×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изслушват единствения кандидат за член на КПК
  • САЩ забраниха пътуванията на американци от ДР Конго
  • Мащабна евакуация заради бурята "Бави" в Китай, стихията застрашава и Корейския полуостров
  • Няма желаещи да учат за електромонтьори и за сладкари
  • Откриха злато за 75 000 евро в тайник на турски автобус
  • Съветът на ЕС отложи решението за новите санкции срещу Русия
  • Майки излизат на протест за по-високо обезщетение
  • Премахнаха незаконна постройка, съществувала 20 години в Борисовата градина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В МРРБ се колебаят свлачище или ерозия руши алеята в Сарафово


В МРРБ се колебаят свлачище или ерозия руши алеята в Сарафово
Първо трябва да установим какво е това явление, след което да вземем решение, обясни министър Шишков след въпрос на депутата Рунчев
Тема в развитие
Община Бургас чака необяснимо бавещия се Пламен Янев за разрушената алея към Сарафово МРРБ има възможност да осигури средства за ремонт на пропадналата алея към кв. Сарафово, увери кметът на Бургас Докато 3 години държавата нехаеше, морето вече отнесе алеята на Солниците В МРРБ се колебаят свлачище или ерозия руши алеята в Сарафово Ще си спести ли държавата 1 млн. лв., като остави велоалеята за Сарафово да пропадне в морето Тъжна прогноза: Морето ще погълне велоалеята до Сарафово през зимата Областният управител на Бургас Стойко Танков пише до МС за пропадналата велоалея Според шефа на „Геозащита Варна“ това не е свлачище и не му пука, ако велоалеята рухне На живо във Флагман.бг! Защо държавата пренебрегна Бургас и не вижда проблем в това свлачище Скоро Бургас ще загуби най-красивата част от крайбрежната си велоалея, защото според държавата това не е свлачище Забраниха движението на коли по крайбрежната алея
виж още
скрий
14 Декември 2022, Сряда, 17:01 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Може да сте спокоен, че съм съпричастен, увери ресорният министър след въпрос на бургаски депутат

В регионалното министерство се колебаят дали пропадането на крайбрежната алея при бургаския кв. „Сарафово“ се дължи на свлачище или на ерозия. Това стана ясно от отговор от трибуната на Народното събрание на ресорния служебен министър Иван Шишков по реда на парламентарния контрол във вторник.

Въпрос му зададе бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев.

Общината няма право да извършва никакви интервенции на това място, защото то е публична държавна собственост. Може единствено да обезопасява пътя и да сигнализира на отговорните институции, изтъкна Рунчев и попита Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) предвижда ли отпускането на средства за спешното укрепване на участъка и неговото възстановявяне.

Министър Шишков припомни, че е бил на място, видял е проблема и е поел ангажимент да направи всичко възможно за разрешаването му. Бил в контакт и с кмета на Бургас Димитър Николов.

„Може да сте спокоен, че съм съпричастен да намерим начин, по който да се помогне на Бургас, за да може да се реши този проблем. Колегите в момента имат колебание дали представлява свлачище или просто е ерозия, която се предизвиква от морските вълни, но това ще бъде уточнено – каква е причината за това, което видях и аз с очите си и да видим по кой начин... Първо трябва да установим каква е причината, какво по същество е това явление, което наблюдаваме и съобразно това да намерим подхода, веднъж юридически, и втори път, разбира се, и чисто строителен, да видим да се вземе решението как да бъде направено“, каза Шишков. Преди това той изтъкна и колко е инвестирала държавата в района през последните 20 години.

В реплика Андрей Рунчев благодари за отговора и посочи, че наистина е много важно да се предприемат бързи действия, тъй като участъкът продължава да се руши.

„Това е място, което посещават много граждани не само през топлите месеци, там се ходи и на разходка, за спорт, на плаж, ходят риболовци, но също така е и единствената крайбрежна връзка между Бургас и квартал „Сарафово“. И всъщност ангажиментът на Община Бургас беше мигновен, тъй като още на следващия ден имаше сесия на Общинския съвет. Г-н Николов вкара извънредна докладна и бяха гласувани с предварително изпълнение средства в размер на 40 000 лв. за проучвателни и проектни дейности. Така че ние наистина се надявам заедно с държавата да решим този въпрос и от пролетта-лятото да може съвсем спокойно да се преминава“, каза г-н Рунчев.

 


В категории: Бургас


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ас от Световното почина внезапно Ас от Световното почина внезапно 14/07/2026, Вторник 18:40 0
Емел МАХМУД Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО) Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО) 14/07/2026, Вторник 15:55 9
10
Коментара по темата
10.
Димитър Николов
15.12.2022 11:32:19
0
1
ПИТАМ, НА КОГО Е МЯСТОТО КОЕТО СЕ ОГРАДИ НА ПЪРВА ЛИНИЯ? КАКВО ЩЕ СЕ СТРОИ? ЧАКАМ ОТГОВОР НА СТРАНИЦАТА ВИ!!!!
9.
Рунчев,
15.12.2022 08:04:30
1
5
Върни се в Бургас и си оправи транспорта - най-голямото недомислие за града. Не е твоя работа да се изказваш за свлачища и абразии.
8.
Бай....
14.12.2022 22:28:10
1
4
Тоя Рунчев да не е евангелист ?
7.
тоз пък
14.12.2022 20:08:57
2
15
А защо преди изпълнението не са направени проучвания и проектиране? И ако е, кой точно ги направи? Накрая пак ще е виновно глобалното затопляне.
6.
Близо до водата
14.12.2022 19:30:00
1
13
Търся да закупя парцел на втора линия в м.Кьошето, с перспектива след няколко година да съм на първа линия.
5.
АХА НИИ БУРГАЗЛИИ СВЕТКАВИЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14.12.2022 18:02:24
1
18
СМЕ ДАЛИ 40000 ЛВ ЗА НЕЩОТО КОЕТО ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ЯСНО СВЛАЧИЩЕ ЛИ ШИЕ ИЛИ ЕСТЕСТВЕНА ЕРОЗИЯ !!!!!!!!!!!!!И АКО СЕ ОКАЖЕ ВТОРОТО КО ПРАИМ ДО КОГА ШИ НАЛИВАМЕ ПАРИ ДА КСПАСИМ """НЕЧИИ "ИМОТ НА ПЪРВА ЛИНИЯ АААААААА?
4.
.
14.12.2022 17:56:59
2
17
ДО № 3 МИ НАЛИ ТРЯБВА ДА ВЗЕМЕМ ЕДНИ КИНТИ ЗА РЕМОНТ НА РЕМОНТА !!!!!!!НЕКАЧЕСТВЕНО БИЛО КУЧЕ ВЛАЧИ ДИРЯ НЯМА
3.
Гепи ме
14.12.2022 17:33:56
3
24
Явлението се казва некадърно строителство. А отгиворните се знаят кои са
2.
Ха ха
14.12.2022 17:19:51
2
17
Зависи на кой са имотите на първа линия....Вече има ограден имот с бетонна ограда....
В Бургас улиците са като след свлачище..... и няма да се реновират. ..
Или ще правим улицата пред индустриалните имоти на Крайезерна...наши Ора
1.
Alena ot BTV
14.12.2022 17:17:58
4
6
Tva na Mag Run4o skritata sila

4irak na Magiosnika Dynamoto
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Големият проблем на капитализма са капиталистите Големият проблем на капитализма са капиталистите Тези думи на бившия US президент Хърбърт Хувър звучат актуално и днес, защото хората забравят, че всяка икономика в крайна сметка съществува не заради цифрите в отчетите, а заради човека Пътен инженер разби мита за вината на АПИ: България сама се заключи в ерата на металните мантинели Пътен инженер разби мита за вината на АПИ: България сама се заключи в ерата на металните мантинели Доц. Христо Грозданов поиска спорната наредба да бъде отменена и по магистралите да се монтират стоманобетонни системи тип „Ню Джърси“ Кръвният център в Бургас е на финалната права (ВИДЕО) Кръвният център в Бургас е на финалната права (ВИДЕО) Модерната триетажна сграда в ж.к. „Зорница“ е с напълно променен силует - инвестиция от 5 млн. лева затваря технологичния цикъл до края на годината Кой постави във „фризера“ детските и майчинството? Ледената епоха свършва догодина, обеща Проданов Кой постави във „фризера“ детските и майчинството? Ледената епоха свършва догодина, обеща Проданов Шефът на Бюджетната комисия поясни, че замразяването на социалните плащания е наследство от сглобкаджийските правителства, които лукаво настояват новите управляващи да развържат кесията, за да фалират страната Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър Дъщерята на премиера Румен Радев ще играе редом до Валентин Ганев, Теодора Духовникова и Параскева Джукелова в спектакъла Физика на тъгата Зад фалшивия профил С.Иванов във ФБ се крие старшина от фрегатата „Дръзки” на IV дивизион към ВМС Зад фалшивия профил С.Иванов във ФБ се крие старшина от фрегатата „Дръзки” на IV дивизион към ВМС 40 са членовете на групата, които планират действия в месинджър чат, Флагман разполага с имета им и кой ги е добавял в състава Една искра е достатъчна, за да изгори цяла гора Една искра е достатъчна, за да изгори цяла гора С въздействащо видео горските служители напомнят, че незагасеният огън край палатка, къмпинг или лагер застрашава природата и човешкия живот Арестуваха областния лидер на ДПС Бургас Христо Широков Арестуваха областния лидер на ДПС Бургас Христо Широков Той е задържан от кърджалийски антимафиоти и отведен към ОД на МВР в Кърджали във връзка с досъдебно производство, което се води на тази територия Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес Водачът е тестван за алкохол, а дрегерът отчита 3,58 промила в кръвта - състояние, което трудно може да обясни дори самото влизане в автомобил MAX FIGHT се завръща у дома с грандиозна галавечер и фестивал на бойните спортове MAX FIGHT се завръща у дома с грандиозна галавечер и фестивал на бойните спортове Турският феномен Бурак Пойраз се изправя срещу шампиона Мартин Петков в битка, която надхвърля границите на България
Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Белият дом замени спорния 20-процентен налог с инвестиционни сделки със страните от Залива Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Крадците разбиват автомобили край Халкидики, Аспровалта и Кавала, атакуват и вили посред бял ден
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Келнер! Аз май прекалих с алкохола... Донесете нещо отрезвяващо!
- Ето сметката ви!
Виц на деня Виц на деня - Кскво е харизма?
- Това е нещо, което притежават плешивите и скучни милиардери.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Tрудно се работи в женски колектив - ако им обръщаш внимание си женкар, ако ли не - си педал...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори