×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Над 20% от българите до 29 г. нито учат, нито работят


Над 20% от българите до 29 г. нито учат, нито работят
Бургас не е сред градовете с най-много млади безделници
31 Октомври 2022, Понеделник, 20:00 ч.
Автор: Флагман

Преобладават хората със завършено средно (48.2%) и основно образование (25.4%)

Българите на възраст до 29 навършени години, които нито учат, нито работят, са 185 хил. души, или 21.7% от населението на същата възраст. От общият брой незаети и неучащи

44.1% са на възраст 25 - 29,
37.5% на възраст 20 -24,
18.4% на възраст 15 - 19 навършени години.

Това показват данните от последното преброяване, съобщи Националният статистически институт.

Преобладават хората със завършено средно (48.2%) и основно образование (25.4%).

Завършилите висше образование сред незаетите и неучастващи в образование и обучение са 14.3%.

В регионален аспект делът на хората на възраст 15 - 29 навършени години, които не са заети и не участват в образование и обучение, е най-висок в областите Сливен (37.6%) и Силистра (33.3%), а най-нисък - в област София (столица) - 10.6%.

Общо в 19 области този показател е над средния за страната.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
29
Коментара
Емел МАХМУД За какво се харчат парите от глоби и фишове За какво се харчат парите от глоби и фишове 23/06/2026, Вторник 12:00 1
Денис ЕПИТРОПОВ България пак ще прави автомобили! България пак ще прави автомобили! 23/06/2026, Вторник 11:40 0
Денис ЕПИТРОПОВ Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия 23/06/2026, Вторник 11:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия 23/06/2026, Вторник 09:37 14
29
Коментара по темата
29.
друг поглед
01.11.2022 16:53:22
0
3
Изкарайте една статистика, колко от завършилите абитуриенти от елитните гимназии отиват да следват в БСУ и бившето ВХТИ? Там е пълно само с неграмотни селяци, едва изкарали тройка на матурата. И като завършат, нивото им на знания в основната им специалност е по- ниско от това на десетокласник в професионална гимназия.

Щото говорите на ИТ сектора, точно от тези два университета читави кадри от ИТ специалностите няма как да назначиш, те не знаят и не могат нищо. Те и затова ИТ фирмите идват, оглеждат се, направят някакви интервюта и бягат. Пълно е с фризьорки, маникюристки и барманчета завършили там. Понякога не само работодателите са виновни, но и кандидатите не могат нищо да предложат.
28.
Rando
01.11.2022 13:42:34
0
5
Кой работлив или желаещ да се развива човек ще остане в БГ,камо ли в БС хахахаххаха ебаси и вицовете дето разправяте

Естествено че тук остават само малоумните,болните,наркоманите,коврите,алкохолиците или тези дето вече тотално са изплискали легена

Никой самоуважаващ се човек няма да работи 60 часа седмично за 1000 лева,за работодател дето се отнася с него все едно 10та ръка роб,по-зле от роб в римската империя и същевременно този работодател е в пъти по-прост от всеки един в фирмата му,просто е познавал правилните хора боклуци

Тука с знание и с работливост далеч не се стига,има единични случай които могат но тенденцията е работоспособните да изчезват от тука и има защо
27.
.
01.11.2022 11:43:50
0
3
Мога да дам много примери за кадърни хора, които се опитваха честно да си намерят работа и накрая.... Стана с връзки.
Не ми говорете за частен сектор, щото и там е за "наши хора".
Въобще, да си "наш човек" е народопсихология и няма много общо с диплома/капацитет/квалификация.
Познавам много малко хора, които честно си вадят добри пари, но те са със свободни професии. Ама на това общество му трябват и други професии, щото иначе лампите на улицата няма да светят, сещате ли се?
Тия дето само знаят да псуват БСУ, да си кажат дипломите по какво са и от къде са. Да не излезе, че са по вътрешен дизайн или са като "Харвардската" на Киро.
26.
До #17
01.11.2022 11:03:19
0
6
Кой пазар на труда колега? Бармани, сервитьорки, охранители, куриери и рецепционисти ли?
Чакай, чакай! Има и IT(“айдиИти”) сектор. Добре, обаче не може всички да сме компютърни специалисти нали? Трябват и лекари, соц работници, юристи, инжинери, пощальони и т.н. Обаче там питат кой си ти и какви връзки имаш! И сега ще засегна и моето мнение, и то, е че кадърните професионалисти(изброените професии по горе), вече емигрираха в чужбина заради мамините синчета назначени без конкурс и интервю. Т.е. тук има само некъдърни “професионалисти” които и за чеп на зеле не стават- както казва един мъдър и велик председател на народното събрание. Имах проблем със някои държавни институции като НАП и НОИ. Тея манияци вече 7-ма година не могат да ми обяснят кой документ трябва да представя, заради стажа и осигуровките, които съм натрупал в чужбина в европейска страна! А иначе ми сложили едни табелки на гишето г-н/жа еди си кой/коя- старши управител, професионален консултант, експерт по какво ли не и т.н. Трагедия пълна и никакъв професионализъм и познание на материята в която работят и практикуват!
25.
ами
01.11.2022 10:19:20
0
6
Е, то тази от младите, дето учат или работят не са в България!
24.
висшисти?
01.11.2022 07:35:29
3
10
Ама вие завършилите в БСУ юристи за висшисти ли ги смятате. Те са дори повече от това. Навсякъде в администрациите такива кадри заемат длъжности за икономисти, инженери и т.н. и смятат,че се справят добре. Щом е кадър на БСУ и то юрист значи може всичко да прави.
23.
Бай Иван
01.11.2022 06:44:54
3
11
Флагман, защо не се заровите в статистиката и не покажете реалните заплати в нашият град?

Така на 90% ще се покаже ситуацията, защото вече няма фирми плащащи "под масата", освен, ако не са от типа, мама, татко и аз.

По този начин, хората получаващи 1000 лв. ще разберат, че стават за толкова, за колкото им плащат. А, може би, дори ги надценяват!!!
22.
до 16-и
01.11.2022 05:27:08
3
4
Чшш...ш.....ее...ти там.....чел ли си ,,Винету,,....???
Яя ...ми цитирай нещо....да те видим....
21.
Най-добрият кенеф за живеене
01.11.2022 00:58:32
1
30
В този град останаха предимно пенсионери, наркомани, коври, пе.ер@сти и герберасти.
20.
статистик
31.10.2022 23:31:32
2
26
Една част от тях са жени в майчинство, другите отскачат да бачкат в чужбина, третите са мангалите.

Проблемът е, че в Бургас младите хора, под 3 години, с висше образование не се връщат в града, защото няма какво да им предложи. Тука са само тъпанарчета, бачкатори с ниско интелектуално ниво.
19.
Готвачи
31.10.2022 22:31:12
1
16
Готвят младите с продукти от железарията… до 29 вече са си изиграли всички карти в живота. След това разбират,че все пак трябва да се хванат на работа ,но стават единствено за шофьори и охрани..
18.
Кую
31.10.2022 21:54:06
1
8
Лошо Свинаров. Лошо. ЛГБТ.
17.
аман вече
31.10.2022 21:10:19
15
25
Ако работиш за 800 лв значи толкова струваш и за нищо не ставаш. Само ти си виновен за тва. Придобийте някви знания с които да сте конкурентни на пазара и вие ще избирате къде да работите, а няма да чакате на някъв пишман чорбаджия да се смили да ви наеме за жълти стотинки.
16.
До 8 любителя на Асен и ПП
31.10.2022 21:10:06
49
22
Явно си от визираните работещи като тролове, за да даваш такива определения за най.успешния Премиер!
Книгите, които е прочел са 1000 пъти повече от тези,които ти си прочел, а за неграмотните Кирчовци, Борисов е мнооого висока топка!
В ПУЦа на Харвард, не са ги научили, да не се бъзикат с по-успешните от тях!
Язък за парите, потрошени за дипломите им от ДС родителите им!
15.
Деградация
31.10.2022 21:01:25
5
24
САМО УМРЕЛИ НАРКОМАНИ И НАДРУСАНИ МИНДИЛИ И ГНУСНИ МАНГАЛИ В БУРГАС!ВСИЧКИ ГО ВИЖДА ВСИЧКИ ГО ЗНАЯТ АМ СИ ТРАЯТ!ЗАЩО ЛИ ?!?
14.
Хаха
31.10.2022 20:43:32
9
29
Ще се сетите че в забития бургас заплатата е ниска, а въздуха мръсен . Само чужбина
13.
Бургазлия
31.10.2022 20:40:51
2
36
Материалът е лош. Много надрусана и мързелива паплач.
12.
Язон
31.10.2022 20:38:22
15
19
Ами ергенски данък защо все още не е въведен. Щом няма закон за лустрация значи и данъка трябва да го има
11.
bg
31.10.2022 20:36:26
11
14
Bulgarite burkat v kazanite,ciganite karat samo mercedesi.Leka vecher
10.
Пю
31.10.2022 20:32:41
7
26
При живи родители да работиш е тъпотия.
9.
Вечния стОдент
31.10.2022 20:30:48
5
19
Е па я съм на принципа, "Тате носи, мама меси"
8.
Тъжна история
31.10.2022 20:20:01
25
61
Щом 12 години ни управлява човек прочел 1 книга и с интелект на австралопитек, кое Ви учудва.
7.
До 6 чети бре
31.10.2022 20:15:16
39
26
Преобладават хората със завършено средно (48.2%) и основно образование (25.4%).
Завършилите висше образование сред незаетите и неучастващи в образование и обучение са 14.3%.
Щом и Харвард се обезцени, дълбаем дъното!
6.
Българина
31.10.2022 20:11:56
7
26
Мангустите за българи ли се броят?..
5.
Временна заетост
31.10.2022 20:11:24
36
15
Като тролове на ПП ;)
4.
Sss
31.10.2022 20:10:05
9
81
Бургас е с най - много тъпаци, курви и наркомани като процент от населението. Отделно застаряващо бг население и инвазия на амуджи. Центъра е дупка
3.
До 1
31.10.2022 20:09:28
22
31
Кой взема 600-800 всезнайко? Стига критики а бачкане се иска
2.
До 1
31.10.2022 20:08:00
23
35
Щом си решил да падаш на нивото на циганите... Недей да обвиняваш никого за мизерията си!
1.
..
31.10.2022 20:05:35
25
47
Какво да слугувам на бай ганьо за 600-800 лв в мизерния ни град. Даже циганите се научиха- отиваш в чужбина за няколко месеца и изкарваш колкото тука ще изкараш за години слугуване.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Жанета Осипова сподели стряскаща снимка с шина на врата Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Експозицията „Цветни 9+9 прозрачни пейзажа“ в галерия „Неси“ изследва как различните материали променят сетивното усещане за един и същ образ Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Време е за драконовски мерки на национално ниво, тази лудост трябва да бъде прекратена преди някой невинен да пострада тежко ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост Номинациите на местната структура са изпратени за окончателно одобрение от Изпълнителната комисия в София Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Това не е просто фестивал, а непретенциозност с любов, коментират от Община Царево Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Задържаните и жертвата имали общо тъмно минало Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори