×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Задържаха шофьор на тир, нападнал и ранил полицай край "Капитан Андреево"
  • 16-годишни подадоха фалшив сигнал за бомба в полицията в Харманли
  • Две сгради се срутиха в Мароко, загинаха най-малко 19 души
  • В 18 часа днес в цялата страна започват антиправителствени протести
  • Археолози откриха останки от древен кораб за забавления край Александрия
  • Управляващите изобретиха нов жанр - протест в подкрепа на властта, каза президентът Румен Радев
  • И във Великобритания започва данъчно облагане на пенсиите
  • ЮНЕСКО включи българската гайда в Списъка на нематериалното културно наследство
  • Scorpions отбелязват 60 години на сцена с концерт в София
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рибари чакат държавния глава в Ченгене Скеле, започва голямото надлъгване


Рибари чакат държавния глава в Ченгене Скеле, започва голямото надлъгване
Рибари споделят, че рибата им излиза по-скъпо отколкото на потребителите, които я купуват от пазара
Тема в развитие
Никулденската питка предрече – през 2023 г. ще се раждат повече момчета в Бургас Бургас награди заслужили съграждани на тържествената сесия на ОбС (ГАЛЕРИЯ) Висока чест за Бургас! Президентът Румен Радев пристига на Никулден, за да запали редом с кмета светлините на елхата Рибари чакат държавния глава в Ченгене Скеле, започва голямото надлъгване Раздават 1000 порции рибена чорба в Бургас, майстори разкриха тайната на моряците за вкусната супа НА ЖИВО от празничния Никулден: Кметът Димитър Николов награждава осем заслужили бургазлии Областният управител: Желая от сърце обичта към Бургас да води всички нас към съзидателност и единение Кметът Димитър Николов: Честит Никулден, Бургас е нашият дом - познат, любим и вдъхновяващ Голяма веселба в Ченгене Скеле, бургаските рибари зазимяват лодките Радвам се, че ще съм един от признатите фаропазачи, любовта ни с Бургас е взаимна След 16 часа на Никулден всички автобуси в Бургас ще возят безплатно Навръх Никулден кметът Димитър Николов награждава осем заслужили бургазлии Бургас в очакване на Никулден, вижте основните акценти в празничната програма Рок, поп, фолкроп и класика ще звучат на 5 открити сцени на Никулден Бургаски пазари ЕООД кани на празничен Никулден на ЦП „Краснодар“ Ето имената на бургазлиите, които ще получат почетни награди на Никулден Георги Динев подрежда изложба в Бургас навръх Никулден Вижте кои ще имат честта да "запалят" коледните светлини на Бургас на 6 декември Всички бургаски именици са поканени на преброяване пред Общината на 6 декември Тази година бургаският Никулден ще продължи с втори концерт на 7 декември 100 картини показват в изложба на Радка Караиванова в Бургас На Никулден фрегатата „Верни“ ще е в Бургас, отворена за посетители
виж още
скрий
06 Декември 2022, Вторник, 10:41 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Много весели са историите, които се разказват на Нукулден, твърди Енчо Енчев

Рибарите от Ченгене скеле очакват президентът Румен Радев, който ще кацне в Бургас от Тирана и ще открие един от портовете на рибарското пристанище, разкри кореспондентът на NovaNews Елена Танева. 

В храм „Свети Николай Чудотворец“ в момента се отслужва празнична литургия, добави тя.

„Няма ден без риболов. Това е мотото на всеки рибар. Всяко правило обаче си има изключения, а за рибарите то е Никулден – единственият ден, в който не влизат в морето за риба, а го посвещават на празненства“, разказва Танева. 

„Много весели са историите и тогава се лъже най-много – кой какви големи риби хванал. Това е момента да се поизлъже малко, за да ни е весело“, признава рибарят Енчо Енчев.

Оказва се, че за рибарите от Ченгене Скеле рибата е дори по-скъпа, отколкото за потребителите, които я купуват от пазара, защото трудът, усилията и средствата за морските хора са много. 

„За да хванеш един паламуд, излизаш вечерта в 4:30-5:00 часа да си пуснеш мрежите. Чакаш рибата да те намери“, добавя той.

„За да вляза в морето, ми трябват поне 7-8 литра нафта. Отиваме до канала между Поморие и Созопол. Разстоянието ни е точно 15 км и 400 метра по GPS, който струва 350 лева“, каза пък Жельо Попов.

„Лицензът струва 100 лева, а за скъсаните мрежи да не говорим. Скъпо удоволствие е“, споделя Енчо Енчев.

Той и колегите му обаче са категорични, че гладен рибар няма. Няма и богат.
 


В категории: Бургас


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
5
Коментара
Флагман.БГ Това са тайните синове на Путин Това са тайните синове на Путин 10/12/2025, Сряда 20:40 3
Тервел ИЛИЕВ Въвеждат нови правила по кафетата в Турция Въвеждат нови правила по кафетата в Турция 10/12/2025, Сряда 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Почина известна писателка Почина известна писателка 10/12/2025, Сряда 20:00 2
5
Коментара по темата
5.
Бай иване
06.12.2022 23:39:31
1
6
Кой та кара да ходиш за риба ако нети харесва не влизай тази година спукаха рибата и пак недоволи стига ве не се ли наядахте по 10лв бройката паламуда.Цървули миризливи
4.
Бай иван
06.12.2022 20:12:19
1
4
Ченгенето да стане както беше 1985 г. Един фургон и само лодки без къщи,бунгала...който е рибар той има лодка и ходи за риба .....
3.
Дедовия
06.12.2022 13:34:50
1
10
Стига сте рИвали, като недарени свати! Морето дава понякога малко, понякога много, но и взима. Ако не ви отърва хващайте мотиките!
2.
Мда
06.12.2022 11:07:20
2
15
Пиратското селище, чака мафиозите да узаконят беззаконието там.
1.
Рибар
06.12.2022 11:05:37
0
11
Найстена е така прав е човек весел празник на всички именици рибари и Бургазлий бъдете живи и здрави и много приятни емоции и много риби и повече изледи край морето язовирите и реките
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тежка катастрофа с три коли в Студентски град: Полиция и линейки на място Тежка катастрофа с три коли в Студентски град: Полиция и линейки на място Инцидентът е станал в нощните часове пред Joy Station, в район с висока концентрация на млади хора и нощен трафик Новият грип H3N2: мутирал щам буди тревога сред експертите Новият грип H3N2: мутирал щам буди тревога сред експертите Вирусолози отчитат значително увеличение на случаите и предупреждават за потенциална нова пандемична вълна Времето днес: Ниски температури, но без валежи Времето днес: Ниски температури, но без валежи Ледено утро в страната, отрицателни стойности в планините 33-ма в ареста след протеста, нов опит за провокации в София 33-ма в ареста след протеста, нов опит за провокации в София Има задържани с ножове, наркотици и бомбички в столицата – полицията разследва и открити големи суми пари Асен Василев: Ако утре няма оставка, протестът ще е още по-голям и няма да си тръгнем Асен Василев: Ако утре няма оставка, протестът ще е още по-голям и няма да си тръгнем Опозицията заплаши с граждански натиск без отстъпление, ако правителството не падне след вота на недоверие Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри Връзка, започнала на работа, се превръща в бурен роман с тежки последици Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция Учените все още не знаят със сигурност защо паметта намалява с възрастта, но имат няколко теории за това как да се намали този риск Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова Вместо традиционните с логото на медията, днес сутринта тя беше поставила пред себе си чаша с надпис Time to make real change (Време е да направим истинска промяна) Синя България с алтернатива на бюджета на Асен Василев: 1% дефицит, без нов дълг Синя България с алтернатива на бюджета на Асен Василев: 1% дефицит, без нов дълг Дясната коалиция предлага дългосрочна финансова стабилност без нови дългове и без данъчни увеличения Това са тайните синове на Путин Това са тайните синове на Путин Путин яростно пази в тайна предполагаемите си деца и ги държи в изолация - от страх, че може да бъдат убити
Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания Река Дунав губи предвидимия си характер и се държи все повече като средиземноморска система – нестабилна, чувствителна и зависима от дъжда 20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд 20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд Вижте тази вълнуваща история  Въвеждат нови правила по кафетата в Турция Въвеждат нови правила по кафетата в Турция Наскоро допълнителните такси, добавени към сметките в много кафенета и ресторанти, особено в Истанбул, предизвикаха критики от гражданите Почина известна писателка Почина известна писателка С разбито сърце съобщаваме за кончината тази сутрин на нашата скъпа Софи (известна още като Мади, известна още като Мама) Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс Принцът отрече да е членувал или ръководил терористична организация Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Междузвездната комета 3I/ATLAS има безпрецедентни нива на метанол и циановодород, ключови за ДНК и РНК Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида Става дума за най-бързото свиване на сухоземен ледник, регистрирано някога Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Маркетолози превърнаха романтичната си комедия „The Drama“ в истинско вирусно явление, след като двете звезди се „сгодиха“ само за нуждите на Холивуд Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен Говорителят на Белия дом Стивън Чунг смята, че отличието е трябвало да бъде спечелено от президента Доналд Тръмп Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Легендата на „Анфийлд“ е извлечена от групата, готви се самостоятелно и е всичко близо до трансфера в Близкия изток, докато Ливърпул планира живота си без него.
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Готов съм за избори, ако САЩ и Европа гарантират сигурността им Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Колко струва кафето?
- 1,50 лв.
- А захарта?
- Тя е безплатна.
- Дайте ми 5 кг. захар!
Виц на деня Виц на деня Когато нещата ми вървят, решенията са си мои. Когато не - божа работа, съдба... Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако на жена ти, внезапно и се подобри настроението, значи трябва да си криеш парите на друго място!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори