Зеленски покани Путин на среща в Донбас
Изявлението идва на фона на ескалацията в отношенията между Киев и Москва и на голямото струпване на руски войски край Украйна и в анексирания Кримски полуостров
Украинският президент Владимир Зеленски призова Владимир Путин да се срещнат в Донбас за разговори за прекратяване на конфликта там и за намаляване на напрежението между двете държави.
Зеленски отправи поканата във видеообръщение, разпространено късно снощи. Той призова западните съюзници на Киев да дадат ясни сигнали, че са готови да подкрепят страната му в противопоставянето на Русия.
Изявлението идва на фона на ескалацията в отношенията между Киев и Москва и на голямото струпване на руски войски край Украйна и в анексирания Кримски полуостров.
„Иска ли Украйна война? - Не! Но готова ли е Украйна за война? - Да! Ще спре ли Украйна да се опитва да постигне мир с дипломатически средства? – Не, никога! Ще се защитава ли Украйна при всички случаи? - Винаги! Нашата позиция е проста - Украйна никога не започва войната първа, но Украйна винаги издържа до края ", заяви Зеленски.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

не ви ли омръзна....???
Седнете и се разберете ,като мъже.....разбрахте ли.....КАТО МЪЖЕ.....
Баби с бабите ви......Само си ги мерите на кой му е по-голям,ма не мислите,че при една война,ще загинат много хора и то ,повечето цивилни........да ви са и войнолюбците ви с войнолюбци мръсни.....