България се присъединява към подкрепата на Г-7 за Украйна
Тази стъпка се вписвала в последователната политика на България
Министерският съвет прие решение на България да се присъедини към Групата на седемте (Г-7) в усилията им за предоставяне на дългосрочна подкрепа на Украйна в областта на сигурността.
Съвместната декларация в подкрепа на Украйна беше публикувана на 12 юли 2023 г. по време на срещата на върха на НАТО във Вилнюс. Тя беше представена от страните от Г-7 (Канада, Франция, Германия, Италия, Япония, Обединеното кралство и САЩ) и от председателите на Европейския съвет и Европейската комисия. В последствие към тази инициатива се присъединиха още няколко европейски държави, предава news.bg.
Тази стъпка се вписва в последователната политика на България за подкрепа на Украйна в този период на напрежение. България приема ангажимента си като активен участник в международните усилия за стабилизиране на региона и защита на мирното развитие на Европа, се заявява в съвместна декларация на Министерския съвет и Министерство на външните работи.
Кекс с какао, който винаги се получава - домашна рецепта
Преливат три язовира, "Асеновец" е запълнен на 100 процента
Банята блести, ако използваме този лесен подход
Отиде си легенда на българската художествена гимнастика
Станка Златева: Вкарахте ме в цирк
С този трик мивката ще блести
Домашна питка за всяка трапеза - лесна рецепта стъпка по стъпка
Футболният гигант Италия ще троши исторически карък с подарък от... Бургас
Неописуема трагедия: Спортна журналистка и трите ѝ деца загинаха при пожар
Пътник от катастрофиралия самолет на Air Canada разказа за хаоса след удара на пистата
4-те изрази, които постепенно ерозират връзката
Пробив в левитацията създадоха система с почти нулева загуба на енергия
