×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Филип Шлюк: Между Володимир Зеленски и Кирил Петков е имало споразумение за оръжия


Филип Шлюк: Между Володимир Зеленски и Кирил Петков е имало споразумение за оръжия
Имаше следа и вероятно се е знаело и в България, че в страната се произвеждат оръжия за Украйна, казва авторът на разследването Волкман Шлюк
19 Януари 2023, Четвъртък, 08:34 ч.
Автор: Флагман.бг

Германският журналист направил разкритията си след разговори със съпредседателя на „Продължаваме промяната“

Разследването, публикувано в германското издание „Ди Велт“, се базира на разговори на автора Волкман Шлюк с Кирил Петков, Асен Василев, външния министър на Украйна Дмитро Кулеба, както и на други източници. В публикацията се разкрива, че България е доставяла оръжия и гориво индиректно на Украйна още в началото на войната. Журналистът, направил разследването каза пред бТВ, че вероятно се е знаело и в България, че в страната се произвежда за Украйна.

Германският журналист Филип Шлюк е бил в България още през 2020 година, за да отразява протестите тогава. Шлюк е правил интервю с Кирил Петков още миналата година и е публикувал множество анализи за страната ни. В началото на тази година той отново разговаря с бившия премиер Петков и на базата на този разговор започва разследването.

След разговора с бившия премиер Петков за доставките на оръжия за Украйна, журналистът разбира, че страната ни е направила повече за Украйна от известното до момента. Авторът разглежда някои ключови събития от миналата година, но разкрива детайли неизвестни  до момента. Със събраната информация изданието изчислява, че България покрива около една трета от нуждите от боеприпаси на Украйна, а между април и август осигурява и 40% от дизела за армията, който е много необходим в този период.

„Имаше следа и вероятно се е знаело и в България, че в страната се произвежда за Украйна. От моя гледна точка и вероятно това е липсвало и в българските медии е, официалното потвърждение, че износът е бил одобрен индиректно. Официалното потвърждение е, че между Петков и Зеленски е имало споразумение“, каза Филип Шлюк.

Официално потвърждение авторът получава и от украинска страна. В статията е цитиран външният министър Дмитро Кулеба. Разкриват се и повече детайли за посещението му през май в София.

„Тогава темата за доставка на оръжия официално не беше повдигната, но зад затворените врати е имало конкретни разговори, как съветски муниции от българските запаси ще могат да бъдат доставени на Украйна. Това, което за мен беше съвсем ново е, че е имало големи доставки на дизел индиректно за Украйна“, разказа Шлюк.

В статията ясно е описано, че директна помощ от София за Киев не е имало. Но имало разрешително за експорт със страни посредници. Шлюк разкрива и защо е озаглавил статията си „Страната, която тайно спаси Украйна“.

„През месеците април и май Украйна разполага с много малко муниции. Имаше малко официални доставки на оръжие, впоследствие Украйна получи западни отбранителни системи и е липсвало гориво - знам го от репортери в Украйна по това време. В този смисъл Украйна беше зависима от това дали ще получи муниции от България, както и дали ще бъде доставено гориво. За това стигаме до заключението, че в решителните месеци България до някаква степен е спасила Украйна“, обясни той.

В същия материал Филип Шлюк разкрива още, че Кирил Петков и Асен Василев са играли важна роля в процеса за налагане първите икономически санкции на Русия.

От свои независими източници в Брюксел журналистът разкрива, че още на първия Европейски съвет след нападението на Русия над Украйна, Кирил Петков говори с различни европейски лидер и застава зад позицията, че не трябва да се губи време, защото Украйна и президентът Зеленски са в опасност.

Петков дава и някои конкретни предложения, които по-късно, по информация на „Ди Велт“, се превръщат в санкции. Според изданието във вътрешните кръгове на Брюксел санкциите са наречени „българско предложение“.
 


В категории: Войната в Украйна


6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ 30/04/2026, Четвъртък 16:20 0
Димитър КИРЯКОВ Внимание, прасе на пътя! Внимание, прасе на пътя! 30/04/2026, Четвъртък 16:10 1
Мария АРНАУДОВА Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  30/04/2026, Четвъртък 16:00 1
Флагман.БГ Тези зодии ги очаква финансов успех през май Тези зодии ги очаква финансов успех през май 30/04/2026, Четвъртък 15:20 0
Мария АРНАУДОВА Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния 30/04/2026, Четвъртък 15:00 0
Мария АРНАУДОВА 12 картини на Георги Баев ще бъдат представени в Сливен 12 картини на Георги Баев ще бъдат представени в Сливен 30/04/2026, Четвъртък 14:20 1
6
Коментара по темата
6.
Дре
19.01.2023 16:47:09
0
1
Този журналист може да получи и часовия график товарните полети за Украйна стига да поиска.
5.
има и български публикации
19.01.2023 13:07:30
1
6
Може да прочете публикациите на БЪЛГАРКАТА Диляна Гайтанджиева с приложени документи директно на https://dilyana.bg и https://armswatch.com, защото "българските СМИ" никога не публикуват Диляна Гайтанджиева и предпочитат джендъризма и русофобията:
"Кой и как изнесе български оръжия за Украйна: документи"
https://dilyana.bg/кой-и-как-изнесе-български-оръжия-за-ук/
4.
Украинската Путка Нинова
19.01.2023 12:59:11
0
3
това човече требе се трепе с камъни кат куче(мастия)

За един ден от летище Сарафово дойдоха и излетяха 20 пълни с оръжие самолети Бойнг 767.Това са 60 тона оръжие!
Понеже ловната дружинка всекидневно е по това трасе и има наблюдение 20 курса с оръжие .
На курс американската проститутка Нинова прави далавери зад гърба на избралите я пенсионери.
Дърта Мария Нинова електората ви от хора над 65 измре ли ще плащате хем да ви клецат,хем да гласуват за вас.
Путин вас разбра че БСП,Герб,ДБ,БВ,ПП сте за сатъра.
Ще дойде време ще си извиваш дебелия и мазен задник пълен с фекалии и сперма от някой изпразнил се твой колега за $.
Уродлива путко Нинова ,мустаката свиньо,и за ебан не ставаш!
3.
Важно е кой му е говорил в слушалката
19.01.2023 10:08:29
0
12
Имaше следа и вeроятно се е знaело и в Бългaрия, че в стрaната се прoизвеждат oръжия за Укрaйна, кaзва автoрът на рaзследването Вoлкман Шлюк
-----
Aрсенал Кaзанлък търсeха с обявa в jobs 2000 служитeли. Тoва лeсно мoже да се прoвери. А не са сaмо те. От дoставка на oръжия по врeме на вoйна се прaвят милиaрди. Гoляма чaст от вoйните се рaзпалват имeнно зaради тaкива бизнeс интeреси.
Кoлкото до ПП, то и Герб и ДБ не са на по-рaзлично мнeние отнoсно дoставката на oръжия за Укрaйна. От гoворенето на пoлитиците се виждaт идeологиите им. Мoже да тeатралничат, но стaне ли дума за пaри зaемат изгoдна мoментна пoзиция
2.
Важно е кой му е говорил в слушалката
19.01.2023 10:04:48
1
5
Имаше следа и вероятно се е знаело и в България, че в страната се произвеждат оръжия за Украйна, казва авторът на разследването Волкман Шлюк
-----
Арсенал Казанлък търсеха с обява в jobs 2000 служители. Това лесно може да се провери. А не са само те. От доставка на оръжия по време на война се правят милиарди. Голяма част от войните се разпалват именно заради такива бизнес интереси.
Колкото до ПП, то и Герб и ДБ не са на по-различно мнение относно доставката на оръжия за Украйна. От говоренето на политиците се виждат идеологиите им. Може да театралничат, но стане ли дума за пари заемат изгодна моментна позиция
1.
1
19.01.2023 10:03:41
21
7
БРАВО НА БЪЛГАРИЯ!ДОСТОЙНСТВО БЪЛГАРСКИ МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ!!АДМИРАЦИИ!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Двадесет и пет години след кладата, „Орлеанската дева” папа Каликст III я признава за невинна и я провъзгласява за мъченица Тихомир Янакиев: Едва преди два месеца ни съобщиха, че Созопол е включен в Giro d’Italia, а други общини знаеха от година Тихомир Янакиев: Едва преди два месеца ни съобщиха, че Созопол е включен в Giro d’Italia, а други общини знаеха от година За разлика от всички другите общини, които знаеха още миналата година, че ще бъдат включени в Джиро д’Италия, Созопол получи уведомление за това в началото на февруари, обяви кметът Тихомир Янакиев Тези зодии ги очаква финансов успех през май Тези зодии ги очаква финансов успех през май Стратегическите решения и новите контакти могат да се превърнат в реални ползи България е с най-високата инфлация в еврозоната през април - 6,2% България е с най-високата инфлация в еврозоната през април - 6,2% Значително над средното ниво за еврозоната, която е 3,0% Днес президентът се появи с олекотена версия на генералска униформа Днес президентът се появи с олекотена версия на генералска униформа Този избор на Йотова не беше само естетически, това е послание, дори - предупреждение 12 картини на Георги Баев ще бъдат представени в Сливен 12 картини на Георги Баев ще бъдат представени в Сливен Откриването на изложбата ще бъде на 5 май от 18:00 часа в галерия "Георги Баев" Снегът се завърна, ето къде вали (СНИМКИ) Снегът се завърна, ето къде вали (СНИМКИ) Има снежна покривка
Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа На борда на плавателните съдове има хуманитарна помощ Президентът на САЩ: „86 47“ значи „Убий Тръмп“ Президентът на САЩ: „86 47“ значи „Убий Тръмп“ Американският държавен глава директно обвини бившия шеф на ФБР Джеймс коми, че е призовавал за екзекуцията му Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен България заема челни позиции в негативната статистика на ЕС по отношение на инфлацията при храните Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето В рамките на операцията се извършват обиски на адреси, проверки за издирвани лица, както и контрол за притежание на наркотици, незаконни оръжия и предмети с неясен произход Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  От 1 май гражданите на повечето държави ще платят значително повече за годишни и дългосрочни разрешителни, като най-голямото увеличение е за годишното разрешително
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори