×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
  • Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия, реши ВАС
  • Един милион и осем хиляди туристи са посетили Варна от началото на годината до 10 октомври
  • Въздушна спешна помощ ще има база край Търговище
  • Литва затвори границата си с Беларус
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нови атаки с дронове над Москва и Харков, броят на жертвите в Кривой рог расте


Нови атаки с дронове над Москва и Харков, броят на жертвите в Кривой рог расте
Два дрона са свалени над Москва, а третия строшил стъклата на няколко офиса в небостъргач
01 Август 2023, Вторник, 07:50 ч.
Автор: Флагман.Бг, снимки и видео: Телеграм/Борис Рожин

От руското министерство на отбраната съобщиха, че са предотвратили терористична атака от киевския режим

Руските власти съобщават за нова атака с дронове над Москва. Едно безпилотно устройство е ударило същата бизнес сграда, която пострада при подобен удар в неделя. Други два дрона са били свалени в покрайнините на града, съобщава Нова телевизия.

От руското министерство на отбраната съобщиха, че са предотвратили терористична атака от киевския режим. Няма пострадали.

Украйна не пое директно отговорност за атаките срещу Москва в неделя, но президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че "постепенно войната се връща на територията на Русия и това е неизбежен, естествен и абсолютно справедлив процес. В същото време - украинските власти съобщиха за атака с дронове и над Харков тази нощ. 

 

Най-малко един човек е пострадал при атака срещу втория по големина украински град, информира БНТ. 

Ударени са сградата на професионално техническо училище и центърът на града. Харковските власти подчертават, че двата обекта не са военни, в тях не е имало и членове на украинската армия.

Увеличава се броят на загиналите при вчерашното нападение срещу Кривой рог - 6 са вече потвърдените жертви на нападението, сред които 10-годишно момиче и майка му.

В среднощното си обръщение Зеленски изрази съболезнования на близките на загиналите и призова Запада за затягане на санкциите срещу Русия.

"Трябва да бъдем единни. Трябва значително да затегнем санкциите срещу терористите. Да ограничим каналите за доставка на части за производство на оръжия за Русия. И най-вече - трябва да имаме ясен и категоричен отговор - да осигурим на Украйна необходимите съвременни оръжия, включително такива с далечен обсег. Само така ще премахнем терористичната заплаха, която Русия създава срещу нас, нашите хора и нашите деца", заяви украинският президент.


В категории: Войната в Украйна


Издирват 15-годишно момиче
Издирват 15-годишно момиче 30/10/2025, Четвъртък 19:00 0
26
Коментара по темата
26.
Бай ганьо
01.08.2023 20:24:21
0
0
Я у мойто село едно време пак си бях там и за родината си не съм одил по чужбина и да викам от там голяма работа сме ураааа....
Кой от каде е и наклон да не ни дават тия украински превъзходни Гани каде ни палиха флага да ги ебем у жените червата цяло сили и другото
25.
До Дебила 24
01.08.2023 15:16:52
2
4
Мухахахахахаха, голям виц!! Вярваш ли си на глупостите дето ги пишеш или такава е опроката спусната за разпространение бе дебил?! Джуджето ги изчаква като Пригожин с 8000 те хиляди които нямаше кой да ги спре на похода към МоZZква нали дебиле!!! Жалки руzzпйски амеби на всеки метър сте утайки
24.
Да, разбира се
01.08.2023 14:49:23
7
3
Половината украинско въоръжение дошло от Запада препродадено в Китай, Индия и на черния пазар. Другата половина унищожена от россияните. Путин обаче изчаква и не ги попилява като жест на добра воля. Логично.
23.
Хех
01.08.2023 13:42:32
5
5
Големите системи нямаше как да ги препродадат, поради непрекъснатия надзор от US военни и просто бяха ликвидирани от росияните. Всичко що е small arms има видеа на черния пазар е пълно с техника Украдна. Техният министър си купи имение за $6 милиона нали? Контранастъплението им не върви защото не знаят защо се бият. Умирайки змията хапе най-бясно.
22.
Ха ха
01.08.2023 12:22:08
3
3
Разправяш, че едната от двете системи Пейтриът е препродадена от укрите. Повтарям: системи. Вярно? И половината леопарди? Брях, ето защо контранаступът им се провали и сега всъщност братушките настъпват.
21.
1
01.08.2023 12:20:26
3
8
Израелският търговски кораб Ams1 пръв проби руската блокада на Украинските пристанища и сега пътува към делтата на Дунав. Той е следван от гръцкия Sahin 2 и турския Yilmaz Kaptan След тях към украинските пристанища се отправиха и други кораби Пътищата им се охраняват от американски самолет за борба с подводници P8 и разузнавателен дрон Forte12 RQ-4

@yigal_levin
20.
Gamechanger
01.08.2023 12:09:38
5
3
Пейтриъти, Хаймарс, леопард, чаланджър, маХХпро Джавелини, стингери - половината препродадени на Индия и Китай хаха. Резултата - няколко затворени офиса в "Мацква". Корупцията и невежеството в тая измислена държавица е в чудовищни размери. Явно освен АГРАРИ и ЕВРОБИ друго не става от тях. Също като нашите либерастици.
19.
XX до 15идвай таварищ
01.08.2023 12:04:51
0
0
Че на изеде сърбел
18.
17
01.08.2023 11:50:01
3
8
Три кораба днес минаха безаналоговата руска блокада и ще товарят и ще изнасят. И още много ще има. Още въпроси?
17.
14
01.08.2023 11:37:07
9
8
Нали? Киев още имат да жънат. За 8 години издевателства в Донбас. Жънат, но не изнасят...защо ли?
16.
МТ
01.08.2023 11:25:30
0
7
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
15.
Кадировец
01.08.2023 11:21:12
1
1
Идваме, товаришчи русофили!
Ахмед Сила!
14.
Който сее ветрове
01.08.2023 11:13:29
9
6
Жъни бури. Стара българска поговорка
В КРЕМЪЛ ще научат за нея
13.
всичко се връща
01.08.2023 10:46:36
1
9
имаше една такава песен
12.
XX
01.08.2023 10:34:12
7
3
Ух дано и мен да ма изросилят че се побърках да пиша тука поне да сменят митрофанова с някой кавказец дет му става че оня решетников с некия само ни мъчи русафилите с меките кожи
11.
Дърт команъз от Хоминтерна
01.08.2023 10:31:34
7
5
Ох що няма кадировци веке да ми чешат русофилската тръба. Когато ви пори кадировец това не е изнасилване а Изросилване.
Да знеате
10.
XX
01.08.2023 10:15:39
10
12
Кривой рог си е поредната издънка на украинското ПВО.
9.
Гаварит Масква
01.08.2023 10:10:46
11
10
Правилно, друзя полезните идиьотъй, Зеленски и неговият режим са терористи. Те нямат право да пращат дронове по Масква. Ние, естествено, имаме пълното право и основания да им бомбандираме градовете. Так держать!
8.
fev
01.08.2023 09:45:26
9
19
Зеленски като отчаян терорист атакува с дрон офисче в бизнес сграда.
Голямо падение, толкова милиарди взеха, толкова западни оръжия, танкове и се стигна до там да чупят стъкла и да опожаряват офиси.
7.
Ами
01.08.2023 09:32:10
21
14
Дайте на Украйна ядрено оръжие, тактически удари по завзетите територии и да видим колко са му големи ташаците на путю.
6.
До 5 факт е
01.08.2023 09:10:19
7
11
Бившият президент на САЩ Бил Клинтън каза, че се чувства лично отговорен за войната на Украйна с Русия заради ролята си в убеждаването на Киев да предаде ядрените оръжия след Студената война.

“Чувствам се лично отговорен, защото ги накарах [Украйна] да се съгласят да се откажат от ядрените си оръжия”, каза Клинтън пред ирландската телевизия RTÉ. “Никой от тях не вярва, че Русия би направила този номер трик, ако Украйна все още имаше своите оръжия”, каза той.
5.
До 4
01.08.2023 08:53:52
1
14
Ок, сигурно си прав. Но идеята ми е, че именно САЩ настояваха Украйна, Беларус и Казахстан да се разоражат, за да бъдат признати като независими държави.
4.
До 2
01.08.2023 08:40:40
4
26
Украйна върна над 3000 ядрени оръжия на Русия щото си бяха техни, не ги е рязала.
3.
Каква стана тя?
01.08.2023 08:38:22
35
29
Вместо бърза победа войната стигна до мацква!
Хахаха!
Да живее Украйна!
Да живее България!
2.
Zugzwang
01.08.2023 08:37:18
23
16
Америка започва да се стяга за битка в тихоокеанската акватория и никой няма повече намерение да се занимава със зеления клоун на токчета. Украйна приключва като самостоятелно държавно образувание. Ти как ще се довериш на англо-саксите при положение, че един път вече са те прецакали през 90-те като накараха Украйна да си нареже ядрените оръжия. Ако сега Украйна имаше ядрено оръжие дали руснаците щяха да се осмелят да им влязат?
1.
SS
01.08.2023 08:14:07
27
36
Змията хапе най лошо преди края си. Каква военна цел е офис сграда на френска компания? Много иска Зеленски да затвори НАТО небето над Украйна, но това не са Ирак и Афганистан.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пари и любов за Овена  и Везните, а Водолеят ще научи кармичния си урок Пари и любов за Овена и Везните, а Водолеят ще научи кармичния си урок Хороскоп за деня – 31 октомври 2025, петък Бойко Рашков лъсна на снима с Мухарем – Мухата и Пеевски нарече скандала с изборите пърформанс Бойко Рашков лъсна на снима с Мухарем – Мухата и Пеевски нарече скандала с изборите пърформанс Организиран е от пуделите с пачките, коментира лидерът на ДПС-НН Станимир Хасърджиев измамил свои близки за стотици хиляди лева Станимир Хасърджиев измамил свои близки за стотици хиляди лева  В схемата за пари е замесен и баща му “Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас “Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас Заслужено отличие, коментира кметът Димитър Николов „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари PAXMINING предлага сигурен начин за печалба от криптовалути чрез облачен майнинг – без техника, без стрес и без нужда от опит Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Логистичен хъб или живо международно летище? Накъде вървим?  Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club превръща последната нощ на 2025-а в експлозия от музика, стил и еуфория – с DJ Mascota, MC Mikey и DJ Pokera зад пулта Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас На борда имало двама украинци Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Общо 104 млади учители и техните ментори получиха благодарности и признание за своя успешен старт в кариерата
Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Крал Чарлз Трети днес започна официалната процедура срещу брат си Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Случи се в САЩ Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Съоснователят на швейцарската компания Генадий Тимченко, който е приближен до Кремъл, е продал своя дял на партньора си Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната САЩ спряха парите за фондацията на Бил Гейтс и той заяви, че „глобалното затопляне“ не е толкова страшно Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Дали са български вълци, дали са турски, няма да са хора с докторантура по ядрена физика
Виц на деня Виц на деня - Омъжи се за мен! Откакто те познавам, не мога да спя!
- Простак такъв! Искаш да се ожениш за мен само за да се наспиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Операцията мина успешно. Днес си на лекарства и системи. За вечерта ще пратя сестрата.
- Докторе, може ли да не е тази вечер, че още ме боли.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес шефът толкова дълго вика по мен, че накрая неволно казах: "Да, скъпа!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори