Габриел избегна парламентарните репортери, Дончев „умерен оптимист“ за правителство
С БСП, ДПС и ИТН обсъждали политически формули
Кандидат-премиерката Мария Габриел отказа да се яви и да отговаря на въпроси пред парламентарните репортери. Номинираната от ГЕРБ-СДС за министър-председател днес проведе няколко срещи в Народното събрание в търсене на съгласие за съставяне на правителство.
Сутринта хвърли "бомба". Тя обяви пред групата на ГЕРБ-СДС, че ако стане премиер, правосъдният й министър ще внесе искане за отстраняване на главния прокурор.
Впоследствие Габриел имаше разговори в зала „Запад“ с групите на ДПС, БСП и ИТН. След срещите обаче тя избягваше репортерите.
Накрая от името на ГЕРБ ситуацията обобщи зам.-председателят на партията Томислав Дончев. Той бе с Десислава Атанасова, а Мария Габриел слезе от втория етаж, където е зала „Запад“, по алтернативното стълбище.
Дончев благодари на всички участници, които се отзоваха на днешните разговори.
„Разговорите бяха конструктивни, невинаги лесни. В крайна сметка става дума за различни партии с различни виждания, позиции, цели и приоритети. Бяха обсъждани проблеми, рискове, възможности, политики, включително и политически формули, възможни и невъзможни формати. Това, което не е обсъждано, са министерства, позиции и имена“, обяви Томислав Дончев. Той отказа да отговаря на въпроси на репортерите, включително и на питане „Флагман“ защо Мария Габриел не се явява пред медиите.
Все пак подхвърли, че е „умерен оптимист“ за съставянето на правителство.
Основателят на „Телеграм“ Павел Дуров забременява безплатно всяка неомъжена жена до 38 години
Огромен интерес и впечатляващи коледни украси и аранжировки в 19-ото издание на „Да украсим Бургас"
Мъже в черни роби нахлуха с пушки в казино и започнаха да стрелят, има ранен
Какви ястия трябва да присъстват на коледната трапезаКакви ястия трябва да присъстват на коледната трапеза
Това е най-подходящият месец за забременяване
Какво да правим с паричката от питката на Бъдни вечер
Маколи Кълкин обмисля завръщане като Кевин Маккалистър в „Сам вкъщи“
Изкарахме парите от дюшеците и бурканите
Калоян от "Ергенът" разкри, че имал амбиции да става политик
Зимен хаос по пътищата: Снежни и хлъзгави настилки затрудняват движението в цялата страна
Носете 3 неща в джоба си и парите ще дойдат при вас
Антония Петрова показа раждането, бебето и изненадата от мъжа й в болницата! (СНИМКИ)
