×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Каракачанов пласира военни терени колкото 50 футболни игрища до брега в Несебър, Поморие и Царево


Каракачанов пласира военни терени колкото 50 футболни игрища до брега в Несебър, Поморие и Царево
Площта на имота на нос Кротиря (долу вляво) е 56 декара
Тема в развитие
виж още
скрий
21 Октомври 2020, Сряда, 18:15 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Парцелите влязоха в нов допълнителен план-график за осъществяване на разпоредителни действия през 2020 г. 

Министерството на отбраната (МО) обяви пет големи парцела по Южното Черноморие за имоти с отпаднала необходимост. Те се намират близо до бреговите ивици на Царево, Несебър и Поморие.

Справка показва, че терените са влезли в пореден „Допълнителен план-график на имоти с отпаднала необходимост за Министерството на отбраната, предвидени за осъществяване на разпоредителни действия през 2020 година“. От името на файла, публикуван на сайта на МО, може да се съди, че списъкът е официализиран на 12 октомври. От пресцентъра на ведомството съобщиха за "Флагман", че въпросните имоти са предназначени за продажба, като това следва да се случи през тръжни процедури, които все още не са обявени. 

Припомняме, че подобен допълнителен план-график беше публикуван и през септември, като в него влезе голям парцел до къмпинг „Златна рибка“. За терена все още няма информация да е обявен търг.

В новия списък пък влизат три имота в местността „Вугарски път“ в Царево, един в местността „Кокалу“ в Несебър и още един в местността „Кротиря“ в Поморие – те са с обща площ 317 504 кв. м. За по-добра представа - това е равностойно на около 50 стандартни футболни игрища.

Теренът в Поморие е много любопитен - той de facto представлява самият нос Кротиря (или Кротирия). Намира се на запад от същинския град. Площта на парцела там е 56 043 кв.м. По класификацията на военните е бил казармен район, като в него има 21 сгради с обща застроена площ 3506 кв.м.

Имотът на военните е на самия нос "Кротирия"

Според кадастъра това е урбанизирана територия и поземлен имот без определено стопанско предназначение. В непосредствена близост има хотелски комплекси.

Парцелът в Несебър пък е най-големият от петте. Той е с площ 153 207 кв.м, като в него има и една сграда със застроена площ от 37 кв.м. Намира се на по-малко от километър от морето.

153-те декара за продажба в Несебър

Според класификацията на военните, това е било брегова батарея. А според кадастъра в момента - урбанизирана територия без определено стопанско предназначение. В района има курортни сгради, в този смисъл теренът изглежда подходящ за инвестиции.

Припомняме, че в същата местност военният министър Красимир Каракачанов в самото начало на мандата си продаде друг голям парцел.

Трите новообявени терена в Царево пък са бивши казармени райони и са долепени един до друг. Най-малкият е 30 677 кв.м, средният - 33 687 кв.м, а най-големият – 43 890 кв.м. Във всеки от тях има между 12 и 15 сгради. Намират се на няколкостотин метра от плажа.

Трите имота в Царево са залепени един до друг

В края на правителството „Борисов 2“ най-големият от тези парцели в Царево вече бе обявен за имот с отпаднала необходимост. Тогава министър на отбраната бе Николай Ненчев. До момента обаче явно теренът не е бил пласиран по една или друга причина.

 

*Публикуваните скици са от сайта kais.cadastre.bg




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
15
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ужасяваща смърт на украински бизнесмен Ужасяваща смърт на украински бизнесмен 13/03/2026, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-голямата слабост на всяка зодия Най-голямата слабост на всяка зодия 13/03/2026, Петък 19:40 0
15
Коментара по темата
15.
Мице
24.10.2020 12:03:59
2
3
Гнусен бозав капут!
Срам и позор че този ни е Военен министър.Че и лидер на ВМРО ПОЗОР
МАРШ ТОРБА
14.
Роузи
21.10.2020 22:49:21
1
22
Бърза да продава шкембето да вземе комисионата...
13.
Гр
21.10.2020 22:47:30
2
21
Ей тоя мазен дебелак като го видя и ми се драйфа
12.
Аз
21.10.2020 21:40:53
9
6
НАТО ще разположи 65 хиляди войници в България Румъния и Полша! Да ни пази от Русия и трябват лимонки и роби като нас да си домъкнат краварите. За това е.
11.
Magareto
21.10.2020 21:15:14
5
6
TRIBONAL
10.
Glarus
21.10.2020 21:13:01
4
10
Ebati i MAFIATA
9.
далавера
21.10.2020 21:05:37
6
19
То не да мирише...то си вуни на схема...Ебати крадците...в последните си дни крадат даже и с гъзовете си...Сега съвсем случайно ще се облажи някой лизач гербаджия....Дай боже скоро да паднат от власт и да пукнат дано. Бог забавя но не забравя.
8.
ераъхтае
21.10.2020 19:44:42
1
3
Сетила се мара да се побара...
7.
Гарантирано от на майкати ХРАЛУПАТА
21.10.2020 19:21:48
21
31
Тя и майка ти се пласира на околовръстното с играчи от 50 футболни игрища ама нищо не казваш, нали?
6.
Гарантирано от Шайката ГЕРБ
21.10.2020 19:07:13
25
24
Дебила Каракачанов,
пласира на Правоверни Герберунги военни терени колкото 50 футболни игрища до брега в Несебър, Поморие и Царево
5.
Предложи статията
21.10.2020 18:52:09
23
19
Доган все пак си иска улицата до ""сарая""в""Росенец""Мисля че Бургазлии трябва да научат истината
4.
АДМИНИСТРАТОРА
21.10.2020 18:45:21
23
16
ЗА СЕКУНДА ИЗБУХА 20 ОТРИЦАТЕЛНИ ВОТА ЗА КОМЕНТАР 2 !!!КАВО ИСКАШ ДА КАЖЕШ С ТОЗИ ""БЛАГОРОДЕН""ЖЕСТ"" ????????????????ЧЕ ТОВА НЕ Е ВЯРНО ??????????АМИ ВДИГНЕТЕ СИ ГЪЗОВЕТЕ И ИДЕТЕ ДО СЪДА ДА ПРОВЕРИТЕ ––МЪРЗИ ВА ЧАКАТЕ НАГОТОВО !ААААААА!!!!!!!
3.
Огради и Паспорти ООД
21.10.2020 18:40:34
2
22
За валери няма ли някой трохичка от тая схема :(
2.
ДОГАН ВСЕ ПАК СИ ИСКА ""УЛИЦАТА"&qu
21.10.2020 18:30:44
25
31
Очаквано заложената от ГЕРБ """бомба"" в решението на Общинския съвет гр.Бургас от юли месец по отмяна на ""подаръка""за Доган//общинската улица в "Росенец"/////е на път да избухне!!!Решението се обжалва пред Административен съд –Бургас
1.
Гешев
21.10.2020 18:18:56
6
26
Маджо ли ще ги прилапа?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Логично е да подкрепяме Републиканската партия на САЩ, каза той Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Защо първото нещо, което са казали на двамата патолози в Петрохан и Околчица да търсят, е семенна течност, попита Ралица Асенова на протест в София Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Неколцина протестираха срещу разследването по случая "Петрохан" пред Съдебната палата в Бургас Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване В този период се увеличава значително консумацията на хляб, тестени изделия, сладки и други въглехидратни храни Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Според него обаче това е война срещу Китай и Русия, като според теорията на блицкрига след пропуснатите две възможности остава 90-тия ден за победа  Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Учени изследват микроорганизма Cladosporium sphaerospermum като възможна защита за бъдещи космически мисии Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Инцидентът стана на ул. "Крайезерна" около обед днес Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Първите полети ще стартират през юни 2026 г., а билетите са вече в продажба и могат да бъдат закупени от сайта на компанията и в мобилното приложение на цени от 19,99 евро Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Определеният капацитет е 60 студенти
Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде. Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Украйна спря добива на газ от газохранилищата Украйна спря добива на газ от газохранилищата На 11 март добива на газ от украинските газохранилища спря, а подземните газохранилища дори бяха попълнени Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос В рамките на изложението участие ще вземат 15 университета от България
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори