Русия настоява НАТО да се изтегли от България и Румъния
Преди два дни генералният секретар на Алианса Йенс Столтенберг заяви, че е поканил Москва и съюзниците от пакта за нови разговори
Руските предложения за гаранции за сигурност предполагат изтегляне на силите на НАТО от България и Румъния, които се присъединиха към алианса след 1997 г., съобщи руското външно министерство, цитирано от РИА Новости.
"Един от стълбовете на нашите инициативи, който споменахте, е умишлено формулиран много ясно и не позволява двусмислени тълкувания. Имам предвид изтеглянето на чуждестранните сили, оборудване и въоръжение, както и други стъпки за връщане към конфигурацията от 1997 г. на територията на държави, които към тази дата не са били членки на НАТО. Това включва както България, така и Румъния", заяви външното министерство в писмени отговори на въпроси за годишната пресконференция на Сергей Лавров.
Преди два дни генералният секретар на Алианса Йенс Столтенберг заяви, че е поканил Москва и съюзниците от пакта за нови разговори, в които да се търсят механизми за деескалация на кризата между Украйна, Русия и НАТО.
Преди дни руският министър на външните работи Сергей Лавров нарече "нервен срив" приетия от Конгреса на Съединените щати законопроект за нови санкции срещу Русия. А заместникът му Сергей Рябков обяви, че засега Москва не вижда смисъл от продължаването на преговорите с Вашингтон.
В ефира на Първи канал Сергей Лавров каза, че до седмица очаква от генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг писмен отговор на руските предложения за гаранции в сферата на сигурността. И допълни, че от отговора ще зависят по-нататъшните действия на Русия.
Празнуваме Никулден, над 200 000 българи черпят днес
Ученици и учители искат 40-минутни часове
Меси посочи основните фаворите за Световното, липсата на един отбор отвори дискусия
Радикални промени за три зодии
Как да премахнете жълтите петна от възглавници
Симеон Николов с нов блестящ мач в Русия, Локомотив е лидер
Трима души загинаха при катастрофа между кола и товарен автомобил
Кой ще спечели "Игри на волята"
Страхува ли се Ландо от "Лудия" Макс във Формула 1
73-годишен българин е задържан за опит за убийство
Официално: Николай Дачев е новият директор на Спортното в Бургас

Дайте нещо за Гешев!