×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

19-годишният илюзионист Старбой Айвън: Мечтая „България търси талант“ да ме изстреля към Лас Вегас


24 Февруари 2022, Четвъртък, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Прекрасно е да видиш публиката на крака и да чуеш чудесните коментари на журито, каза Айвън 

„Усещането на сцената на „България търси талант“ беше вълшебно, зареждащо и страшно емоционално. Прекрасно е да видиш публиката на крака и да чуеш чудесните коментари на журито. Това ми дава стимул да правя още по-хубави и зрелищни номера. Мечтата ми ceгa е да имам свое уникално магическо шоу, което да пробие в Европа и да достигне Лас Вегас.”

Това сподели пред „България Днес“ 19-годишният илюзионист Старбой Айвън. В неделя вечерта той изуми публиката и журито на шоуто, изпълнявайки изключително опасен и светкавично бърз номер със своя асистентка на сцената на риалити формата. След като бе затворен в специална сфера, девойката се качи върху нея с огромно черно наметало. За броени секунди двамата си смениха местата. Иван изскочи над сферата във форма на обърната пирамида, а асистентката се озова затворена в нея. Публиката стана на крака и дълго аплодира брилянтно изпълнения номер, а проф. Тодор Кантарджиев, Николаос Цитиридис, Катето Евро и Евелин Костова единодушно подкрепиха талантливия илюзионист, пращайки го напред в надпреварата за любим талант на България.

„Тази илюзия, чийто ефект наричаме метаморфоза, е една от най-бързите в целия свят. В България няма по-бърз от мен в този номер, а на Балканите са малцина. Искам да показвам на хората бързите метаморфози и те да нямат време да реагират, казвайки само „уау”. Загатнах какво да очакват зрителите. Искам те да стават свидетели на още по-зрелищни и сложни илюзии“, разкрива още младият мъж, чието име е Иван.

За да достигне такова ниво на изпълнение, му коства много усилия, лишения, упражнения и травми. „Паднах от метър и половина по време на репетиция. Раних много тежко крака си и месец и половина бях обездвижен. Случи се преди много важен фестивал в Милано. Бях първият българин, избран измежду десет млади илюзионисти в цял свят да се състезаваме помежду си. Бях на 17 години и имах две седмици да наваксам пропуснатото. Успях и станах четвърти“, споделя Иван.

Цели 10 години той се занимава с магическо изкуство и се подготвя за коронния си номер в „България търси талант“. „Тръгнах от школа за циркови изкуства в София на 7 години. Това ми бяха първите стъпки. Родителите ми видяха, че много ме влече магическото изкуство, и ме записаха. Близо 4 години бях в нея. Тогава се запознах с много родни илюзионисти и започнах професионално да се занимавам“, връща лентата назад Старбой Айвън. Всички негови костюми досега са шити по поръчка.

„Родителите ми искаха всичко да е изпипано и на ниво. Реквизитите са купувани от магични магазини. Израствайки и вдигайки нивото, сформирахме наш екип от 10 души. Работим с пиротехници, асистенти, шивачи и т.н. Много трудно се намират хора, които да го правят с население. И да се довериш на някого, казвайки му тайните, но нашите хора се раздават на 100%“, добавя илюзионистът.

През годините репетициите са по строго определен график, а усърдната работа довежда до отварянето на първата фабрика за илюзии у нас. В нея всички дрехи и реквизити се създават по мярка на Иван и неговите асистентки. А други директно се поръчват от чужбина заради авторски права.

„Моята мечта е мой самостоятелен спектакъл във Вегас. Но преди това трябва да премина през много други места. На 12 години бях първият и последен български представител на цирковата „Евровизия“. Бяха избрани 15 млади таланти от цяла Европа и изнесохме представления в Женева. Циркът беше пълен, излъчи се и в България. Уникална чест за мен бе на такава крехка възраст да бъда избран да представям България“, споделя още Старбой Айвън.

През годините илюзионистът участва във фестивали по цял свят, побеждавайки представители на САЩ, Русия и други колоси. „Аз съм перфекционист и никога не се задоволявам с нещо базово. Научил съм илюзията, но искам тя да става още по-внушителна. Превръщам я в моя професия, обичам магията. Тя е моят живот и призвание“, категоричен е той.

Целта пред илюзиониста, преди да достигне САЩ V със свои спектакъл, е да измисля свои илюзии. „Много съм щастлив от коментарите на журито и се възхищавам от обективното им мнение. А за следващия кръг се надявам да бъдат още по-смаяни“, казва още Иван.


В категории: Бизнес


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Очакват се валежи в страната Очакват се валежи в страната 31/07/2025, Четвъртък 07:06 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лудогорец влезе в групи на евротурнирите след драма срещу хървати Лудогорец влезе в групи на евротурнирите след драма срещу хървати Продължения в Разград при сериозно числено преимущество за "зелените" Очакват се валежи в страната Очакват се валежи в страната Максималните температури ще бъдат между 25° до 30°, за столицата ще е около 24 Жандармерия пази къщите на евакуираните от Плоски, хората говорят за чудо след пожара Жандармерия пази къщите на евакуираните от Плоски, хората говорят за чудо след пожара Над 300 души са били принудени да напуснат домовете си и още не могат да се върнат в селото Латински, биология и олимпийски амбиции – новата гимназия в Бургас, за която си струва да знаеш Латински, биология и олимпийски амбиции – новата гимназия в Бургас, за която си струва да знаеш Новата частна езикова гимназия „Едмънд Бърк“ в Бургас приема само 26 ученици за новата учебна година Легендата DJ Mascota идва в Бургас! DockTales се готви за гореща вечер под звездите Легендата DJ Mascota идва в Бургас! DockTales се готви за гореща вечер под звездите Очаквайте селекция от качествен хаус, клубни ремикси и заряд, който се усеща още от първия бийт, споделят организаторите Олио или свинска мас: Коя мазнина да изберем за пържене? Олио или свинска мас: Коя мазнина да изберем за пържене? За готвене при високи температури експертите препоръчват да се използват мазнини с висока точка на димене Сексуално насилие над деца в интернат, карат ги и да чистят дворове на съседите Сексуално насилие над деца в интернат, карат ги и да чистят дворове на съседите Почти 40 градуса е температурата в стаите в дома на ужасите, матраците са изтърбушени, а тоалетната чиния - счупена Гетото в бургаския кв. "Горно Езерово" започна да се превръща в джунгла Гетото в бургаския кв. "Горно Езерово" започна да се превръща в джунгла Местните винят кметския наместник в бездействие - виждал бетоновозите, но не предприемал никакви мерки Започват проверки в болници след като дете падна от втория етаж на МБАЛ-Карнобат Започват проверки в болници след като дете падна от втория етаж на МБАЛ-Карнобат ИА ,,Медицински надзор” се самосезира, министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов ще бъде запознат с резултатите Гейминг оборудване за лятото: Как да пътуваш и да не изоставаш от играта Гейминг оборудване за лятото: Как да пътуваш и да не изоставаш от играта Почитателите на електронните спортове - т.нар. eSports, имат верен помощник в залозите
Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Военният е издавал информация на Кремъл за украинските изтребители Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Пет мощни вторични труса са фиксирани само за 10 минути Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Тя бе едва на 31 години Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Ето подробности Куп комплименти полетяха към Лиз Хърли - фенове не могат да повярват, че е на 60 Куп комплименти полетяха към Лиз Хърли - фенове не могат да повярват, че е на 60 Известната дама се показа по леопардов бански костюм Масово нашествие от скакалци в Украйна Масово нашествие от скакалци в Украйна Ситуацията се усложнява от много фактори Чужденец държа 10 години скелета на майка си в тоалетната Чужденец държа 10 години скелета на майка си в тоалетната Стряскащ случай в Япония Най-силните земетресения, регистрирани някога в света Най-силните земетресения, регистрирани някога в света АП представя справка за някои от най-мощните земетресения Кола летя с 202 км/ч средна скорост по "Тракия", на шофьора ще му се доплаче от глобата Кола летя с 202 км/ч средна скорост по "Тракия", на шофьора ще му се доплаче от глобата Когато те засекат камерите и кантарите на тола, измъкване няма, категоричен е депутат Лекари не прекъснаха операция по време на земетресението в Камчатка Лекари не прекъснаха операция по време на земетресението в Камчатка Видео с лекарския екип в операционна, който запазва хладнокръвие въпреки люлеещата се земя, обиколи света
Томислав Дончев Томислав Дончев Президентът се е самоопределил като ярка опозиция Виц на деня Виц на деня - Докторе, помогни да сваля килограми, всички диети пробвах!
- Домати, краставици, зеле, лук.
- Да ги варя, или да ги пека?
- Копай!
Виц на деня Виц на деня Лекар към пациент:
- Как е главоболието, от което се оплаквахте?
- Замина за няколко дни у майка й.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ан*лен с*кс - единственият случай в който я убеждаваш, че не ти е никак голям...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори