Започна се! Първи мол у нас вече фалира
Първият столичен мол “Сити център София” е на ръба на фалита, а клиентите му се разбягаха към другите търговски центрове. Пет години след отварянето му вътре е празно, киното затвори, наемателите напускат, а магазините са празни.
Преди няколко месеца в ХЕИ бяха получени сигнали за огромни плъхове, които се разхождат из коридорите на луксозния до преди години обект. Малкото останали клиенти издухват от високите цени, които молът на “Хемус” продължава да държи.
От две седмици вече не работи и киното, което беше основна причина посетителите да влизат в търговския център.
До преди няколко години Сити център беше собственост на инвестиционния фонд “Икуест”, в който се разпореждаше предишният концесионер на боклука в София Георги Крумов. Той купи търговския обект от предшественика си в бизнеса с чистотата Румен Гайтански – Вълка.
Мегасделката с мола беше оценена на 94 милиона евро. Крумов впоследствие препродаде мола на американския фонд “Хайтман”. Тази година стана ясно, че американците имат проблеми със заемите към “Уникредит банк Аустрия”, чийто общ размер е 118,6 млн. лева.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
