×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп отмени ударите срещу Иран, ще има ли ядрена сделка
  • Кабинетът "Радев" се цели в дефицит под 3%
  • Петролът скочи до двуседмичен връх след атака с дрон в ОАЕ
  • Тристранката обсъжда законодателни промени срещу поскъпването
  • Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на столичния район "Средец"
  • Президентът открои дейността на Фондация „Радостина Константинова“
  • Непълнолетен стреля с газов пистолет в центъра на Павликени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски депутат отказа да оттегли подписа си от проекта за съкращаване на Комисията по досиетата


Бургаски депутат отказа да оттегли подписа си от проекта за съкращаване на Комисията по досиетата
Девет депутати от ГЕРБ се отказаха от подписите си под законопроекта, Христиан Митев обаче държи на него
16 Януари 2021, Събота, 17:02 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Все пак вероятността промените да минат в пленарна зала рязко намаля, след като ГЕРБ се отрече от тях

Тази седмица медии съобщиха, че управляващите са оттеглили проекта си за промени в закона за документите на Държавна сигурност. Той предвижда реформа на Комисията по досиетата в посока намаляване на нейния състав от 9 на 5 души.

Поправките бяха внесени през декември от няколко народни представители от ГЕРБ, както и от Христиан Митев – бургаски депутат от „Обединени патриоти“ и председател на Контролната комисия на партия НФСБ.

По-внимателен поглед показва, че законопроектът всъщност не е оттеглен. Справка в сайта на парламента сочи, че наистина девет депутати са се отказали от промените – всички от ГЕРБ, но не и Христиан Митев. Той потвърди пред „Флагман“, че няма грешка – продължавал да подкрепя поправките. Така предложенията остават „в оборот“, макар и рязко да намалява вероятността те да бъдат придвижени за гласуване в пленарна зала без волята на ГЕРБ.

По неофициална информация на „Флагман“, от най-голямата партия са оттеглили подписите си под въздействието на лидера и премиер Бойко Борисов. Той се вбесил от интервю на член на Комисията по досиетата – Екатерина Бончева, която обяснила колко вредни са промените и как се посяга на Комисията по досиетата.

Вчера Бончева пред ТВ1 обяви подозренията си, че вицепремиерът и лидер на ВМРО Красимир Каракачанов стои реално зад идеите за ограничаване на органа.

Любопитен момент е, че мандатите на членовете на Комисията са изтекли от няколко години. Тяхната смяна обаче се блокира заради нерешимостта на ГЕРБ, която държи на имиджа си на антикомунистическа партия.

Припомняме, че през 2017 г. от най-голямата политическа сила предложиха Антон Тодоров за председател на органа. Това предизвика остри реакции, което тогава накара ГЕРБ да се откаже да се занимава с Комисията.

Явно нещо подобно се случва и в момента.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Манчестър Сити има нов мениджър Манчестър Сити има нов мениджър 19/05/2026, Вторник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Рут Колева със силен коментар за Дара Рут Колева със силен коментар за Дара 19/05/2026, Вторник 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Как танцува всяка зодия на парти Как танцува всяка зодия на парти 19/05/2026, Вторник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Съкрушителен удар в Джирото Съкрушителен удар в Джирото 19/05/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" 19/05/2026, Вторник 18:40 3
Тервел ИЛИЕВ Дара с изненадващ ход след "Евровизия" Дара с изненадващ ход след "Евровизия" 19/05/2026, Вторник 18:20 9
6
Коментара по темата
6.
Митйеф
16.01.2021 21:11:14
0
5
Пита ли Мама?
5.
Ми
16.01.2021 19:07:09
0
4
реверите на сакото? Докато си държи на парафа ще му хвърне копчето от шкембето.
4.
Бухахахаха
16.01.2021 17:49:11
3
13
На тоз няма ли кой да му каже да си смени идиотския фейс?!
3.
Турчин
16.01.2021 17:42:55
4
6
Не на русчиите комунисти доносници ционисти от гяурското дс дпс
2.
......
16.01.2021 17:09:20
4
11
този какво разбира от духова музика
1.
......
16.01.2021 17:09:12
3
12
този какво разбира от духова музика
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Путин в Пекин със смели планове за бъдещето, подписват със Си Дзинпин търговски споразумения Путин в Пекин със смели планове за бъдещето, подписват със Си Дзинпин търговски споразумения Русия и Китай уверено гледат в бъдещето и уверено развиват контактите си в политиката, икономиката, отбраната, каза той Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Къде искаме да се проведе Евровизия догодина, попита той от сцената многохилядната публика Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Сбъднахте мечтата ми, да ви видя обединени, каза на феновете си, препълнили площада пред двореца Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Благомир Коцев е в столицата, за да поздрави лично варненката, превзела европейския връх  от името на всички от морския град Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Имаме много ценни уроци от посрещането ни на Джиро, които биха ни помогнали и в организирането на други мащабни събития, например "Евровизия 2027" Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Срещата идва на фона на подготвяните законодателни промени срещу спекулата и прекомерните надценки Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия До 2028 г. почти всяка втора онлайн поръчка ще пристига в метална кутия, отключвана с код от телефона Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Парите са били в каса на автокъща в Банкя, извършителите са арестувани, но парите ги няма Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ 12 отбора от 11 общини показаха умения, бързина и дисциплина в пожароприложните дисциплини Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти
Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Това една от по-консервативните европейски страни, основана на традиционни семейни ценности, приеха закон срещу LGBT литературата в училищата, оплакват се от БХК Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok  Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин ще бъде посрещнат на летището от министъра на външните работи на КНР Ван И Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Официалната среща ще се проведе на 2 юни 2026 г. (вторник) от 17:00 до 19:00 Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Представител на Белия дом повтори твърденията на Тръмп, че Куба скоро ще „падне“ и „ние ще бъдем там, за да им помогнем“ Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Задействана е била и системата Ро-Алърт Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Освен столицата, още три големи града вдигнаха ръка и заявиха: "Искаме това домакинство". Това показва мащаба и значението на Евровизия за България, каза министърът
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти искаш ли да си играеш с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Еми и Петьо не иска.
Виц на деня Виц на деня Влиза мъж в аптека и пита:
- Имате ли капут с дъх на ракия?
- Имаме, но днес не дойде на работа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога не е късно да поумнееш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори