×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

МО пласира 29 декара в „Капчето“ до брега на Бургаското езеро


МО пласира 29 декара в „Капчето“ до брега на Бургаското езеро
Ведомството на Каракачанов вкара терена (вдясно от пътя) в нов списък за разпродажба, мястото е до Бургаското езеро (вляво)
Тема в развитие
виж още
скрий
25 Ноември 2020, Сряда, 21:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Парцелът е бил ползван за складов район, вече е с отпаднала необходимост

Министерството на отбраната (МО) смята да продаде до края на годината парцел със складове в местността „Капчето“ до ж.к. Меден рудник. Това става ясно от справка в сайта на ведомството.

Теренът с площ 29 081 кв. м е попаднал в един от петте допълнителни план-графика на имоти с отпаднала необходимост за МО, предвидени за осъществяване на разпоредителни действия през 2020 г.

От изложената информация се вижда, че парцелът е бил складов район, като в него има шест сгради. Застроената площ е 594 кв. м. Справката в Кадастъра пък показва, че земята е със статут „земеделска“ и е „без определено стопанско предназначение“.

Така изглежда имотът на сайта на Кадастъра

Имотът вероятно е част от бивше поделение на Строителни войски. През годините в района имаше сага и с друг продаден парцел от МО.

Мястото е апетитно от гледна точка на непосредствената близост с Бургаското езеро (Вая).

През последните месеци МО публикува необичаен брой допълнителни списъци за разпродажба на излишни имоти до края на годината. Това бележи по любопитен начин края на мандата на военния министър Красимир Каракачанов.

Някои от парцелите са с огромни размери и се намират на брега в курортни общини по Южното Черноморие. (вж. Тема в развитие).




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
14
Коментара
14
Коментара по темата
14.
Гого
26.11.2020 10:56:12
1
3
Това беше гсм към комендантството
13.
Ha
26.11.2020 07:33:21
2
7
Ако света страда от анериканци България от софянци .
12.
До 6
26.11.2020 06:22:37
0
15
Там са били частни земи които не са възстановени на някогашните собственици тъй като са били взети за нуждите на МО .Така че се продават чужди земи закупени от стари бургазлии със заеми от земеделска банка.Но той Господ си знае работата,той бави но не забравя.
11.
Шкембето
26.11.2020 03:45:25
0
16
Да беше само този имот с мед да го намажеш а тои разпродаде къде по апетитни имоти на брега на Черно море
10.
Малчуган с Адидас
25.11.2020 23:55:49
2
13
Toз дебел чичко с голем корем Каракачанин някъв дилър комисионер на недвижими имоти ли е сигурно много ОВЦЕ е издоил щот в е-нет пише че Каракачаните се занимават с ОВЦЕвъдство и овчарлък по Гръцко
9.
Чукундур Чуколов
25.11.2020 22:11:58
1
14
Джамбаски е пиян
8.
Rincewind
25.11.2020 22:03:01
1
28
Лъжепатриотите кешират като за последно. Тлъсти пачки ще има, тумбаците ще са още по-пълни!
7.
Marinero
25.11.2020 21:50:19
1
28
Продава като за последно, и има причина. Повече няма да подуши този пост, след март месец. Ще сяда на тежки и дълги гуляйджийски маси, както винаги и ще разправя : - Ейии, колко нещо продадох, колко пара ми мина през ръцете....
6.
AZ
25.11.2020 21:43:50
3
29
Искам да ми отговорят само мислещите с главите си. Какво ПРОДАВА МО ? И с какви пари МО, която от как държавата ни съществува е бил под нейна издръжка, респективно на всички нас данъкоплатците. Е хайде, обяснете ми какво ПРОДАВА и на кого ще ПРОДАВА МО ? От къде има този имот ? И от кой е закупен той ?
5.
Кара Качанов
25.11.2020 21:38:20
2
7
Тука ас командвам
4.
Гочето
25.11.2020 21:36:51
3
22
Едно наше момче е определено да купи парцела. Това е инфо за хората , които се канят да участват в търга. Недейте. Просто ще си загубите времето. Всичко е решено вече и комисионата е дадена.
3.
Карчев
25.11.2020 21:35:11
3
18
Щом е на МО значи е на хората, на народа. Че кой е тоя Каракачанов че ще решава да раздаржавява имущество което пък след смяна на строя хората ще имат нужда от истинска армия
2.
супервайзор ''BILLA''
25.11.2020 21:28:14
1
22
Шкембевойвода е напраил пак дебела пачка
1.
1111
25.11.2020 21:17:11
2
24
Защо не казвате каква ще е цената на имота. Сигурно ще се продаде за жълти стотинки
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ето трите плода, които подпомагат за лъскава и гъста коса Ето трите плода, които подпомагат за лъскава и гъста коса Витамините и минералите в храната подхранват косата отвътре и намаляват накъсването Внимание! Чрез измама във Viber от сметката на пенсионер са изтеглени 38 000 лева Внимание! Чрез измама във Viber от сметката на пенсионер са изтеглени 38 000 лева Потърпевшият бил въведен в заблуждение да инсталира на телефона си определени платформи Пратиха в затвора „Краля на дрогата в Бургас“ Пратиха в затвора „Краля на дрогата в Бургас“ Новак Купенов бе осъден на 6 месеца при „строг режим“ заради нарколабораторията в ж.к. „Славейков“, аверът му Янко Иванов получи 1,5 години   Числото 2 ще хармонизира живота на 4 зодии Числото 2 ще хармонизира живота на 4 зодии Днес Телецът може да усети, че е по-лесно да прецени кое е нужно да запази и кое да промени 36-годишен мъж почина след удар от волтова дъга 36-годишен мъж почина след удар от волтова дъга Трагичният инцидент е станал по време на ремонтни дейности в  Дупница Движението на камионите се ограничава по време на празниците Движението на камионите се ограничава по време на празниците По автомагистралите „Тракия“, „Струма“ и „Хемус“ Правителството изтегли бюджета в евро, идват ли нови избори Правителството изтегли бюджета в евро, идват ли нови избори Влизаме в еврозоната със старата рамка - в лева Тревожна ескалация: Трета поред атака срещу търговски танкер в Черно море Тревожна ескалация: Трета поред атака срещу търговски танкер в Черно море Реджеп Ердоган заяви, че нападенията са неприемливи, като отправи предупреждение към „всички свързани страни“ От 2026 г. винетките ще се таксуват в евро без промяна в цената От 2026 г. винетките ще се таксуват в евро без промяна в цената Преходът е напълно автоматизиран и потребителите не трябва да правят нищо допълнително Имаме два месеца да прекратим договорите си оператори без неустойка при повишение на тарифите Имаме два месеца да прекратим договорите си оператори без неустойка при повишение на тарифите Срокът за промяна на доставчик на телекомуникационни услуги започва да тече от момента, в който сме официално уведомени за предстояща индексация
Одобрението на XRP в ОАЕ: Ще изстреля ли близкоизточният капитал цената му към $1000? Одобрението на XRP в ОАЕ: Ще изстреля ли близкоизточният капитал цената му към $1000? CLS Mining помага на потребителите да печелят $10 000 дневно Публична екзекуция на мъж в Иран заради убийството на съпругата си Публична екзекуция на мъж в Иран заради убийството на съпругата си В страната са извършени над 1000 екзекуции – повече от всяка друга страна през последните 15 години Елтън Джон разкри какво би направило Тръмп един от „най-великите президенти“ в историята Елтън Джон разкри какво би направило Тръмп един от „най-великите президенти“ в историята Ако сложи край на СПИН, това наистина би било перо в шапката му, коментира звездният певец Путин и американският пратеник Стив Уиткоф ще проведат ключови преговори за Украйна  Путин и американският пратеник Стив Уиткоф ще проведат ключови преговори за Украйна  Русия обяви, че е превзела град Покровск в Донецка област, но Украйна отхвърля тази информация От Кремъл се хвалят: Битката за Покровск приключи От Кремъл се хвалят: Битката за Покровск приключи "Ще постигнем целите, които първоначално си поставихме", каза президентът на РФ Путин Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това В Китай не си поплюват с технологичния напредък Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Нидерландия се опитва да помогне на украинците с оръжия от САЩ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса В Испания Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Две ателиета се обвиняват взаимно Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса Отиде си Никола Пиетранджели
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Ти какъв искаш да станеш, когато пораснеш?
- Тъпанар.
- Тъпанар ли? И защо?
- Ами постоянно чувам: "Гледай го този тъпанар, каква кола кара!".
Виц на деня Виц на деня - Жена, взех решение да спра пиенето!
- Защо бе!? И сега кой ще ме нарича красавице?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори