Кой може да купи 14,5 дка ненужен на държавата парцел до плажа на „Златна рибка“?
МО е отделило терена от дюните, заради които бе отменен търгът миналата година, и го е вкарало в списък на имоти с отпаднала необходимост
Военното министерство отново готви за продажба голям терен в местността „Герени“ в град Созопол. Това става ясно от публикуван „Допълнителен план – график на имоти с отпаднала необходимост за Министерството на отбраната, предвидени за осъществяване на разпоредителни действия през 2020 година“.
Той се предполага, че е от средата на септември, съдейки от името на качения на сайта на ведомството pdf-файл. Парцелът е незастроен и е с площ 14 483 кв. м. Справката в Кадастъра показва, че се води земеделска територия, категория 10, без определено стопанско предназначение.
Припомняме, че миналата година за същия район бе обявен търг за продажба със заповед на министъра на отбраната Красимир Каракачанов. Той обаче бе за парцел с площ 19 847 кв.м. Впоследствие Каракачанов отмени заповедта си с аргумента, че в част от терена е установено, че има дюни, които няма как да станат частна държавна собственост. Тя бе с площ 5365 кв. м.
Свободни от дюни бяха останалите 14 482 кв. м.
Именно те, явно, са били отделени и обособени и са влезли отново в списъка с излишни имоти на Министерството на отбраната. Засега няма информация за обявен търг за терена, който се намира на около 300 метра от плажа.
Парцелът е на около 200 метра от къмпинг „Герен“ и на около 500 метра от „Златна рибка“. В района има и солидно застрояване с апартхотели, вилни комплекси и други.
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор
Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки
Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
10/01/2026, Събота 21:00
0
Най-добре платените професии в България през 2025 г.
Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори
Защо котките следват стопаните си навсякъде
Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите
Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп
Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето
Мощен циклон със сняг и поледици навлиза в България
Половината от левовете вече са изтеглени от оборот

Щом се води земеделска територия, категория 10, значи ще е на тънкана и явно няма да се разбере кога ще го пуснат, за да няма навлеци. Това управление обича конкурсите с един кандидат