Военният прокурор на Сливен: Техническа неизправност или пилотска грешка е причина за падането на самолета
Ако състоянието на катапултиралия пилот позволява, ще му бъдат снети показания още днес
Работи се по всички версии за инцидента със СУ-25 край Безмер, при който пилот катапултира. Това каза военният прокурор на Сливен Христо Тинев пред бТВ.
Възможните версии са евентуално - техническа неизправност на самолета, пилотска грешка или някакви други непредвидени обстоятелства, които тепърва ще бъдат установявани, добави той.
Ако състоянието на катапултиралия пилот позволява, ще му бъдат снети показания още днес.
Прокурор Тинев обясни, че самолетът е горял, а от него е останала само опашката и част от крилото.
"Сега ще се търси черната кутия, която трябва да е в крилото. Тя ще бъде снета. Правят се разпитите на всички свидетели, които имат пряко отношение към тренировъчния полет. Това са хора от екипа, който е в авиобазата. Ще бъдат разпитани всички военнослужещи, които имат пряко отношение към. Това са техници, ръководител полети и други длъжности лица", добави той.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
