×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кандидатът за кмет Станислав Губеров: Ще решим проблемите на рибарите в Созопол само ако чуем гласа им и сме единни


Кандидатът за кмет Станислав Губеров: Ще решим проблемите на рибарите в Созопол само ако чуем гласа им и сме единни
Губеров (вторият от ляво надясно) се срещна с представители на местното рибарско сдружение
03 Октомври 2023, Вторник, 13:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Той се ангажира да бъде проводник между рибарската общност и държавната администрация за решаването на най-наболелите им проблеми

Как да се съхрани рибарството в Созопол – основен поминък на поколения жители на морския град, кои са най-наболелите проблеми и как да бъдат решени. Какви промени са нужни, за да може чрез облекчени процедури за риболов и по-младите да опознаят занаята на своите дядовци  и прадядовци. Това бяха основните теми, дискутирани по време на срещата на кандидата за кмет Станислав Губеров с представители на местното рибарско сдружение. Кандидатът на ГЕРБ за кметския пост в Созопол, който е с номер 7 в бюлетината, демонстрира загриженост и желание да съдейства на рибарите по възможно най-адекватния начин. 

“Бих се ангажирал като на първо място се вслушам във вашите искания и желания, тъй като вие най-добре познавате проблемите. Това е вашият поминък, вашият живот. Нещата трябва да се случват така, както вие искате. А явно не сте били достатъчно добре чути от местната власт“, заяви Губеров. И допълни: „На рибарите винаги им е било отговаряно, че „Такъв е законът“, „Такива са международните правила“. Но в крайна сметка законът е относително променлива величина, винаги има недостатъци в него, които могат да бъдат коригирани с изменения и допълнения на някой наредби“.  

Според кандидат-кмета е редно юрист от екипа на общинската администрация да работи за интересите на рибарското сдружение, на отделните рибари и да съдейства за решаване на проблемите им.

Осигуряване на видеонаблюдение на цялата територия на рибарското пристанище, прекратяване поставянето на понтони заради реална опасност от заблатяване, въвеждане на облекчен режим на риболов за по-възрастните рибари, които вече са пенсионери, както и за млади, които тепърва искат да усвоят занаята, поискаха от рибарското сдружение, в което членуват 166 души. 

Рибари се оплакаха и от отнети лицензи, от нашествието на чужди лодки на пристанището и най-вече такива, които извършват промишлен риболов. Лодки, които изпълняват стопанска дейност нямат работа тук, категорични бяха от сдружението. На срещата с кандидат-кмета Губеров те попитаха кой е разрешил поставянето на общо седем понтона на рибарското пристанище. „Нека този, който е разрешил, да дойде тук. Накъде отиваме ние? Няма вода вече, няма циркулация, пристанището се заблатява. И всичко се прави за пари“, ядосват се рибарите.

„По-добре нещо минимално да се направи, но да е реално. Проблемът с лицензите е сериозен. От 250-300 човека, които имаха възможност за риболов с мрежи, останаха малко. Защо държавата да не въведе патент за начинаещи, за да  могат млади хора да опитат занаята, да влязат  в  морето с дядовци, чичовци и да се възроди рибарлъка сред новото поколение“, предложиха созополски рибари.

„Ако аз бях кмет, бих предложил на колегите от морските общини да изготвим общи искания за решаване на определени проблеми, които пречат на работата ми. Така когато цялото Южното Черноморие – Несебър, Поморие, Бургас, Созопол, Приморско и Царево се обединят в исканията си за настъпване на някакви промени, тогава ще бъдат много по-добре чути и държавните  и международните власти ще се  отнесат с далеч по-голямо уважение“, отвърна Станислав Губеров. И добави: „Най-лесно е да се каже, че няма пари. Лично се ангажирам с проблемите ви, затова ви питам какво трябва да направим. Това, което ще се случи на рибарското пристанище, трябва да е продиктувано изцяло от вашите желания и нужди. Вие сте ползвателите и вие трябва да кажете какви правила трябва да се установят тук. А ние като общинска администрация трябва да сме в помощ“, заяви Губеров. 

Кандидатът за кмет на Созопол каза още, че лично той ще бъде проводник между рибарската общност и държавната администрация за решаването на най-наболелите им проблеми. 

Заедно с него на срещата присъстваха и кандидатите за общински съветници Светлана Лулева, Светлана Чакърова, Иван Киров, Ценко Жиков, Георги Тодоров, Даниел Чумаш, Станко Щерев. След срещата, продължила повече от час, рибарите и кандидат-кметът на ГЕРБ се разбраха да се видят отново на 8 октомври. „ Оказа се, че една среща не е достатъчна за разнищването на проблемите на рибарите, очаквам още техни представители на 8 октомври“, коментира Станислав Губеров.  






Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 1
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори