×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шок! Цената на бензина удари 3,15 лева за литър


Шок! Цената на бензина удари 3,15 лева за литър
В Бургас цените все още се държат, но утре клиентите може да бъдат изненадани и да зареждат бензин и дизел за над 3 лева за литър
Тема в развитие
виж още
скрий
02 Март 2022, Сряда, 18:57 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка: Авторът

Две вериги драстично вдигнаха цените, утре се очаква реакция и от останалите с най-голяма търговска мрежа в страната

Достигнала ли е цената на бензина 3,15 лева за литър, а тази на дизела 3,30 лева?

Това питат читатели на Флагман.бг, които са попаднали на обезпокоителни снимки от таблото на слабо известна бензиностанция.

Мнозина са помислили, че става въпрос за фалшива новина, но се оказа, че две български вериги вече продават на рекордно високи цени. Това показа проверка на Флагман.бг в специализирания сайт Fuelo, който следи продажната стойност на горивата в реално време във всички вериги.

Факсимиле от специализираната платформа, която следи цените на горивата в реално време

На бензиностанции „Круиз“ цените днес са следните: 3,15 лева за литър бензин А95, 3,15 лева за литър дизел, цената на газа е 1,60 лева за литър. Тази верига има малко обекти в страната, сред тях и един в Бургас.

„Топливо“ е другата верига, която премина психологическата граница от 3 лева за литър. А 95 се продава за 3,10 лева, дизел за 3,11 лева, газ – 1,47 лева.

Веригата „Power oli“, която има обекти в София, Русе и градове в Северна България цените са следните: 3 лева за литър бензин А95, 3 лева за дизел и 1,49 лева за газ.

Големите брандове засега са на цени от 2,56 лева за дизел при „Марешки“ до 2,73 лева на „Еко“. Масовият А95 от 2,55 във веригите на „Марешки“ до 2,66 лева на бензиностанция „Еко“.

Преди навлизането на Русия в Украйна цените за литър бензин бяха до 2,46 лева, а за дизел – до 2,54 лева. Утре се очаква ново поскъпване, но какво ще е то, никой не се наема да коментира.

Тази снимка не е колаж, а реалните цени във веригата "Круиз". Дали утре и другите бензиностанции ще продават на тази цена, питат потребители
Друга верига-рекордьор "Power oil"

 


В категории: Бизнес


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
52
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 1
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
52
Коментара по темата
52.
ХХ
03.03.2022 23:40:50
3
2
Бензинът поне 4.50. А токът поне 1.20. В името на евроатлантизма, евроинтеграцията и първа стъпка към европейското бъдеще.
51.
Вий сте за *******
03.03.2022 18:21:20
1
8
A95 е между 2,67лв и 2,72лв в големите вериги бензиностанции. Стигате сте всявали паника! Чудя се защо някои институции не се самосезират и не ви разпорят шортите от глоби
50.
03.03.2022 14:57:19
0
9
Единственото хубаво нещо,което направи Путин,е че излекува целия свят от ковид за един ден.
49.
Iii
03.03.2022 09:29:36
0
6
Не се притеснявайте,лятото ще търсим тези цени......
48.
auuu
03.03.2022 09:12:36
0
5
Добре че си взех колело, щото както е тръгнало кола май няма да мога да си позволя. Билетче за градския 1.70, такситата и те за 3 км искат 5 лв абе мани.
47.
Bike
03.03.2022 00:58:38
1
15
Българина е сербес, десетачка за литър не го събаря и ще продължи да върви геврека.
46.
Ха
02.03.2022 23:22:04
6
28
Браво на Пудинг , браво на Киро Тъпото и Асен острото , да го духа народа , вие там горе на високото опъвате по 5к+ нагоре без бонусите и ви дреме че нафтата 4 лв олиото 5 лв хляба 2 лв и т.н
Продължихме промяната , ама към лошо , ще се окаже че тиквата е бил за предпочитане
45.
Ванга
02.03.2022 23:15:33
4
17
Лятото, ако не са ни свършили спестяванията бензина минимум 4 кинта. От там на сетне по етапно цените в небето. Че има промяна - има. До като не си избият "революцията" от 2020 -2021 очаквайте зануляване и фалити.
44.
Какво
02.03.2022 22:09:33
2
30
Какво се чудите на това искахте , промяната дойде .
43.
TERMINATOR
02.03.2022 22:05:13
0
39
Това е спекула... На тази цена на барела, цената у нас трябва да е около 2 лв. Когато барела беше 160$ преди 10 години, тогава литър бензин беше 2.60,при положение, че акциза не е мърдал оттогава и долара си беше пак около 1.75.Това си е грабеж и дране на кожи.
42.
TERMINATOR
02.03.2022 21:57:47
0
6
Най-точния и абсолютно верен коментар на номер 6.Браво.
41.
продължавайте промяната
02.03.2022 21:48:06
6
13
Те и при Борисов бяха високи в Европа но тук си бяха ниски сега обаче са високи.
40.
За не просветените и за флегманите.
02.03.2022 21:39:36
11
24
Цена на дизел:
Испания 1.50 евро,
Германия 1.70 евро,
Франция 2.00 евро. Пък в бг било е 1,25 евро. Няма как да стане. Киро и Радев били виновни. На българина все някой му е виновен. Имаше стачки против сертификатите. Защо? За да ходим на моловете и ресторантите. ПРОСТОТИЯ. Защо нямаше стачки за да се вдигне цената на труда и тогава щеше да е по лесно с днешните цени на горивата. Аз от стачки не се интересувам, но ми е жал от простотията в БГ. Седим на компа и сме най великите. Приятна вечер.
39.
Мунчо и Простото са гадове и подлоги
02.03.2022 21:36:21
5
23
Байдън каза ясно и недвусмислено, че в Украйна са нарушени американските интереси и това ще доведе до много жертви. Някой разбра ли кои са тези частно-американски интереси, които трябва да бъдат защитавани с цената на живота на милиони украинци?
38.
Военната хунта вън
02.03.2022 21:30:33
5
9
Трябва да питаме Гечев от червените, през негово време как се справи с дефицита, високите цени и инфлацията. Три пъти е подкрепен бюджета от Гечу и трите пъти фалит , при Виденов , Орешарски и Кирчо. Бюджета е балансиран, вода ще има за всички , спокойно моряци.... Морските свинчета от ДБ кво ще кажат?
37.
аве
02.03.2022 21:29:39
5
12
някой чете ли касовата бележка от бензиностанцията да види какво плаща и защо го плаща

там акциза и ддс и еко такси са повече пари от самия матриал де го плащаш
сипваш малко
караш малко
пазиш природата
екологично чиста
найс,а
36.
:)
02.03.2022 21:28:46
0
11
утайките с изпърдяни кочини вече не форсират толкоз май :)
35.
До8
02.03.2022 21:28:01
14
4
Да. Някак си има по-важни неща от тока, ракията и семките, но обикновено обладаните русофили не са запознати с нищо друго
34.
Безаналогови тъпанари.
02.03.2022 21:27:00
12
17
Ами слезте от колите бе, цървули! Движете се повече, карайте колело! Всеки селяндур се надпреварва да докаже селяндурщината си като спре пред блока по-премиум западно возило нов внос с избит катализатор. Баси, аз съм с най-голям доход във фирмата ни, осигурили са ми нова кола, която си стои в гаража и съм единствения, който ходи на работа с колело.
33.
Encho
02.03.2022 21:26:31
0
12
По малко ще се кара и повече ще се пие. Ха наздраве.
32.
кой пък зарежда
02.03.2022 21:24:06
1
5
на тези измислени ,, вериги ,, от бензиностанции

ха,ха ,хо
31.
Klichko
02.03.2022 21:21:32
4
9
Спокойно който не умря от корона ще умре или от глад или от ядрената вийна която е зад ъгъла
30.
Хо хо хо
02.03.2022 21:20:18
9
24
След Виденовата зима идва Кировата и Радевата зима продължава измамата. Това го дължим на новите измамници от Дайбъ, ПП, БСП и ИТН ,уличните долнопробни мастии и педалчета ,пуделчетата на каишка от олигархията.
Ако това се случваше преди една година голямо реване щеше да има от червените тролове и от джендърите от Дайбъ ,а сега тишина......
29.
Позор.
02.03.2022 21:13:27
17
14
Бай Ганьо е страшен дзвер. Украинците напускат срутената си държава, да бягат от война и смърт, а на Ганя бензинът му поскъпвал, как щял да живее.........
28.
Кеворк
02.03.2022 21:09:48
5
11
Питай Бритиш петролиум и Шел за цените на горивото те го определят.
27.
DFR..
02.03.2022 20:59:16
5
13
Когато червените партизани от новите политически проститутки ги закарат в Сибир в бункера при Путлера цените ще паднат.
26.
Хитлер
02.03.2022 20:53:15
15
23
До 23
Естествено че няма смисъл да се създава паника и спекула. Но тук е мястото на държавата, да се бори със спекулата. Както знаем вече от близо година имаме нова власт. Нова власт, която с всеки изминал ден и час копае дъното. И ако до скоро до преди година две бяхме на дъното, то днес благодарение на т. нар промяна на Радев и задкулисието вече дъното е над нас, под дъното сме.
25.
Мдаа
02.03.2022 20:51:30
12
18
Лилипутчето Путя психарчето , червените педерунгели и превратаджиите шпиони на чужди интереси ни докараха високите цени на горивата.
24.
:(
02.03.2022 20:50:36
5
5
за украинци без пари
23.
Няма смисъл
02.03.2022 20:47:38
4
21
да се създава паника! Лукойл Нефтохим работи на пълен капацитет, горива има достатъчно, а и се внасят при необходимост от Турция и Гърция!
Тенденциозно се създава паника сред населението и спекулативно от търговците се вдигат цените!!!
Не се паникьосвайте, не изкупувайте и йодните таблетки, защото нито ще се стигне до ядрена война, нито до висок радиационен фон!
22.
========
02.03.2022 20:46:16
5
10
Добре , че нашият велик управник купи електричките за Бургасбус , че цената на билета щеше да е вече 2лева. Сега софиянци кой знае как ни завиждат....
21.
*********
02.03.2022 20:45:51
1
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
20.
До 8
02.03.2022 20:43:27
14
18
Тони ли си, Мони ли си не те знам, ама като мрънкаш толкова много, стягай чимаданите и ход към рОсия. И бензина ще ти е ефтин, и ток ще ти е ефтин, Ладата ти Лада, кой като теб ехее.
И най - важното. Ще бъдеш близо до любимия ти ВОЖД РазПутин Великий-завоевателя!
19.
Qw
02.03.2022 20:35:41
22
23
Ето ви ЕвроСъюз ето ви НАТО,яко в дупарата
18.
Я
02.03.2022 20:34:44
1
12
Свиквайте
17.
До 12
02.03.2022 20:31:15
2
7
Всичко е ясно и точно и никой не може да оспори истината в Библията.светът е към своя край
16.
ППППодлогите на мафията
02.03.2022 20:15:16
11
37
Поръчкови политици, с изключително ограничен кръгозор,не говорещи родния си език, владеещи само донякъде езика на господарите си!
Все повече хора осъзнават реалността, че при Бойко може да не е било много добре, но при новите на Радев, ситуацията става все по-зле, куролацията е шок и ужас!
Сами си ги избрахте, но всички страдаме за избралите Промяната!
Факт е че промяната не винаги е към по-добро, България от 11 месеца е доказателство за грешния път, 30 години назад и 15 години вляво!!!
15.
Ротшилд
02.03.2022 20:07:33
2
38
Очаква се до Великден да стане над 3,50,а за лятото 4 лева за литър бензин или дизел, разликата между двата вида гориво е 10-15 стотинки. Миналият месец умниците в Парламента още преди тази ситуация с войната обсъждаха вдигането на акциза за горивата. Ако тази стане не ми се мисли каква ще е цената. Държавата печели много от скъпите горива и няма сметка цената им да е ниска.
14.
Брендо
02.03.2022 20:03:36
2
3
https://saksa.bg/targovia-na-edro/goriva-neftohim
Бензин А95 2.54 на едро без отстъпката
Евро Дизел 2.60 на едро без отстъпката
Газ - 1.27 на едро без отстъпката
13.
000
02.03.2022 20:03:01
4
8
На Газпром от тази вечер е на 50% намален бензина !!!!
12.
до 9
02.03.2022 19:57:57
4
4
Разбира се, че го пише. Нали затова са си го написали наръчника и са пробутали Стария си завет на заблудените "християни"!
11.
Нали за това се борихте на паветата
02.03.2022 19:52:55
20
34
Промяната е в пълна сила, цената се плаща от всички нас!
Мафията плати за Метежа, сега си събира дивидента!
Преди години за няколко стотинки повишение цената на горивата, цялата паплач излезе на "протести" с кубчета с руска регистрация, сега новите варвари с Простото се оправдават с бла,бла,бла...
10.
Bill
02.03.2022 19:52:32
33
40
И да не забравите, след като заредите бензин на три лева да извикате: Слава Украина! Го, го янки!
9.
Жоро
02.03.2022 19:51:32
3
24
Става весело.безумни цени като има и доста надуване на нашите търговци.светът рязко и мощно се е засилил към своя край.всичко което се случва го пише точно и ясно в Библията
8.
Тони
02.03.2022 19:44:59
60
55
Хайде, бе! Съпричастни ли сте с Украйна? Утре като цената на тока стане 60 Ст/киловат и давате половината си заплата за ток, пак ли ще сте съпричастни? Пак ли ще вярвате на Киро Тъпото, че руснаците са виновни!
Гладни, но съпричастни, това ще сме ние!
7.
Бургас
02.03.2022 19:43:11
9
25
До седмица се очаква да няма гориво,така че всеки да си прави сметката.Между другото и Олиото са започнали да го крият и увеличават.
6.
Много бързи!!!
02.03.2022 19:36:45
2
58
Нека някой регулатовен орган се самосезира и да провери тази чиста проба спекула с цените.Оправданието,че цената на сорт брент е минала границата от 100$ не върви когато това е факт от няколко дни/седмица и е цена за доставка месец Април! Не се е променил и фиксинга на долара с толкова много 1.69-1.71лв. преди войната и котировка към днешна дата 1,74-1.75лв. Нека някой да обясни какъв е търговския механизъм/логика за ценообразуване като в не много далечно минало цената на нефта бе 130-140$ съответно по нашите бензиностанции примерно най-висока по това време цена от 2,70-2,78лв/л! До колкото ми е известно за този период от време нямаме някакво ненормално вдигане на акцизи.
5.
УУУУУ
02.03.2022 19:34:47
1
33
Спирам да зареждам, да си го пият бензина!!!
4.
&
02.03.2022 19:33:37
1
32
Хора купувайте си колела до като са на изгодни цени че така като гледам става страшно не всеки ще може да си позволи всеки ден да кара колата си със колело хем здраве и хем човек ще може да спести за храна ток вода и най важните неща от първа необходимост майтап няма положението става нетърпимо бъдете здрави
3.
Българина
02.03.2022 19:26:46
2
3
https://fuelo.net/
2.
до 1
02.03.2022 19:26:11
21
34
Не мисля че ще е неговият край... По-скоро ще е европейският край. Затова и направиха Европа зависима от неговите ресурси - геополитически ход.
1.
напушен
02.03.2022 19:12:44
26
46
Платено им е да всяват смут с тези цени! Горива внасяме и от Гърция и от Румуния! А ако ЕС спре да купува нефт о газ от Путин това ще бъде неговия край
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заспал тираджия, а не спукана гума е размазал децата на „Тракия“? Заспал тираджия, а не спукана гума е размазал децата на „Тракия“? Очевидци и дрон опровергават официалната версия за трагедията с малките футболисти на Славия Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори