×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Глобиха Калинка с 50 000 лева за 21 кутии цигари


Глобиха Калинка с 50 000 лева за 21 кутии цигари
21 кутии цигари не могат да обосноват извод за незначително количество, отсъдиха магистратите
09 Август 2011, Вторник, 16:19 ч.
Автор: Бойка Цветанова

На луди калинки направиха дребните търговци, а едрите риби остават незасегнати, смятат потърпевши

Умопомрачителната глоба от 50 000 лева ще плаща дребна търговка от бургаския квартал „Победа“. Калинка Банева ще фалира заради 21 кутии цигари, които са били хванати от митнически инспектори в магазинчето й. Причината за санкцията е, че търговката продавала тютюневи изделия без да има издаден лиценз.

Обектът на ЕТ „Калина – Калинка Банева“ бил „Плод-зеленчук“ на ул.”Зора” №6 в „Победа“.

Проверката на митничарите, заедно с полицаи от Първо РУ на МВР е била извършена на 10 октомври м.г. В магазина били намерени 21 кутии цигари от различни марки, с актуален бандерол.

Банева обяснила, че цигарите са на племеницата й, но инспекторите не й хванали вяра и й изпраскали акт, а след това и наказателно постановление с космическата глоба. Жената се хванала за главата и обжалвала в Бургаския окръжен съд.

След като делото минало съдия Диана Ганева решила, че санкцията е правилна и я потвърдила изцяло.

„21 кутии цигари не могат да обосноват извод за незначително количество, същото се отнася и до ниската им стойност. Със ЗАДС/Закон за акцизите и данъчните складове/ е определена по-висока степен на обществена опасност при нарушаване на неговите норми в сравнение с обичайните случаи на административни нарушения на общото данъчно и митническо законодателство“, четем в съдебното решение.

Това не е първият случай, когато едва кретащ търговец е санкциониран с жестоката глоба. Вече десетина подобни са потвърдени от Бургаския окръжен съд и сега магазинерите чакат съдебни изпълнители да обявят на търг апартаментите или къщите им.

Последният случай е от Равадиново. При митническа проверка на магазин за хранителни стоки на ЕТ“Николай Манолов Пазвантов“ в селото са били намерени 91 кутии цигари. На търговеца е наложена същата глоба от 50 хил.лв., която вече е потвърдена от съда.

До 30 април 2010 г. всеки, който е смятал да търгува с тютюневи изделия, беше длъжен да подаде заявление до митницата, за да му бъде издаден нов лиценз.


В категории: Темида


9
Коментара
9
Коментара по темата
9.
Лили Вихронрав
10.08.2011 11:10:10
0
4
Да, бе... не е абсурдна...
Г-н адвокате, наясно ли си колко изкарват тези малки магазинчета?
Точно колкото собствениците им да се чудят дали да ги затворят и да отидат на трудовата борса.
Надценката на цигарите е няколко стотинки - жълти имам предвид. Предлагат ги, защото иначе пушачите изобщо не влизат да си купят и един домат от тях.
8.
Адвокат
10.08.2011 11:01:36
4
1
Изобщо не е абсурдна глобата-сигурно това не е първото им нарушение и затова е толкова висока, ама се правят на утрепани! като се прилагат законите почват всички да пискат...иначе много знаете журналистите...
7.
Фильо
09.08.2011 23:08:58
0
0
Я вземете си оправете текста. Наказателните постановления се обжалват първо пред районен съд, а след това пред административен съд. Окръжния съд няма нищо общо с тези производство от 3-4 години. А тук става въпрос за Бургаски районен, а не окръжен съд.
6.
няма смисъл
09.08.2011 21:45:54
0
0
хора
5.
няма смисъл
09.08.2011 21:44:50
0
3
абееееееееййййййййй хопа вие в кой свят живеете?????????Те да не би да не пушат контрабандни цигари,кво се правят на велики!!!!!Наистина че 50хил.са страшно много!!!
4.
Корумпираните Полицаи
09.08.2011 20:00:08
0
10
ОДМВР са се побъркали бе.
От както видяха как шефа им Милен Димитров- Подлогата взима пари от имотните престъпници за да им прехвърли вината на други почнаха да работят много.
3.
tra-la-la
09.08.2011 19:11:36
0
6
Че е в нарушие, нарушение, ама чак пък 50 хилки !! :( По-правилно е първа глоба 1000 лева, втора 5000 лева и чак тогава 50 000 !
2.
Митко Тодоров
09.08.2011 18:23:45
0
6
Нямала е пари да им даде.. другите дават и не ги пипат :) Welcome to Bourgas. Иначе закона си е закон макар и той да е тежък в случая, защото хора с убийства плащат кръвнина доста по-малка от това, което трябва да плати жената.
1.
Лили Вихронрав
09.08.2011 18:01:02
0
8
Ебаси абсурда!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) Открийте разликите - от БДЖ показаха вагон преди и след пътуване (СНИМКИ) "Състоянието, в което често се оставят влаковете противоречи на всякакви норми на обществен ред", считат от националния жп превозвач Скандал в затвора, хванаха лекар с голямо количество „Ривотрил“ и „Ксанакс“ Скандал в затвора, хванаха лекар с голямо количество „Ривотрил“ и „Ксанакс“ При извънредна проверка, разпоредена от министъра на правосъдието, са открити психотропни лекарства без документи „Солени ветрове“ започват, откриват бардфестивала в Бургас (НА ЖИВО) „Солени ветрове“ започват, откриват бардфестивала в Бургас (НА ЖИВО) Флагман.БГ ще ви направи съпричастни с най-любопитните моменти от Летните празници на изпятата поезия
Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Синът на Уейн Рууни: Татко, спри да идваш на мачовете ми Кай е сред най-перспективните футболисти в школата на Манчестър Юнайтед Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Дъщерята на Майкъл Джексън развали годежа си и не скри сълзите в очите Парис е много наранена емоционално Джъстин Тимбърлейк е диагностициран с лаймска болест Джъстин Тимбърлейк е диагностициран с лаймска болест Наскоро Тимбърлейк отнесе доста недоволство и иронични коментари заради изпълнение на фестивал в Румъния, на което кара публиката да пее вместо него Майката на 3-г. дете, намерено мъртво на плажа в Атина, го изхвърлила в морето. Арестуваха я Майката на 3-г. дете, намерено мъртво на плажа в Атина, го изхвърлила в морето. Арестуваха я Съдебният патолог е установил множество удари по тялото на детето
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори