Подготовката на един първолак тази година от 100 до 1000 лева
Офертите на търговците средно с 20-25% повече от миналата година
Подготовката за училище ще излезе по-скъпо тази година. Това показват сметките на родители и търговци на прага на новата учебна година. Повишение на цените има както при помагалата и материалите, необходими за клас, така и при разходите за раница, спортен екип и обувки.
„Родителите ще бъдат инструктирани и ще получат съвети за по-лесна адаптация на първата родителска среща. На нея преподавателите ще се запознаят с тях, ще им разкажат как ще протече учебната година, каква е целодневната организация, какви са допълнителните материали”, обясни преподавателят Димана Филипова пред Нова телевизия.
„На пазара има много голямо разнообразие от модели и марки. Една тетрадка за най-малките може да бъде от 90. ст.- 1 лв. до 1.50 лв. Цветните моливи са от 4 до 6 лв. Гумичка може да намерите както за 60 ст., така и за 2 лв.”, уточни Станислава Георгиева, управител на борса за ученически пособия.
Най-голяма е разликата в цените на раниците. Там и изборът е най-голям.
Само за пособията, необходими в клас, сметката за един първокласник може да се движи от 100 до над 1000 лв. в зависимост от избора на продукти, показват изчисленията на търговците. Така разликата в разходът на родителите може да стигне и до десет пъти.
Пособията за клас тази есен са по-скъпи от миналата учебна година, показват офертите на търговците - средно с 20-25%, а при някои от продуктите – и с 30 на сто.
Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г.
Готвач от Индия очарован от България - парите били добри, хората го приемали
Дървета и мантинели убиват повече от катастрофи
Дизелът вече надмина 1,60 евро за литър
Кои 4 зодии ги очакват финансови постъпления през април 2026
Словения ограничи зареждането на гориво до 50 литра за леките автомобили
Рецидивист открадна парите за лечение на първокласник
Експерти обясняват как да избегнем проблеми с печата в офиса
Extreme Sport – качествена екипировка за всяко приключение сред природата
Иран изстреля нов залп ракети към Израел, експлозия бе чута в Йерусалим
Ерол Кьосе почина след падане от 16-ия етаж в Истанбул
Синът на Стефан Данаилов взима 300 хиляди долара годишна заплата
