×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гешев от Страсбург: Ще говоря в България, чакам решенията на Радев и КС


Гешев от Страсбург: Ще говоря в България, чакам решенията на Радев и КС
"Обсъждахме важни въпроси като правовата държава и върховенството на закона с Мониторинговата група"
13 Юни 2023, Вторник, 11:53 ч.
Автор: Флагман

Очакванията за нови бомбастични разкрития за Борисов, изглежда, не се сбъднаха

Около половин час продължи изслушването на главния прокурор Иван Гешев в Страсбург от Мониторинговата група за демокрация, върховенство на закона и основни права на Европейския парламент.

След това Гешев направи кратък коментар пред репортери. След въпрос успял ли е да говори по конкретни казуси, той заяви: „Както винаги, обсъждахме важни въпроси като правовата държава и върховенството на закона с Мониторинговата група – въпроси като зловредното руско влияние, корупцията по високите етажи и всичко, което интересува нашите европейски партньори. Аз ще изчакам решението на президента Радев относно указа за моето отстраняване, ще изчакам решението на Конституционния съд (КС). Каквото имам да кажа, ще го кажа в България.“

Очакваше се днес Гешев да направи нови бомбастични разкрития за разследвания, свързани с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Това обаче, изглежда, не се е случило.

Припомняме, че преди заседанието на Мониторинговата група от софийския офис на евродепутата Елена Йончева съобщиха, че представители на ЕНП са се опитали да предотвратят изслушването на Иван Гешев с аргумента, че ВСС го е отстранил като главен прокурор. Той обаче остава такъв, докато президентът не издаде съответен указ. В крайна сметка изслушване все пак се е състояло. 

Гледайте тук:

 

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Флагман.БГ Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър 07/02/2026, Събота 18:40 0
11
Коментара по темата
11.
Ko чакаш
13.06.2023 17:15:52
0
1
Ще го купят и тоя папагал,ако нещо не става с пари,става с много пари...
10.
Чакам чакам
13.06.2023 14:04:26
0
12
Чакам, чакам и накрая само акам и пак чакам да падне тавана на лятното кино.
9.
Бла бла
13.06.2023 14:01:39
0
15
Уффф…..и ти като всички други излязохте само въздух под налягане. Голямо го вадеше ама малко мек, чакай, чакай, чакай какво ще чакаш? И ти самият си толкова компрометиран колкото и те, какво да чакаме, НИЩО няма да кажеш. Ще си заминеш като поредният, който имал какво са каже и накрая бла бла о това е. Празни приказки, можеш да станеш поръчков адвокат да уреждаш дела с прокуратурата.
Хайде поредният който искаше да говори да показва и си тръгва насран.
8.
Селянин
13.06.2023 13:54:27
0
10
Нещо много депресиран и смазан изглеждаше...
7.
То хубаво, но
13.06.2023 13:20:32
0
8
съдиите от КС били затрупани с казуси по Конституцията , които трябвало да решават!
Някъде около 300 дела имали, много повече от членовете и параграфите на Конституцията!
Дето му се казва, за всяка точка и запетайка имали питане, претрупани са хората, на едно море не могат да отидат!
6.
Това
13.06.2023 13:16:50
3
12
за правовата държава и върховенството на закона от устата на Гешев звучи като подигравка !
Все едно хиена да каже обсъждахме вегетарианската диета дали е подходяща за нас !
5.
ЕНП-то
13.06.2023 13:12:30
4
19
С гърди, гърбове и задници брани Боко от евентуални разкрития !
И с право, иначе представете си как един от най-изтъкнатите им и изявени демократични членове изведнъж се окаже, че е най-обикновен мошеник, любовчия и далавераджия !
Не че целият свят и половин България не го знаеха това и преди това , но друго е когато се раздуха !
Тия от ЕНП-то 100 пъти пишман станаха , че приеха "частната партия" ГЕРБ в редиците си !
Сега вече щат-не -щат трябва да го бранят, всичко това удря и по тях!
4.
Много е готин, а?!
13.06.2023 13:01:36
1
22
В България казва, че ще говори в Страсбург, там казва, че ще говори в България !
Но е жалък!
3.
Аман
13.06.2023 12:28:52
0
21
Омръзна ми
2.
Sn
13.06.2023 12:27:54
17
19
Зловредното руско влияние..чуди се как да се подмаже на краварите тази мижитурка крадлива и мизерна да я маха радев, да живее путин!
1.
ВСС
13.06.2023 12:03:17
1
24
Всичко което е имал като изявление е казано за 20 мин …Не четете българските електрони парцалеси
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката Данните на Евростат показват най-нисък доход в ЕС, а сравненията с държави извън съюза, включително Иран, поставят въпроса за реалната покупателна способност Крум Зарков е новият национален лидер на БСП. И напълно заслужено (ОБНОВЕНА) Крум Зарков е новият национален лидер на БСП. И напълно заслужено (ОБНОВЕНА) Мощна вълна в подкрепа на младия и модерен политик се усещаше сред 800-те делегати в залата, Флагман.БГ проследи преброяването на гласовете в непосредствена близост до комисията Сигнал до Флагман.БГ: „За Бога, братя, не купувайте от AliExpress“ Сигнал до Флагман.БГ: „За Бога, братя, не купувайте от AliExpress“ В китайската платформа има ментета, а при спор алгоритъмът често води до връщане за сметка на купувача – независимо от доказателствата Кирил Домусчиев: БФС допуска псевдофутбол на кални терени Кирил Домусчиев: БФС допуска псевдофутбол на кални терени Собственикът на Лудогорец поиска оставки и проверка на Лицензионната комисия Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България Туларемията се предава от мишки и плъхове и води до висока температура и тежки възпаления на лимфните възли Криминален психолог: Ивайло Калушев не е човек, който би сложил край на живота си Криминален психолог: Ивайло Калушев не е човек, който би сложил край на живота си Доц. Неделчо Стойчев вижда опит за инсцениране и предупреждава за прикрити мотиви зад образа на духовен водач Никой не те юрка, а заплатата тече – сега е DOLCE VITA за държавната администрация Никой не те юрка, а заплатата тече – сега е DOLCE VITA за държавната администрация Предстоят избори, управлява правителство в оставка и всички са се разбрали без думи: резки движения не се правят, шум не се вдига, папките и проектите могат да почакат Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев Иван Кристов призова институциите да разкрият истината за зловещото тройно убийство Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“ Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“ Хората настояват за публичност около пожара и за пълна проверка на всички версии Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник Температурите падат до минусови стойности, валежите се разширяват, идват мъгли и хлъзгави пътища
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Техеран и Вашингтон продължават ядрените преговори, но „червените линии“ на Иран остават непроменени Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Инцидентът става при влошено време, въпреки официално обявена ниска лавинна опасност Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Случаят във Вашингтон повдига отново въпроса за границите и злоупотребата с доверие в училищата Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Федерално жури повдигна обвинения срещу 33-годишен мъж от Охайо след сигнал за директна заплаха Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си След години без дом жената спи месеци наред върху гроба на мъжа, когото е загубила внезапно 40 тона марихуана разкрити в Северна Македония, следите водят към Балкански канал 40 тона марихуана разкрити в Северна Македония, следите водят към Балкански канал Наркотикът не е за медицински цели, а за уличен пазар и контрабанда, разследването стига до лицензирани фирми След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени Москва твърди, че покушението срещу ключов разузнавателен генерал има външна следа Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини България с двама знаменосци и 20 състезатели, големите надежди са Зографски, Попов и Янков Бебетата на Бъзби, които не пораснаха Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Да пием за приятелите, които не са сред нас...
- Давай по-бързо, че идват!
Виц на деня Виц на деня Прибирам се снощи от кръчмата и гледам мъж в леглото. Хващам го... бой, бой... Подхващам и жената... гледам не е мойта...
- Абе, комшу, заключвайте ги тия врати бе!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Шефът толкова дълго и яростно се караше на свой служител, че той по инерция изтърси:
- Да скъпа.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори