 15:02 ч.
Автор: Катя КАСАБОВА Снимка Ивелина ДОНЧЕВА

Предложението му бе входирано за трети път, мина с 43 гласа „за“, против бяха само от НФСБ

Кметът на Бургас Димитър Николов предложи за трети път на общинските съветници да гласуват за учредяването на Логистичен и индустриален парк - Бургас ЕАД. Това стана на днешната сесия и се увенча с успех от 43 „за“ , против гласуваха само седмината от групата на партия Национален фронт за спасение на България – със същите аргументи, които изтъкваха в предходния мандат – че условията са неясни, че разходите за подобна инициатива са безсмислени, тъй като стоят безлюдни готови индустриални паркове на загинали промишлени предприятия в региона, както и че партньорът на общината в това Ад би могъл всеки мовент да вдигне капитала и да  я изолира както има вече такива печални случаи.
В съвместното дружество ще участват Община Бургас и държавната Национална компания индустриални зони ЕАД. Те ще обединят усилията си за изграждане на модерна и функционална индустриална зона на територията на Промишлена зона Север – Бургас. Това са намеренията на кмета Димитър Николов, чиято идея е по този начин да се осигурят нови работни места.
По време на дебатите в ОбС днес БСП направи сериозно изказване, в което изложи опасения в частта на последващия контрол от страна на общината. „Ние сме социална партия и настояваме да се гарантират работни места и нормални условия за бизнеса, поемали сме ангажименти и към Бургаската търговско-промишлена палата, и към Търговско Индустриалната камара по време на тези избори, но най-важно за нас е преодоляването на тежката безработица, настоявам да изработите задълбочен икономически анализ“, заяви водачът на БСП Георги Киров от трибуната, наблягайки на опасността да няма безотговорно прехвърляне на акции от общината към партньора й в лицето на държавната фирма.

„Няма опасност – осигуряваме на инвеститорите добри условия с автомагистралата и с жп.гарата, ставаме сериозен транспортен и логистичен център“,гарантира водачът на ГЕРБ Димитър Людиев.

Според подготвения проект в новото акционерно дружество общината ще участва с апорт на недвижимите имоти в избраната територия, а дружеството с финансов ресурс, необходим за изграждане на вътрешната инфраструктура. Община Бургас извърши в предходния мандат всички законови процедури във връзка с новия статут на имотите, а също така спечели 2,4 млн. лв. европейски средства, с които бе построено локално пътно платно, осигуряващо безопасна транспортна връзка с индустриалната зона.

С днешното решение ще бъде учредено еднолично дружество, чийто капитал да е изцяло на Община Бургас. След учредяването в него ще бъде поканено като акционер и държавното предприятие. По този начин общината изцяло ще определи условията за управление и участие в дружеството, което не е пречка за последващо партньорство с Национална компания индустриални зони ЕАД, твърди кметът.

Новата индустриална зона е в близост до железопътно трасе, в съседство е вагонният завод „Трансвагон“. Община Бургас иска да си партнира с инвеститори, развиващи екологично чисти, високотехнологични производства, например логистични паркове, зърнобази и производства в областта на електрониката.

„Правителството търсеше във ваше лице 26 балъци – намери ги. Нали кметът още в предния мандат честитеше на Варна, че държавата ще иде там да прави този парк, щом не го искаме ние. Както виждате до този момент варналии не са проявявали интерес. Вярвайте си, че държавата го прави от голям интерес към Бургас“, каза накрая Ангел Божидаров от НФСБ.


В категории: Власт , Политика


10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Докога продължават проливните дъждове у нас Докога продължават проливните дъждове у нас 05/02/2026, Четвъртък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ В България изхвърляме огромно количество храна В България изхвърляме огромно количество храна 05/02/2026, Четвъртък 20:40 1
Божидар БОЖКОВ Костадинов предяви териториални претенции към Русия Костадинов предяви териториални претенции към Русия 05/02/2026, Четвъртък 20:02 11
Тервел ИЛИЕВ В дома на варненец са открити 5 вида наркотици В дома на варненец са открити 5 вида наркотици 05/02/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тази красавица може да е звездата на Олимпиадата Тази красавица може да е звездата на Олимпиадата 05/02/2026, Четвъртък 19:00 0
10
Коментара по темата
10.
Не- разбралия
30.11.2011 22:36:40
0
1
Та ,не мога да разбера,къде точно и в кои точно ,частни предприятия,в процедура на фалит или вече фалирали,трябва да влезе общината ,да поизчисти,поизлъска и да направи Индустриална зона?? къде в Бургас има индустриален парк или зона??Да не се бъркате със Свободната безмитна зона....може би?? Като има спечелени средства от Европейски програми и когат оинвестициите ще се дават от национална компания,не виждам какъв им е проблема на бургазлии,дори и да има някаква минимална част за съфинансиране?? Дори това да е решено с апорт? Ангел Божидаров е най-малко човека в Общиннския съвет,който битрябвало да се изкавза по икономически теми в Общинския съвет! това между другото,важи за повечето от НФСБ! За тях оставяме паметниците и гласувания за арменския,сомалийския и др-геноцити ,извършени преди 100 и повече години. Те и без това май там си живеят,само дето много вредят на нашето време.То и изборният им резултат го показа! Честито!
9.
истината тук
30.11.2011 15:41:42
3
3
ееей ще им се спукат жлъчките от завист на неуспелите че Дим.Николов прави каквото трябва за Бургас, а те не могат да си въртят заплануваните далаверки - именну такива са критикарите му тук
8.
дан
30.11.2011 07:50:02
3
3
99% от коментиращате демонстрират тотална помиярщина. било далавера, нямало смисъл...ми не виждате ли този район сега какво представлява? дори само да стане по-чисто място и едно работно място да се открие пак си струва.
7.
дан
30.11.2011 07:50:01
3
3
99% от коментиращате демонстрират тотална помиярщина. било далавера, нямало смисъл...ми не виждате ли този район сега какво представлява? дори само да стане по-чисто място и едно работно място да се открие пак си струва.
6.
Бургазлията
29.11.2011 19:59:24
5
6
@4 за какви работни места говориш? Като пазачи ли? Г-н Николов говори за складова база за зърно, логистични паркове и т.н. Продължаваме да бъдем алъш-вериш зона. Как пък не инвестираха тези пари в почистване на текущите индустриални зони и ремонт на инфраструктурата им. Има толкова пустеещи цехове, площадки и сгради. Ама не, трябва пак да се бетонира и асфалтира. Вече усещам, как Николов е сключил сделка под масата с някой вносител на битум и му изкупува всичкия внос!!!
5.
adfgafg
29.11.2011 19:32:06
5
10
айде честито бургаски шарани - на кмета му мина поредната далавера, ще прибере милионче пак - а вие сега стойте и се надявайте на работно място във Първа Частна Виртуална Промишлена Зона
за смях сте не ами..
4.
Бургазлия
29.11.2011 18:35:05
6
7
черногледи лайномети винаги ще търсят начини да осуетят и оплюят всяко добро начинание но после първи се нареждат на опашката за евентуални работни места и други ползи
3.
Бяс
29.11.2011 18:09:36
5
7
В Бургас има няколко индустриални зони и нито една не е направена като хората. Защо ни е поредната? И кои са реалните инветитори?
2.
123
29.11.2011 17:08:34
6
15
Разбрахме от зам.-кмета Кр.Стойчев, че земята в ИЗона може и да се продава на цена данъчна оценка + разходи инфраструктура, което е равно на около 23 лева за кв.м ?!! Пак ми говорете глупости за инвеститори ... Николов призна, че никакви инвеститори не е имало освен някакъв германец желаещ да произвежда уж скрепителни елементи?! Няма Аdidasq PUMA и т.н.
1.
VIVA!
29.11.2011 15:58:47
13
10
ДА ЖИВЕЕ ДАЛАВЕРАТА!!! Започна се!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Само във Флагман.бг: Арестуваха спортна надежда от Свети Влас с наркотици Само във Флагман.бг: Арестуваха спортна надежда от Свети Влас с наркотици 24-годишният Жулиян Г. е задържан с 20-ина грама марихуана „Всичко е музика“ събира трио DÉJÀ VU и Симфониета Враца на сцената в Бургас „Всичко е музика“ събира трио DÉJÀ VU и Симфониета Враца на сцената в Бургас Концерт спектакълът ще прозвучи на 27 февруари в Културен дом НХК с диригент Цанислав Петков Нова версия за тройното убийство: Тримата рейнджъри разстреляни докато са на колене Нова версия за тройното убийство: Тримата рейнджъри разстреляни докато са на колене МВР мълчи дали се издирват автомобили, свързани с престъплението КЕВР ще сваля електромери, за да замерва дали отчитат правилно КЕВР ще сваля електромери, за да замерва дали отчитат правилно Ще се анализира и дали количеството електроенергия, закупено от дружествата, съответства на фактурираната към клиентите Бургаски депутат ще сезира Конституционния съд заради промените в Изборния кодекс Бургаски депутат ще сезира Конституционния съд заради промените в Изборния кодекс Той опроверга думите на Драгомир Стойнев от БСП, че не трябвало да финансираме някого, който не си плащал данъците в България Атанас Зафиров сложил край на сектантството в БСП, готов е да се оттегли Атанас Зафиров сложил край на сектантството в БСП, готов е да се оттегли Ако Конгресът ми прекрати правомощията, няма да се кандидатирам отново за председател, сподели той Динамиката на автентичния стил и манията по втората употреба, която ни обединява в това да сме си ние Динамиката на автентичния стил и манията по втората употреба, която ни обединява в това да сме си ние От бабиния гардероб до бутиковите витрини, как пазаруването на употребявани дрехи вече не е нужда, а философия отвъд модата  Министерството на туризма представя България на едно от най-големите  изложения в Турция и региона Министерството на туризма представя България на едно от най-големите изложения в Турция и региона Страната показва целогодишния си туристически потенциал на EMITT 2026 Британският премиер се извини за назначението на Питър Манделсън след нови разкрития за връзки с Епстийн Британският премиер се извини за назначението на Питър Манделсън след нови разкрития за връзки с Епстийн Киър Стармър пое политическа отговорност и увери, че ще работи за справедливост за жертвите на сексуално насилие  Вино, любов и история в етнографския музей по случай Трифон Зарезан и Свети Валентин Вино, любов и история в етнографския музей по случай Трифон Зарезан и Свети Валентин От 9 до 14 февруари влюбените двойки ще получават чаша червено вино с билета си за Етнографската експозиция
Костадинов предяви териториални претенции към Русия Костадинов предяви териториални претенции към Русия Той изреди българските държави по света: Татарстан, Кабардино-Балкария, Чувашия, все руски републики Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве С над 230 хил. лв. безвъзмездно финансиране се обновява медицинският център и се оборудват педиатрични кабинети Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Към днешна дата 15 деца са успешно върнати в Украйна, откакто тя започна застъпничеството си, включително седем през декември. Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Апелативният съд в Антверпен приема, че заблуждението при плащане води до липса на съгласие за полов акт Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Надписът „татко“ вече не присъства на тялото му на фона на задълбочаващия се семеен конфликт Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития На щанда ще бъде показан нов виртуален асистент в помощ на туристите за откриване на интересна локация или събитие в зоната на община Бургас, с опция за разширение за цялата област Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Малки електроди се вмъкват през черепите на птиците и се свързват със стимулатор, монтиран на главите им, което позволява на операторите да ги направляват наляво или надясно чрез дистанционно управление 32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  Единият заподозрян е арестуван, а втори се издирва след експлозията в дома на известния певецю Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Завещанието на легендарния немски дизайнер е оспорено от неизвестен ищец Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Министерство на здравеопазването вчера потвърди, че при проверка е установено наличието на камера в кабинета
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Двама мъже си говорят:
- Когато искам с*кс, само свирвам и тя идва...
- А, когато тя иска?
- Идва и ме пита "Свирна ли, или така ми се стори?"
Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много ергени мечтаят за красива, умна и грижовна съпруга. Много женени мъже мечтаят за същото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори