×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

От утре във ваксинацията се включват личните лекари


От утре във ваксинацията се включват личните лекари
Има записали се да се ваксинират, но не идват, за да объркат имунизационните планове, каза доц. Кунчев
21 Февруари 2021, Неделя, 16:31 ч.
Автор: Флагман.бг

През март страната ни ще получи още 500 хил. дози

От утре, понеделник, в процеса на ваксинация ще се включат 4300 лични лекари. Това съобщи главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев в Пловдив. 

През март страната ни ще получи още 500 хил. дози. Сред тях ще има и от "Янсен", обясни още доц. Кунчев. За него няма разлика в ефективността на нито една от ваксините. 

По отношение на имунизираните до момента, стана ясно, че няма нито един тежък случай на странични ефекти. От 110 хил. ваксинирани само 153-ма са се оплакали от леки проблеми, регистрирана е една алергична реакция, но тя е овладяна бързо и пациентът е в добро здраве. 

"Няма точен срок за поставяне на втората доза, като това може да стане дори след 2 г. и пак ще действа, но ние я слагаме до 15-20 дни", посочи още Кунчев. По думите му защитата, която дава една ваксина, е от 7-8 месеца до година. А при някои хора може да е повече от 12 месеца.

Той съобщи и тревожна информация, която идва от недобросъвестни хора. Имало случаи на записали се да се ваксинират, но не го правят само и само да объркат имунизационните планове. Целта била да останат ваксини и да се изхвърлят. 


В категории: COVID-19


21
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Седем сигнала за прекаляване с кафето Седем сигнала за прекаляване с кафето 06/08/2026, Четвъртък 20:30 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург 06/08/2026, Четвъртък 19:49 0
Димитър КИРЯКОВ Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг 06/08/2026, Четвъртък 19:00 2
Димитър КИРЯКОВ Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба 06/08/2026, Четвъртък 18:47 5
21
Коментара по темата
21.
Nostradamus
22.02.2021 10:14:46
1
1
Вестник „Франкфуртер Алгемайне Цайтунг“ публикува официални данни, според които към 14 февруари в Германия са били използвани 85% от наличните дози с ваксина на BioNTech/Pfizer, около 63% от дозите с ваксина на Moderna и едва 19% от получените дози на AstraZeneca.
Причините за скептицизма спрямо британската ваксина също са няколко. В Германия и в редица други страни тя е разрешена за ползване само при хора под 65-годишна възраст, а в Испания и Италия - дори само за хора под 55 години.
20.
Баш Майстора
22.02.2021 08:22:03
0
2
Тук не става въпрос дали трябва да се ваксинират хората или не, който желае нека се ваксинира. Проблема е отношението на управляващите към всички нас, имат ни за овце и ни лъжат ежедневно без всякакви задръжки. Това което направиха с пускането на сеободната ваксинация е поредната простотия. Плана хубав или лош внасяше някакъв ред във ваксинирането, а сега какво стана младите, които не са рисков фактор се ваксинират преди възрастните. Редят се на едни безсмислени опашки, ксто можеха просто да си изчакат обаждането по списъка.
19.
do morski
22.02.2021 07:23:43
0
3
Те сами си измислят ситуации, живеят с мисълта, че са като партизани от съпротивата през войната.
18.
морски
22.02.2021 07:19:38
1
4
А всъщност на антиваксърите защо им е толкова важно никой да не се ваксинира? Искат да умрат хора от епидемията ли? Аз разбирам те да не искат ваксина за тях си - добре. Ама защо никой друг да не се ваксинира?
17.
1234
22.02.2021 04:23:28
0
4
Типично по герберски - все някой друг им е виновен. Хората не Ви вярват господине - затова не идват да се ваксинират. Спестявате информация - един ден говорите едно, друг ден друго. Затова е така. Търсете причини във Вас - не в саботаж!!!
16.
Ве
21.02.2021 23:56:09
2
2
Ефективноста на всички ваксини против хоспитализация и смърт е 95-100 % . Общата ефективност е дали можеш да се заразиш ,но да го изкараш леко .На Астра Зенека след втора доза достига 82 % общата ефективност и според проучване , ще трае поне година !!!
15.
K
21.02.2021 23:09:35
1
4
И дано след ваксинацията да им сложат касови апарати на тия шарлатани ! Днес 50 човека по три лева потребителска такса ???
14.
IT
21.02.2021 18:39:54
8
5
С астразенека няма да се боцкаме, ама вече откраднахте парите.
13.
Баш Майстора
21.02.2021 18:39:03
6
9
От къде знаеш, колко време предпазва първата или втората доза като тя все още е в тестов период. Говорите едни небивалици дето сами не им вярвате. Ефективността на ваксината на Астра Зенека според външните проучвания е около 62%, според тях самите е 76% след първа доза, и трае около 3 месеца. Ти как реши, че втората доза може да се бие след година? Или това важи за богопомазаните гербаджийски подлоги, които се ваксинират с Пфайзер и Модерна. Проучванията показват, че тези които са изкарали вируса имат поне 6 месеца имунитет, защо карате и тях да се ваксинират отново преди да е минал този срок?
12.
абе
21.02.2021 18:25:44
5
3
тоя ще ни накара зорлен да се видим с личния лекар
11.
абе
21.02.2021 18:25:28
2
2
тоя ще ни накара зорлен да се видим с личния лекар
10.
comment
21.02.2021 17:52:15
2
13
"къде са онея 200 000 биткойна които конфискуваха митничарите"

Много интересно! Как точно се "конфискува" биткойн от митничари...?
9.
Пурко
21.02.2021 17:43:10
10
9
Никой не ти саботира нищо . Много хора , които имаха желание за имунизация изкараха вируса няма смисъл от такава. Ама нали сте доктори всички .
8.
Пурко
21.02.2021 17:43:08
5
5
Никой не ти саботира нищо . Много хора , които имаха желание за имунизация изкараха вируса няма смисъл от такава. Ама нали сте доктори всички .
7.
Пурко
21.02.2021 17:43:04
5
5
Никой не ти саботира нищо . Много хора , които имаха желание за имунизация изкараха вируса няма смисъл от такава. Ама нали сте доктори всички .
6.
2
21.02.2021 17:16:04
1
16
АЗ е изпитана ваксина от десетилетия с адено вирус, каквито всички сме си слагали някога. Аз лично не бих си сложил рнк ваксина. Лично мнение.
5.
пецата
21.02.2021 17:08:49
4
18
оставете ги тея глупости, кажете къде са онея 200 000 биткойна които конфискуваха митничарите и после отидоха в прокуратурата и им се изгубиха следите
това е държавна собственост и в момента капитализацията е 11 милиарда долара
4.
До 2
21.02.2021 17:04:52
12
14
Не говори от името на другите Аз пък точно с нея ще се ваксинирам Цяла Англия се ваксинира с нея и случаите им паднаха 7 пъти Ама нали не са в ЕС, ваксината им онакава била... Глупости
3.
Коча
21.02.2021 17:04:38
6
14
Пак имаме "враг пред портата". Някой прави саботаж. Вместо да си признаят пълният провал относно информационната кампания за ваксинация, търсим врагове. Некъдърни политици
2.
дааа
21.02.2021 16:49:44
10
16
Няма да се ваксинираме с Астра Зенека ни поръчвайте нищо от тази фирма. Всички изхарчени пари на данъкоплатците за тази отрова ще ги връщате вие герберасти
1.
Pidal
21.02.2021 16:40:33
10
25
Този почна прекалено много глупости да плещи. Как да идват като нямат право на избор на ваксина? За не справянето с ваксинацията си измислят виновни
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Жилото трябва да се отстрани бързо, а студеният компрес намалява болката и подуването при лека реакция THE1 Sunny Beach: Меди, Емануела, Галена и Преслава през август THE1 Sunny Beach: Меди, Емануела, Галена и Преслава през август Програмата обещава безсънни нощи, първокласно изживяване и селекция от най-големите имена на родната музикална сцена Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Държавата следи произхода, документите и безопасността на стоките, след като вносни домати бяха декларирани по 30 евроцента за килограм Рапър възпя контрастите на Бургас - град на греха, баровците и трите черти (ВИДЕО) Рапър възпя контрастите на Бургас - град на греха, баровците и трите черти (ВИДЕО)  Чуйте летния хит на Крисо М  Седем сигнала за прекаляване с кафето Седем сигнала за прекаляване с кафето Кофеинът нарушава съня, засилва тревожността и предизвиква сърцебиене при чувствителните хора Само във Флагман.бг! Тошко от Бургас е закопчаният с 1 кг дрога. Той смята, че ще се размине с условна присъда (ОБНОВЕНА) Само във Флагман.бг! Тошко от Бургас е закопчаният с 1 кг дрога. Той смята, че ще се размине с условна присъда (ОБНОВЕНА) Ударът е част от невижданата по мащабите си операция на ОДМВР-Бургас срещу разпространението на наркотици край морето Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час На терен продължават да работят пожарникари, горски служители и 85 доброволци с 16 автомобила, както и два военни хеликоптера  Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Бойната верига продължава социалната си мисия, давайки надежда на семейства в нужда Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Стресът, естественият ритъм на организма и някои здравословни проблеми стоят зад ранното събуждане
Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 Ебонг, Годой и Цварц разкъсаха израелския гранд в Батуми и доближиха червените до плейофа на Лига Европа Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Осем пациенти са в интензивни отделения, а 54 от заразените са развили усложнения на централната нервна система NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден Тънката атмосфера не пренася ефективно топлината и създава температурна разлика от десетки градуси само на метър над повърхността 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 37-годишният мъж бил извикан на Младежкия хълм от 17-годишно момиче, представяло се онлайн за 15-годишно Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург Поклонението ще бъде на 8 август от 13:30 часа в храм Св. Седмочисленици Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Бившият директор на ВиК - Бургас попада за четвърти път в центъра на полицейска операция след акцията през 2023 г. и двете му задържания през юли Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Между 3000 и 5000 мигранти остават в испанския автономен град, без право да отпътуват към континентална Европа Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco Чешкото издание E15 твърди, че британската верига вече е наела Citigroup и Goldman Sachs за подготовката на продажбата Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го 37-годишен пиян мъж обиждаше летовници и спасители на Централния плаж във Варна. Съдът го наказа със 100 евро глоба
Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Виц на деня Виц на деня Майка към дъщеря си:
- Слушай, не позволявай на това момче да идва при теб. Мен това ме безпокои!
- Добре, днес тогава аз ще отида у тях. Нека неговата майка да се безпокои.
Виц на деня Виц на деня Два комара си говорят:
- Ех, какви времена настанаха... хората вече не са като едно време...
- Да, така е, сега са пълна химия!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Имам 20 кинта, къде предлагаш да се помотаем?
- В седемдесетте години...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори