Байдън забрани вноса на руски петрол и търговията с Русия
Целта е налагане на санкции заради войната в Украйна
Президентът на САЩ Джо Байдън подписа два законопроекта, които забраняват вноса на петрол и спират търговията с Русия. Целта на документите е налагане на санкции върху Русия заради войната в Украйна, съобщава БГНЕС.
Първият документ - „Закон за прекратяване на вноса на руски петрол“, спира вноса на всички енергийни продукти от Руската федерация. Вторият спира търговските взаимоотношения с федерацията и Беларус, съюзник на Русия, информира Нова телевизия.
Още през март Байдън обясни, че забраната на петрола ще удари „главната артерия на руската икономика“, а спирането на търговията ще помогне за поставянето на Русия в световна изолация.
„Докато Владимир Путин продължава безмилостното си нападение, Съединените щати и нашите съюзници и партньори продължават да работят за засилване на икономическия натиск върху Путин и за по-нататъшна изолация на Русия на световната сцена“, каза президентът.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

...Всички в Америка сте луднали .Години наред се тъпчете с въз мазни хамбургерчета и това яко ви блъска в разсъдъка .Току позастреляте десетина човека в някое училище,или отидете в някой край на планетата и се правите на миротворци,като изсипете тонове с бомби от въздуха,и се хвалите колко професионална армия имате.Ама ако сте екек с руснака ще цапате гащите и на всеки хамериканец ще му е необходим памперс...Жалки сте....
За Союз нерушимъй спомняш ли си?
1917-1991.
Сега имат време да изчакат няколко месеца развоя на войната и пак да започнат да купуват
Обаче много държави биха изпаднали в колапс, ако решат да играят играта на Байдън