Безредици в Ротердам заради противоепидемичните мерки
Полицията стреля с предупредителен огън
Демонстрация в Ротердам срещу ограниченията на коронавируса доведе до бунтове, по време на които полицията беше принудена да стреля с предупредителен огън и да използва водни оръдия, за да разпръсне тълпата.
Това съобщиха в петък Холандската телевизионна корпорация (NTK). Според медията стотици протестиращи хвърляха камъни по полицаи и стреляха с фойерверки по тях, крещейки лозунга "Свобода!" В отговор служителите на реда бяха принудени да открият предупредителен огън и да използват водни оръдия, за да разпръснат демонстрантите. Най-малко една полицейска кола е изгорена и една е повредена, предава dnes.bg.
При гасенето на пожарникарите са били замеряни и различни предмети, включително камъни. "В момента полицейски хеликоптер кръжи над града", информира НТК.
Основното недоволство на протестиращите е предизвикано от COVID-ограниченията, наложени на фона на рязкото увеличение на броя на заразените и хоспитализациите, както и от плановете на правителството за въвеждане на 2G система, при която здравна карта ще се издава само на хора, които са били болни от коронавируса или които са били ваксинирани, но не и на тези, които имат отрицателен тест за коронавирус.
Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция
Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен
Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма"
Гала се поболя заради рака на дъщеря си
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите
Пазете се от това изчадие
АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода
Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали

Днес, събота ще са в Австрия, където армията и полицията подкрепиха ...протестиращите !