Никулденската питка предрече – през 2023 г. ще се раждат повече момчета в Бургас
В 11 ч. традиционо бе отслужен молебен и осветен курбан за здравето на бургазлии в градинката до Часовника
През 2023 година в Бургас ще се раждат повече момчета. Това предрече никулденската питка, разчупена от кмета Димитър Николов.
В 11 ч. традиционо бе отслужен молебен и осветен курбан за здравето на бургазлии в градинката до Часовника.
„Шаранът на трапезата е с много люспи, което означава, че Бургас ще има благополучие през следващата година“, каза Димитър Николов.
По същото време започна раздаването на рибен курбан в няколко пункта - до Часовника, Компаса, в к-с „Меден рудник“ в двора на храм „Св. Николай Чудотворец“, Магазия 1, Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“.
Преди да бъде осветена празничната трапеза, пред сградата на Община Бургас на пл. „Атанас Сиреков“ традиционно бяха издигнати знамената на България, Бургас и Европейския съюз.
На събитието присъстваха кметът Димитър Николов, областният управител на област Бургас проф. Мария Нейкова, председателят на ОбС-Бургас проф. Севдалина Турманова, депутатите Жечо Станков, Галя Желязкова, зам.-кметовете Красимир Стойчев и Диана Саватева, командирът на флотилия бойни и спомагателни кораби флотилен адмирал Велко Велков, заместник областният управител Пламен Янев, изп. директор на ИАРА Ваня Стаматова, началникът на РУО-Бургас Петя Петрова, общинският председател на Движение България на гражданите Живко Табаков, общинският лидер на Национален фронт за спасение на България Боян Дяков, директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Николай Николаев, началникът на отдел „Охранителна полиция“ комисар Марин Димитров, общински съветници, общественици, ученици от различни училища в Бургас и десетки граждани.
Военният ритуал бе воден от флотилен адмирал Велко Велков.
Председателят на ДБГ Бургас Живко Табаков поздрави бургазлии по повод Никулден. „Днешния празничен за Бургас ден желая здраве, щастие и просперитет във всеки дом. Нека Свети Николай Чудотворец бди над нас и ни съпровожда през всички неволи и трудности!“, каза пред Флагман.бг Табаков.
Програмата продължава с литийното шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на загиналите моряци и рибари. То потегля в 11:45 часа от пл. „Атанас Сиреков“ към Моста, където в 12:15 часа ще се отслужи заупокойна молитва.
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
