Никулденската питка предрече – през 2023 г. ще се раждат повече момчета в Бургас
В 11 ч. традиционо бе отслужен молебен и осветен курбан за здравето на бургазлии в градинката до Часовника
През 2023 година в Бургас ще се раждат повече момчета. Това предрече никулденската питка, разчупена от кмета Димитър Николов.
В 11 ч. традиционо бе отслужен молебен и осветен курбан за здравето на бургазлии в градинката до Часовника.
„Шаранът на трапезата е с много люспи, което означава, че Бургас ще има благополучие през следващата година“, каза Димитър Николов.
По същото време започна раздаването на рибен курбан в няколко пункта - до Часовника, Компаса, в к-с „Меден рудник“ в двора на храм „Св. Николай Чудотворец“, Магазия 1, Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“.
Преди да бъде осветена празничната трапеза, пред сградата на Община Бургас на пл. „Атанас Сиреков“ традиционно бяха издигнати знамената на България, Бургас и Европейския съюз.
На събитието присъстваха кметът Димитър Николов, областният управител на област Бургас проф. Мария Нейкова, председателят на ОбС-Бургас проф. Севдалина Турманова, депутатите Жечо Станков, Галя Желязкова, зам.-кметовете Красимир Стойчев и Диана Саватева, командирът на флотилия бойни и спомагателни кораби флотилен адмирал Велко Велков, заместник областният управител Пламен Янев, изп. директор на ИАРА Ваня Стаматова, началникът на РУО-Бургас Петя Петрова, общинският председател на Движение България на гражданите Живко Табаков, общинският лидер на Национален фронт за спасение на България Боян Дяков, директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Николай Николаев, началникът на отдел „Охранителна полиция“ комисар Марин Димитров, общински съветници, общественици, ученици от различни училища в Бургас и десетки граждани.
Военният ритуал бе воден от флотилен адмирал Велко Велков.
Председателят на ДБГ Бургас Живко Табаков поздрави бургазлии по повод Никулден. „Днешния празничен за Бургас ден желая здраве, щастие и просперитет във всеки дом. Нека Свети Николай Чудотворец бди над нас и ни съпровожда през всички неволи и трудности!“, каза пред Флагман.бг Табаков.
Програмата продължава с литийното шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на загиналите моряци и рибари. То потегля в 11:45 часа от пл. „Атанас Сиреков“ към Моста, където в 12:15 часа ще се отслужи заупокойна молитва.
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екшън! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево
